MINI U13 - První turnaj v domácím prostředí

07.10.2014 09:16

Prvními zápasy odstartoval přebor prahy tým starších minižáků U13 a hned v domácím prostředí. Postupně jsme změřili síly s nejlepšími týmy v Praze v této věkové kategorii. První turnaj nám ukázal naše slabiny a současně jsme byli odměněni první výhrou proti týmu USK Praha "B". Největším problémem je nezkušenost převážné většiny našich hráčů, kteří toho ještě tolik neodehráli a určitá část jsou dokonce začátečníci. Naopak mě potěšilo zapálení převážné většiny hráčů a snaha se zlepšovat v každém zápase.

SOKOL VYŠEHRAD - Jižní Supi  18:46 (4:14 7:11 2:13 5:8)

V prvním zápase se nám především nedařilo v obraně. Soupeř skóroval až příliš snadně. Chtěli jsme se pokusit o větší tlak v obraně a získávání snadných košů z protiútoku, což se nám vůbec nevedlo. Navíc jsme byli sráženi přílišným počtem chyb jednotlivců. Po třetí čtvrtině bylo bohužel rozhodnuto. Zápas se nám příliš nepovedl.

Body: Brajanovski Luka 4, Hejduk Jakub 4, Fiala Adam 3, Vašek Lukáš 3, Pospíšil Jan 2, Stejskal Šimon 2, Buš Adam 0, Grunt Tomáš 0, Marchal Jonáš 0, Martínek David 0, Svoboda Oliver 0(5f v 1ctvrtině !!!)
TH: 18/6
Fauly: 27

Rozhodčí: Plichta Jan - Báča Adam

USK Praha "B" - SOKOL VYŠEHRAD  38:41 (5:0 7:20 11:7 15:14)

Při vstupu do druhého zápasu nám naopak vyhořel útok. Nějaké šance jsme si připravili, ale v koncovce to byla katastrofa. Naštěstí se naše "potence" v druhé kvartě zlepšila a navíc se nám povedlo získat pár lehkých košů po chybách soupeře. Naší ofenzívu táhl především Adam Fiala, ale zdárně se přidali i ostatní hráči. Zápas jsme úspěšně táhli do zdárného konce. Špatná disciplína v závěru zápasu, kdy se nezodpovědně vyfaulovali dva hráči, a náš tým musel dohrávat ve 3 proti 5, je pro mě nepochopitelná. Naštěstí se nám povedlo dát nějaké body i v "početní nevýhodě" a zápas dovést do zdárného konce.

Body: Fiala Adam 17, Martínek David 8, Hejduk Jakub 6, Vašek Lukáš 3, Brajanovski Luka 2, Pospíšil Jan 2, Svoboda Oliver 2, Stejskal Šimon 1, Buš Adam 0, Grunt Tomáš 0, Marchal Jonáš 0
TH: 39/3
Fauly: 35

Rozhodčí: Plichta Jan - Báča Adam

SOKOL VYŠEHRAD - USK Praha "A"  21:60 (3:15 7:12 3:12 8:21)

Nedělní zápas se nám povedla hlavní věc, co od hráčů vyžadujeme BOJOVNOST. Vývoj ve skóre to bohužel neodrážel, ale většinu času první půle se nám dařilo držet soupeřovi útočné choutky na uzdě. Bohužel se nám nedařilo v zakončení, tak jak bychom potřebovali, abysme udrželi vyrovnaný stav. Soupeř prostě byl schopen naše chyby trestat líp než mi ty jejich. Po přestávce se bohužel náš výkon začal zhoršovat. V poslední čtvrtině jsme navíc už odpadli i v obraně a bodové manko naprosto zbytečně narostlo.

Body: Vašek Lukáš 6, Fiala Adam 4, Martínek David 3, Svoboda Oliver 3, Buš Adam 2, Hejduk Jakub 2, Pospíšil Jan 1, Brajanovski Luka 0, Grunt Tomáš 0, Majer Matěj 0, Marchal Jonáš 0, Stejskal Šimon 0
TH: 33/11
Fauly: 24

Rozhodčí: Kočová Magdalena - Nejtek Tomáš

BA Sparta Praha - SOKOL VYŠEHRAD  83:12 (19:2 20:4 23:0 21:6)

Namotivovat hráče na poslední utkání bylo velmi obtížné. Soupeř byl bohužel kvalitně na jiné úrovni a bude nás stát hodně sil se jim během sezóny vyrovnat. Každopádně se o to pokusíme a myslím si, že minimálně v obraně musíme příště vzdorovat více a dát do každé činnosti více energie. Není možné, že konečně doskočíme balón a soupeř jednoduše přiběhne a vezme nám míč. Každopádně musíme všechny činnosti zagresivnit a i na tréninku na sebe vytvářet větší tlak, abysme si na něj zvykli.

Body: Svoboda Oliver 6, Fiala Adam 4, Vašek Lukáš 2, Brajanovski Luka 0, Buš Adam 0, Grunt Tomáš 0, Hejduk Jakub 0, Majer Matěj 0, Marchal Jonáš 0, Martínek David 0, Pospíšil Jan 0, Stejskal Šimon 0
TH: 11/4
Fauly: 20

Rozhodčí: Kočová Magdalena - Nejtek Tomáš

V turnaji jsme si ozkoušeli většinu věcí z tréninku a zjistili jsme kde nás "tlačí pata". Špičkové týmy mají nad námi náskok, to nás ovšem nesmí naší práci v trénincích znechutit. Chci, aby hráči vzali naše neúspěchy jako motivaci. Aby se na tréninku začali snažit ještě víc. Abysme prostě dřeli víc jak naši soupeři a snažili se náši ztrátu na tyto týmy smazat. Za měsíc budeme hrát se stejnými soupeři a musíme udělat maximum pro to, aby se naše hra zlepšila. Začínáme na tom makat právě tento týden.

NEJLEPŠÍ HRÁČI TURNAJE: Vašek Lukáš - Fiala Adam - Hejduk Jakub

NEJVĚTŠÍ ZLEPŠENÍ: Adam Buš


 


 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode