Mini U13/U12 - Začala nám příprava na novou sezónu

28.08.2014 11:11

Starším a mladším minižáků začala na konci prázdnin příprava na novou sezónu. Takřka kompletní tým vyrazil po úvodním tréninku v hale na Výtoni na soustředění do Klatov, kde všichni hráči polykali své první poprázdninové dávky.

Tým odjel na soustředění v sobotu ráno vlakem a už odpoledne trénoval v Klatovské hale. Náplní všech tréninků v hale, bylo především oživení základních basketbalových činností jako driblingu, přihrávání a střelby. Postupně jsme se dostávali k využívání těchto činností ve hře 1na1; 2na2 a 3na3. Věnovali jsme se především tréninku útočných dovedností.

 

 

 

Trenér Ulrych: "Vzhledem k tomu, že se již všichni hráči seznamují s vysokými koši, bude potřeba ještě mnoho tréninků, aby kluci získali v zakončení dostatečnou jistotu."  

 

Dopolední tréninky byli zaměřený především na fyzickou přípravu a to jak na atletickém oválu nebo při výběhu schodů, tak i při ukázkovém tréninku v posilovně. Soustředění si hráči zpříjemnili o volném dni partií bowlingu a při extrémních deštivých podmínkách překvapili sami sebe při vojenském půlhodinovém běhu. Soustředění jsme zakončili modelovým zápasem s týmem domácích Klatov. Tento zápas nám ukázal, že jsme teprve na začátku své cesty a čeká nás ještě nespočet těžkých tréninků.

 

 

Trenér Ulrych: "U hráčů si Vážím především jejich zápalu. Do každého tréninku šli pohlavě a naplno. Ikdyž jsou někteří hráči při basketbalových dovednostech ještě značně nejistí, cítím znich, že mají chuť se učit a zlepšovat. To je, společně s tréninkovou docházkou, klíč k tomu aby byl náš tým úspěšný. Vím, že se většina z hráčů vrátí do Prahy s bolestmi svalů a s únavou. Ale já jim chci tímto poděkovat za práci na soustředění a věřím, že tímto naše snažení nekončí, ale spíš začíná."

Nyní náš tým již najede na pravidelné tréninky v Praze. Časy tréninků jsou na hlavní stránce vpravo. Pro tuto sezónu jsme zvolili čtyři tréninky týdně a věříme, že se většina hráčů vynasnaží být na každém tréninku. Jeden až dva tréninky budou zaměřeny výhradně na individuální činnosti tak, aby se kluci vnich zlepšovali a byli jistější.

Asistent trenéra Ulrych Lukáš: Na každém tréninku budeme minimálně ve dvou trenérech, ale na tréninky individuálních činností se budeme snažit být spíše ve třech. To abysme zajistili co nejlepší kontrolu chyb a pomohli klukům se co nejrychleji zlepšovat. Cítím, že mají velkou chuť a moc se všichni těšíme na sezónu.

O následujícím víkendu čeká náš tým sbírání dalších zkušeností na turnaji na sokole pražským. V sobotu se utkáme s týmem Písku a večer s týmem Hradce Králové (více zde). Věříme, že dorazíte náš tým podpořit a budeme společně hnát kluky k co nejlepším výkonům.

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode