Hráčky České reprezentace vítaly čerstvé Plamínky. A pořádně promrzly

02.09.2010 10:03

Netradiční začátek školního roku měly děti ze Základní školy Plamínkové na pražském Pankráci. Škola která má dlouhodobou spolupráci s basketbalovým týmem SOKOL VYŠEHRAD. V rámci propagace světového šampionátu basketbalistek, které se bude konat v Ostravě, Karlových Varech a Brně, sem přišly nové žáky vítat české reprezentantky.

Ilona Burgrová, Kateřina Elhotová a Kat

eřina Bartoňová asi v minulosti neměly problémy s pozdními příchody. Na místo dorazily s předstihem, ale venku moc dlouho nezůstaly. Chladné počasí je zahnalo zpátky do auta.

Vždyť zatím postávaly na dvoře školy jen hloučky nedočkavých dětí. Krátce před osmou už bylo školáků víc a čekaly na první zvonění. Úderem osmé hodiny vyšel místní školník společně s maskotem školy Plamínkem a vítání prvňáčků mohlo začít.

Každého po jednom představoval ředitel školy. Děti pak dostaly dárky, pytle se sportovním vybavením, protože škola je zaměřena na sport. Basketbal navíc hraje prim, míč s košem se dokonce dostal do loga školy.

Česká reprezentantka Kateřina Elhotová během focení reklamního spotu.

Někteří žáci prvních tříd se těšili méně, jiní více. Jeden klučina se styděl přijít na pódium. Ostychu ho zbavily až Kateřiny Elhotová a Bartoňová, v klubu USK přezdívané "malý Káči". Cestou po schodech měl krásný doprovod, přestal plakat a tiše mu možná záviděli i tatínkové dole.

Pak se děti rozutekly do tříd, reprezentantky s trenérem spěchaly do vyhřátého auta. Celá akce byla další v řadě propagace šampionátu. Návrhy nových dresů a s nimi spojené módní přehlídky, natáčení klipu, focení reklam a tak dále. Není toho moc?

"Přípravu tyto akce nenarušují. Je to naše povinnost propagovat domácí šampionát. Patří to k životu sportovců. Bereme to jako součást práce," tvrdí kouč Blažek.

Jen kdyby první školní den nebyla taková zima...

 

stránky mistrovstvý světa žen v České Republice zde

 

Zdroj: www.idnes.cz

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode