U19 - Klíčový víkend byl úspěšný jen z poloviny

26.11.2018 12:00

Junioři odehráli jeden z klíčových víkendů. V souboji týmů ze spodku tabulky byli úspěšní jen z poloviny.

SOKOL VYŠEHRAD vs. SLOVAN VARNSDORF 65:63  (16:12 31:29 49:45)

Sobota 24.11. 2018 - Celostátní liga U19, skupina "A" (9.kolo) - 18:00 - Výtoň Aréna

Jan Kefurt (trenér SV)

Do utkání jsme vstoupili dle našich představ a rychle jsme se ujali vedení. Hosté se poté rozkoukali a hrálo se vyrovnaně. Trápilo nás opět zakončení, kdy jsme neproměnili spoustu jednoduchých nájezdů, plusem bylo získání faulů a následných trestných hodů, které jsme ovšem proměňovali s minimální úspěšností. Mírné vedení jsme drželi prakticky 33 minut, poté hosté stranu mince obrátili a šli do vedení. Závěrečný zvrat znamenalo postavení zónové obrany, které jsme potrestali šňůrou 11:0 a zápas dotáhli do vítězného konce.

Body Sokol Vyšehrad: Bella Miroslav 15(4/4+1), Olar David 12(8/4), Marxgut Aleš 10(2/1+1), Hajlek Jakub 7(4/1), Chán Matěj 6, Netušil Filip 5(1/1), Fiala Adam 4(3/2), Zhang David 3(4/3), Nosek Ondřej 3(1), Kuznetsov Baniil 0

Střelba za 3b.: 3

Trestné hody: 26/16

Fauly: 19

SOKOL VYŠEHRAD vs. BK HOREJSEK DĚČÍN 71:74  (22:14 43:31 59:49)

Neděle 25.11. 2018 - Celostátní liga U19, skupina "A" (10.kolo) - 11:00 - Výtoň Aréna

Dalším krokem k opuštění sestupových pozic byla výhra nad Děčínem. Od úvodu se hrál mnohem pohlednější basketbal než v sobotu. My jsme těžili hlavně z trojkových pozic, kdy jsme dali hned 7 trojek za poločas. Po půli jsme navýšili skóre na 59:42! Ovšem hosté reagovali změnou obrany a od té doby byl na hřišti prakticky jeden tým. Hloupé ztráty, špatný spacing a k tomu vyfaulování klíčových hráčů, to vše znamenalo, že se hrála vyrovnaná koncovka, kterou jsme nezvládli, a prohra nás může v konečném zúčtování hodně mrzet!

Body Sokol Vyšehrad: Hajlek Jakub 13(1/1 + 4), Netušil Filip 13(2/1 + 2), Bella Miroslav 13(3/1), Olar David 12(6/2), Marxgut Aleš 11(6/4 + 1), Zhang David 5(1), Chán Matěj 4(4/4), Fiala Adam 0, Nosek Ondřej 0, Kuznetsov Baniil 0