MINI U12 - Náš nový tým minižáků odehrál první zápasy

13.10.2014 20:18

Náš nově sestavený tým mladších minižáků U12 (roč 2002 a mladší) vyrazil do svých prvních bojů v pražském přeboru. Hned 5 hráčů týmů si odbyli svůj první soutěžní zápas. Většina ostatních hráčů navíc museli plnit naprosto odlišné role, než na které byli zvyklý v minulé sezóně. Teď na nich ležela hlavní zodpovědnost za výsledek a někteří se tak poprvé setkávali s povinností rozehrávat a překonávat těsnou obranu soupeřů. I přes velmi těžké  porážky, bylo na týmu vedeném Adamem Fialou během turnaje vidět zlepšení.

USK Praha - SOKOL VYŠEHRAD   98:11 (28:4 18:5 31:2 21:0)

První zápas byl pro nás opravdovou zkouškou ohněm. Většina hráčů se spíše seznamovala s pravidly a atmosférou opravdového zápasu. Navíc jsme narazili na velmi silný tým USK, který nám naší začátečnickou zkušenost s pravým utkáním rozhodně neulehčil. Navíc se hned v úvodní čtvrtině velmi hloupě nechal vyfaulovat náš jediný zkušenější hráč Adam Fiala. Bez jeho pomoci se nám pod tlakem soupeřovi obrany dýchalo velmi těžko. Přes záblesky aktivity, především od Míry Belly, se nám nedařilo soupeře zpomalit. Po konci zápasu jsme tak spíš byli rádi, že máme premiéru za sebou a můžeme se snažit nadále zlepšovat v dalších zápasech.

Body: Bella Miroslav 5, Fiala Adam 4, Gregor Lukáš 2
TH: 9/3
Fauly: 36

Rozhodčí: Čížek Daniel - Lahoda Radek

SOKOL VYŠEHRAD - BA Sparta 15:79 (8:12 2:30 3:21 2:16)

V druhém zápase byl už přeci jenom vidět určitý pokrok. Dařilo se nám již lépe se postavit do obrany a zpomalovat útočníky soupeře. Všichni hráči se už rychleji dokázali zorientovat při přechodu z útoku do obrany. Bohužel jsme se ještě nevyvarovali úsekům hry, kdy jsme naprosto propadli a tam soupeř nahnal největší náskok.

Body: Fiala Adam 7, Grigoryan Alen 4, Grunt Tomáš 4
TH: 6/1
Fauly: 24

Rozhodčí: Toman Lukáš - Matys Pavel

SOKOL VYŠEHRAD - USK Praha "A"  18:112 (6:20 0:34 8:25 4:33)

Nedělní utkání s jedním s favoritů celé soutěže jsme už chtěli trochu zapracovat na zlepšení naší hry v útoku. Bohužel s tlakem, který na nás především v obraně soupeř vytvořil, se naši zatím nezkušení hráči těžko vyrovnávali. Klíčové hráče soupeře se nám nedařilo zastavovat. Hráče druhého sledu se však už některým i začínajícím basketbalistům povedlo v některých úsecích hry ubránit a tak jsme si připisovali alespoň dílčí úspěchy zlepšování našeho týmu.

Body: Fiala Adam 12, Grigoryan Alen 2, Kopřiva Adam 2, Štolba Jan 2, Bella Miroslav 1, Grunt Tomáš 1
TH: 15/6
Fauly: 28

Rozhodčí: Treml Radek - Vimmr Daniel

Vzhledem ke "stavu" našeho týmu jsem rád, že si hráči z momentálních výsledků nic nedělají. Všichni makali na 100% a myslím si, že si své zkušenosti a chyby ze zápasů budou pamatovat a pracovat na nich v trénincích. Všichni nováčci si poprvé "osahali" zápasové prostředí a myslím si, že si počínali velmi dobře. Nyní nás čeká měsíc tvrdých tréninků na našich slabinách a pak další turnaj s dalšími soupeři a našim cílem je jediné. Postarat se o zlepšení našich dovedností i celkové hry a po premiérovém turnaji, zabojovat i o premiérovou výhru v pražském přeboru.

NEJLEPŠÍ HRÁČI TURNAJE: Fiala Adam - Bella Miroslav - Grunt Tomáš

NEJVĚTŠÍ ZLEPŠENÍ: Macho Ondřej


 


 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode