PHILADELPHIA CAMP - Americká výprava dopadla úspěšně

23.08.2010 07:54

            Tak „Američani“ se nám z New Yorku nakonec vrátili, ale samozřejmě tam byla ještě menší komplikace. Nejdříve se ukázalo, že jeden z tatínků může mít věštecké ambice – taxík z letiště do kempu byl zaplacen hotově, ale po pár dnech zmizely peníze i z mé karty. Ale taxislužba chybu uznala a platba kartou tak byla použita pro cestu zpět. Taxikáři byl slíben bakšiš 100 dolarů za to, že kluky doprovodí k check-inu, aby mohli být odbaveni. Na letiště přijeli s velkým předstihem, dopravní zácpy jsou v New Yorku nevyzpytatelné. Kluci se utábořili v odletové hale a taxikář dostal svých 100 dolarů.

            Zbytek si můžeme lehce domyslet. Check-in je otevřený, ale do odletu zbývají ještě tři hodiny a taxikář říká na přepážce, že tam nechce ty tři hodiny čekat (viz předávající osoba a minulý článek). Proto kluky neodbavují. Taxikář odešel najít někoho, kdo by byl ochoten počkat. Vavřík volá domů, ale nikdo mu to nebere, tak volá i Fanda. Kluci asi trochu znervózňují. Jelínkovi burcují Čermákovi a ti volají taxislužbu do USA, aby se taxikář vrátil.

            Kluci si stoupnou do fronty k jiné přepážce, nijak neupozorňují na svůj věk a – jsou bez problému odbaveni! V té chvíli vidí vracejícího se taxikáře a tak na něj mávají, že ho už nepotřebují. Sedají si v pohodě v gatu, ale Kryštof najednou upozorňuje Vavřiho, že rozhlasem vyvolávají nějakého „Sermaka“. Systém přeci jen zjistil, jak jsou kluci staří a Delta klukům zabavuje pasy. Naštěstí je nevyhánějí, letět už mohou, jen pasy odevzdají v Praze rodičům. Po této zprávě mají rodiče radost a už se těší na shledání se svými bobánky.

            Druhý den ráno se v příletové hale schází rodičovská delegace a po chvíli čekání mohou padat první otázky z očí do očí. Primárně se ptám po kvalitě kempu, jestli to i basketbalově stálo za to. Vavřinec tvrdí, že tam bylo i dost lepších hráčů než je on, takže basketbalová kvalita tam snad nějaká byla. Kryštof má minimum použitého oblečení – tvrdí, že stále něco dělali a tak ani nemělo smysl převlékat se ze sportovního.

            V době pobytu našich kluků se vlastně uskutečnily dva turnusy šestidenních kempů od neděle do pátku. Hráči, kteří zůstávali na dva týdny, měli program vyplněný páteční návštěvou kina a sobotní výpravou do zábavního parku. Pro Evropany se jelo zajímavě žlutými školními autobusy. Fanda s Kryštofem patřili první týden k nejlepším hráčům společné tréninkové skupiny 96+97, na druhý týden byli oba přeřazeni k ročníku 95 – tedy vlastně do naší kategorie U16. Druhý týden ale byli rozděleni na jednotýdenní a dvoutýdenní – a naši jako dvoutýdenní se věnovali mnohem více běhání, došlo i na obávaný kruhový trénink.

            Kluci bydleli v chatkách, kde se každý den bodoval pořádek – nejlepší chatka mohla předbíhat u oběda, druhá nejlepší u večeře. Ti nejhorší pomáhali s úklidem u oběda a druzí nejhorší zase u večeře. Naši se přiznali, že dvakrát uklízeli a jednou předbíhali. Kluci ale tvrdili, že byli hodní (nebo unavení) – jednou jejich chatka pozdě večer dělala bordel, tak tam vtrhnul trenér a vytáhnul si 12 kluků na noční běhání – na chatce zůstali jen čtyři a z toho všichni naši – dva opravdu spali a ten třetí to úspěšně předstíral.

            Co se týče účastníků kempu, tak běloši byli v menšině . . .  Z cizinců byli nejvíc zastoupeni Francouzi a Španělé, dále „nějací Asiati“, Rusové, Němci, Řek, a jistě i nějaké další národnosti. Domácí hráči byli ve srovnání s našimi primárně mnohem atletičtější. Všichni tři vyšehradští kluci tvrdili, že se tam zlepšili ve hře i v angličtině. To první budeme moci posoudit v soutěžních zápasech.

 

Co bude dál?

            Chystáme pro vás rozhovor se všemi účastníky kempu v USA. Rodiče a učitelé posoudí, jak se zlepšili v angličtině, trenéři a spoluhráči posoudí, jak se kempeři zlepšili v basketu. Pokud budou zkušenosti pozitivní a podaří se nashromáždit sponzorské peníze, může se podobná výprava uskutečnit i příští rok.

            Nominační kritéria by byla podobná jako letos – dobré výkony v zápasech, výborná docházka na tréninky a výborná tréninková morálka. Samozřejmě se v nominaci neobjeví stejní hráči jako letos – takže imperativ pro všechny vyšehradské kluky: Makejte v tréninku i v zápasech! Zajímavá motivace, ne? Prý to stojí za to . . . Jo - a pokud se poletí i příští rok ….. tak s Deltou to „asi“ nebude . . .

            Sponzorujte vyšehradskou mládež! Pošlete SMS ve tvaru „dms sokolvysehrad“ na 87777. SMS vás bude stát 30 Kč a mládežnická družstva Vyšehradu dostanou 27 Kč. Podrobnosti najdete v rubrice „SV - Projekty“.

 

 

Robert Chaloupka

 

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode