MUŽI "A" - Cesta zpět do play-off ve vyrovnané soutěži

15.09.2011 11:39

    Tým mužů se o tomto víkendu pustí do nového ročníku druhé nejvyšší soutěže mužů v České republice. Na palubovce v Benešově zahájí sezónu 2011/2012 v 1.lize mužů. Pojďme si nyní zrekapitulovat minulou sezónu, přiblížit změny v kádru a nakonec vyzpovídat trenéra týmu Václava Jaloveckého.

9. místo a neúčast v play/off

    Minulá sezóna pro nás skončila výsledkově jako velký neúspěch. Sice velmi těsně ale přeci se tým po základní části umístil na nepopulárním 9.místě a sezóna pro něj skončila již na konci února. V průběhu sezóny byl celek schopen porazit přední týmy tabulky (Ústí nad Labem; Jindřichův Hradec; Opavu), ale bohužel propadal s mladšími týmy jako byl Zlín; Hradec Králové; Benešov. V sezóně se nepovedlo prosadit mladším hráčům z lavičky a tak bodově tým táhli především Klimánek; Skořepa; Lipold; Hrubý a Velenský.

S novým týmem boj o play-off

    Hlavním lodivodem týmu bude i pro tuto sezónu Václav Jalovecký a jako hrající asistent trenéra pokračuje také Michal Skořepa. Z týmu naopak odchází Ctirad Klimánek, kterého zaměstnání odválo k našim sousedům do Německa. Odchází také rozehrávač Jakub Velenský, podle zpráv do týmu Benešova. Dále v týmu nebudou pokračovat ani bratři Šmůlové. Marek přestupuje do 2.ligových Rokycan; bratr Petr si dá od basketbalu chvilku pauzu a bude se soustředit na studium. Všem hráčům děkujeme za minulou sezónu a přejeme jim spoustu úspěchů.

    Na druhou stranu do týmu přišlo několik nových hráčů. Tou nejzajímavější je jistě Václav Hrubý. Bývalý reprezentant a hráč NBL za Spartu, USK, Pardubice a Nymburk, který za náš tým již také hrál nejvyšší soutěž, se po dvou sezónách v barvách Motola (pražský přebor "A") vrací do 1.ligy mužů. Jeho zkušennosti budou našemu týmu jistě užitečné a z jeho přístupu si mladší hráči jistě můžou mnoho vzít. Pro tento rok se počítá i s Lukášem Maříkem, Vyšehradským odchovancem, který sbíral minulý rok zkušennosti v týmu NBL Loko Plzeň. Větší prostor by měli také dostat hráči letošního týmu Juniorů-U19. Jž v přípravě s týmem trénovali Hampejs, Steinhauser, Úlehla a Jelínek. Po roce v Americe se vrátil také Vojta Pavlík. 205cm vysoký pivotman se nyní připravuje také s "A" týmem mužů.

ROZPIS SEZÓNY

    Všechny domácí utkání se budou hrát v pátek od 18:45 ve VÝTOŇ aréně. Venkovní zápasy se hrají podle soupeře buď v pátek sobotu a nebo neděli. Hraje se každý týden. V minulé sezóně postoupili z 1.ligy mužů do NBL týmy Chomutova a Ústí nad Labem. Druhý finalista soutěže, Jindřichův Hradec však v soutěži zůstal a je pasován za velkého favorita na titul. Naopak do ligy poustoupili týmy BK Kladno a AŠ Mladá Boleslav. Čeká se opět velmi vyrovnaná soutěž. Tým mužů si bere za cíl postup do play-off a současně co největší prostor pro mladé hráče.

MUŽI
TERMÍN MUŽI 1LM TERMÍN MUŽI 1LM
září 17.-18.9 BC BENEŠOV PROSINEC 17.-18.12 KONDOŘI LIBEREC
24.-25.9 KONDOŘI LIBEREC   ST 21.12 ČP 4.KOLO
ST 28.9 AŠ MLADÁ BOLESLAV LEDEN ST 4.1 ČP 5.KOLO
ŘÍJEN 1.-2.10 PROTON ZLÍN 7.-8.1 AŠ MLADÁ BOLESLAV
8.-9.10 SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ 14.-15.1 PROTON ZLÍN
15.-16.10 LIONS J. HRADEC 21.-22.1 SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ
22.-23.10 KARA TRUTNOV ST 25.1 ČP 6.KOLO
ST 26. ČP 2.KOLO 28.-29.1 LIONS J. HRADEC
29.-30.10 BK KLADNO ÚNOR 4.-5.2 KARA TRUTNOV
LISTOPAD 5.-6.11 SLAVOJ LITOMĚŘICE 11.-12.2 BK KLADNO
12.-13.11 BK PROSTĚJOV "B" 18.-19.2 SLAVOJ LITOMĚŘICE
ST 16.11 ČP 3.KOLO 25.-26.2 BK PROSTĚJOV "B"
19.-20.11 BK OPAVA "B" BŘEZEN 3.-4.3 BK OPAVA "B"
26.-27.11 SOKOL PRAŽSKÝ 10.-11.3  
PROSINEC 3.-4.12 BA SPARTA 17.-18.3 SOKOL PRAŽSKÝ;                     BA SPARTA
10.-11.12 BC BENEŠOV 24.-25.3 PLAY OFF


ROZPIS SEZÓNY - TUČNĚ -domácí utkání     NETUČNĚ venkovní utkání

PŘÍPRAVA

    Příprava mužů začala 15.srpna v domácí sokolovně. Během přípravy sehrál náš tým přípravná utkání nejdříve s celkem německé třetí ligy z Vilsbiburgu a poté dvakrát s týmem BA Sparta (stats zde)

SOUPISKA

Michal Skořepa        

Ondřej Lipold           

Miroslav Rozkot

Martin Dvořák

Dominik Böttger

Martin Hrubý

Martin Lukšík

Jan Sedláček 

Jan Starka     

Michal Steinhauser

Martin Hampejs        

Jiří Skokánek            

Václav Hrubý

Dominik Adášek       

Jan Široký                 

Radek Úlehla            

Kryštof Jelínek         

Vojtěch Pavlík          

Lukáš Mařík

ROZHOVOR VÁCLAV JALOVECKÝ

Hráči mužského „Áčka“ budou prvním týmem, který zahájí svou sezónu v barvách Sokola Vyšehrad. Téměř dva týdny před zahájením 1.ligy jsme se zeptali na pár otázek hlavního trenéra Václava Jaloveckého.

Pane Jalovecký Váš tým se v minulé sezóně umístil na velmi neatraktivním 9.místě po základní části a sezóna hráčům tak skončila už na konci února. Čeká se, že po postupu Ústí nad Labem a Chomutova bude mít liga jasného favorita Jindřichův Hradec a zbytek soutěže bude vyrovnaný. Jaký cíl si klade Vaše parta?
Mohu odpovědět pouze za sebe, tedy hrát agresivnější, divácky atraktivnější basketbal než v minulé sezóně a rozhodně se umístit na lepším místě než vloni. Každý trenér chce, aby jeho družstvo podávalo co nejlepší výkony vzhledem k podmínkám a možnostem. Věřím, že totéž chtějí i hráči a jsou ochotni pro to vše potřebné udělat......, ale radši se jich taky zeptejte.

V týmu nebudou dále působit dva zkušení borci; rozehrávač Velenský a křídelník Klimánek. Je filosofií klubu dávat šanci mladým hráčům a vybudovat novou osu týmu pro další léta?
Mimo jmenovaných odešli ještě oba bratři Šmůlové.... Začlenění mladých hráčů do družstva by mělo být jednou z priorit jakéhokoli vedení. Výsledky takovéto snahy nepřicházejí okamžitě, ale v delším horizontu se toto úsilí jistě vyplatí. Ano, někteří mladí jsou nesporně talentovaní a těším se na práci s nimi.

Příprava týmu běží již bezmála 3týdny. Jak jste zatím spokojen se svými hráči? Ceníte si nasazení starších hráčů, kteří trénují především po zaměstnání a ve volném čase?
Jsme v podstatě amatérské družstvo, které ale chce podávat kvalitní výkony a hrát v horní polovině tabulky druhé nejvyšší soutěže v republice. Tato fakta jsou slučitelná pouze za předpokladu, že všichni hráči dobrovolně přijmou stanovená závazná pravidla fungování družstva a basketbal pro ně bude prioritou využívání jejich volného času. Pro někoho může být možná překvapením, že právě starší a nejzkušenější hráči nemají většinou s tímto aktivním přístupem problémy a mnozí mladší by se od nich mohli rychle něčemu přiučit.

Nejzvučnější posilou do týmu je jistě rozehrávačská legenda Václav Hrubý. Společně se Skořepou a Lipoldem by měl být jistě jedním z nejzkušenějších hráčů a na palubovce i mimo ní pomáhat mladším hráčům. Co si Vy přesně slibujete od Václava Hrubého a jak probíhalo jeho „přemlouvání“ k návratu do druhé nejvyšší ligy v republice?
Přemlouvání se nekonalo, s Vaškem Hrubým se známe dlouhá léta, a se souhlasem vedení klubu jsme se poměrně velmi rychle a rozumně domluvili. Udržuje se ve výborné fyzické kondici, stále je to PAN rozehrávač a věřím, že nejen rozehrávači, ale všichni hráči si od něj vezmou to pozitivní. A mám na mysli nejen basketbalové zkušenosti a dovednosti, ale také bojovnost a přístup k tréninku i utkání.

Pane Jalovecký, děkujeme za rozhovor a přejeme Vám i Vašim hráčům dobrou sezónu bez zbytečných zranění a pohodu v týmu.

Tým začíná svou sezónu na palubovce v Benešově v neděli 18.září od 14:00. Domácí premiéru si celek odbude na Výtoni v pátek 23.záři od 18:45.

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode