76ers Camp

25.05.2010 15:27

Basketbalový klub Sokol Vyšehrad s velkou finanční pomocí svých partnerů připravuje pro své hráče zajímavou prázdninovou příležitost. Celkem tři hráči z kategorií U14; U16 a U18 budou vyslání na basketbalový kemp pořádající týmem NBA Philadelphia 76ers v termínu 25.7. – 6.8. 2010.

Hráči budou vybráni trenéry na základě svých sportovních a tréninkových výkonů v dlouhodobém období a také podle jejich příkladného a zodpovědného chování na hříšti i mimo něj. Dalším rozhodujícím faktorem může být potřebná znalost angličtiny, zodpovědnost, spolehlivost a samostatnost hráčů. Hráči doposud nejsou vybrány a každý má tak možnost zaujmout trenéry a ukázat, že si tuto odměnu zaslouží. Dotovaná cena Campu bude stanovena na 5000kč.

 

Sixers Basketball Camps

Od roku 1985 pořádá klub NBA Phliadelphia 76ers basketbalový camp pro mladé hráče od 5 do 17let. Kempu se od té doby účastnilo přes 70 000 účastníků ze 40 zemí celého světa. https://www.sixerscamps.com/Sixers Overnight Basketball Camps

Naši hráči se zúčastní 12deního soustředění v americkém kempu v prostředí Pocono Mountains v Pensilvanii. V přírodní oblasti dvě hodiny vzdálené od Philadelphie a New Yorku. Účastníci Kempu bydlí v dřevěných bungalovech po 10lidech. V areálu je jídelna sociální zařízení a bufet. Kemp je vybaven čtyřmi krytými hřišti a šesti venkovními. Je zde možnost požádat o individuálního trenéra, který se bude snažit o zlepšení hráčových dovedností ve volném čase. Hráči jsou rozděleni do pěti kategorií podle výkonnosti a dovedností. V těchto kategoriích trénují soutěží a hrají zápasy v místní lize. Trenéři dávají důraz na to, aby každý hráč měl stejnou možnost trénovat, a v zápasech dávají všem hráčům podobný časový prostor. Areál je dále vybaven 100m bazénem a kempem mají možnost volný čas strávit u jezera na loďkách nebo kánoích.

Účastníci vstávají každý den okolo 8hodiny, po snídani absolvují dvou hodinový trénink zaměřený na individuální činnosti a následně hodinový úsek soutěží a her. Po obědě se kempem mohou účastnit debaty s hráči a trenéry historie i současnosti NBA, především z klubu 76ers (například Rip Hamilton, Samuel Dalembert, Jameer  Nelson nebo Kyle Korver). V odpoledním programu se hrají převážně zápasy v 8člených týmech.  Po večeři následuje střelecký trénink a další zápasy. Den se zakončuje soutěžemi o ceny.  V rámci 12deního kempu je i návštěva lunaparku Dorney Park( https://www.dorneypark.com/ )

 

Slovo sponzora

Nejen Basketbalem je člověk živ. Pokud se podíváme třeba na mužský tým Vyšehradu v NBL, tak si uvědomíme, že basketbalem se v ČR uživí sakra málokdo. Proto bych byl rád, kdyby zájemce o nominaci motivoval nejen basket a výlet za velkou louži, ale také zajímavý jazykový kurz a možnost vyzkoušet sám sebe v neznámém prostředí. 

Autor: Ulrych Petr

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode