EXTRALIGA U19 - Venkovní výjezd přinesl první vítězství

07.10.2014 08:09

Naši Junioři vstoupili o víkendu jako jeden z posledních vyšehradských týmů do extraligy U19. Tým se nám pro letošní sezónu povedlo značně obměnit a všichni se těšili jak budou vypadat výkony na hřišti. Hned první duely jsme sehráli na folimance a v neděli na hřišti v Litoměřicích.

USK PRAHA - SOKOL VYŠEHRAD  68:46 (14:17 13:13 18:8 23:8)

Páteční předehrávka na folimance přinesla z naší strany v úvodu velmi dobrý výkon. Náš tým se výškově vybaveného soupeře nezalekl a šel hned v úvodu utkání do vedení. Celý první poločas se nám dařilo udržovat si zhruba 5b náskok a především skvěle bránit podkošový prostor. Soupeř se ovšem postupně osměloval a především Mareš udržoval domácí na dostřel. Těsně před koncem poločasu se USK povedlo vyrovnat. Střelou od půlící čáry se však Končickému povedlo těsně před odchodem do kabin opět soupeři odskočit. Druhý poločas se nesl v duchu, jak dlouho naši hráči vydrží vzdorovat zlepšující se hře sov. Ještě do 5min třetí čtvrtiny se nám dařila střelba z dálky a vyrovnaný stav trval. Poté se nám ovšem především v útoku rozpadl herní systém a začali jsme naprosto propadat. Poslední čtvrtina byla z naší strany už pouze trápením a zápas tak skončil rozdílem, který ne úplně odpovídá průběhu zápasu.

Body Sokol Vyšehrad: Jelínek František 12, Končický Filip 12, Schinko Jakub 6, Effenga Cyriac Ernest 4, Hradečný Šimon 4, Mach Kryštof 4, Šelder Adam 4, Dapič Fabijan 0, Fremut Tomáš 0, Korch Tomáš 0, Kvapil Karel 0, Ringsmuth David 0, Schmiedt Jan 0

Střelba 3b.: 17/6
Střelba 2b.: 30/12
Trestné hody: 14/4
Doskoky: 20
Fauly: 26
Rozhodčí: Linhart Tomáš - Záruba Matěj
TECHNICKÝ ZÁPIS

SLAVOJ LITOMĚŘICE - SOKOL VYŠEHRAD  50:63 (16:13 16:16 14:18 4:16)

Zápas v Litoměřicích pro nás začal velmi dobře. Bohužel jsme po vstupní šňůře dovolili soupeři dát dvě trojky a utkání se očekávaně vyrovnalo. Po sérii neúspěšných střel se soupeř dostal do vedení, které dlouhou dobu držel. Kritická situace přišla přesně před odchodem do kabin, kdy soupeř odskočil na rozdíl 8b. Naštěstí se Jelínkovi povedlo v posledních dvou minutách správně zacílit a vsítit dvě přesné trojky. V průběhu třetí čtvrtiny se nám konečně povedlo převrátit skóre na naší stranu, ale soupeře se nepodařilo zlomit a ten tak opět srovnal. Rozhodující byla tak až poslední čtvrtina, kdy jsme především v obraně utáhli všechny šrouby a postupně jsme navyšovali naše vedení. Litoměřice 5min neskórovali a to byl hlavní důvod našeho úspěchu. První vítězství v extralize nám tak zajistila především obrana.

Body Sokol Vyšehrad:  Jelínek 14(3), Schinko 14, Effenga 11, Mach 8(2), Končický 8(2), Hradečný 6, Kvapil 2, Selder 0, Dapič 0, Ringsmuth 0, Schmiedt 0, Koula 0

Střelba 3b.: 15/7
Střelba 2b.: 53/18
Trestné hody: 10/6
Doskoky: 37
Fauly: 21
Rozhodčí: Mašek Tomáš - Pešek Lukáš
TECHNICKÝ ZÁPIS

 

Připravil: Petr Ulrych

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode