MŮŽI "A" - Představujem tým MUŽI "A"

15.08.2010 22:24

 

 Dnes si představíme tým MUŽŮ "A", který po sezónní zkušenosti v nejvyšší soutěži Mattoni NBL, bude v sezóně 2010/2011 startovat v první lize (druhé nejvyšší soutěži v ČR). Od konce minulé sezóny do začátku přípravy se v týmu událo několik novinek, pojďme si je společně přiblížit.

První důležitá změna se udála na pozici hlavního trenéra týmu. Po dlouhodobě práci trenéra Ulrycha, který vedl tým v poslední sezóně a nyní povede tým kadetů, se týmu ujímá dosavadní asistent Václav Jalovecký. Pan Jalovecký zná velmi dobře všechny hráče v týmu a mezi hráči se těší velkému respektu. Bývalý trenér Pardubic a národního týmu se pokusí do hráčům nalít tu správnou motivaci a využít zkušeností z účinkování v nejvyšší soutěži. Jako hrající asistent bude v týmu působit jeden z klíčových hráčů posledních sezón Michal Skořepa. Jeho hlavní náplní bude nejspíš pomáhat s plánováním a vedením tréninků. Jako jeden z nejzkušenějších hráčů v týmu bude rovněž působit jako dostatečná autorita a jako vzor pro ostatní, hlavně mladší hráče.

Co se týče složení. Tým se bude opírat o podobnou kostru hráčů, která startovala minulý rok v Mattoni NBL. Oproti minulé sezóně za tým již nebude nastupovat Jiří kysela, který byl ve Vyšehradě na hostování z celku Benešova. Jirka bude tuto sezónu působit v jiném klubu a Vyšehrad mu přeje spoustu úspěchů. Na Vyšehradské palubovce pravděpodobně neuvidíme ani Deana Vejnoviče a Marka Hafnera.

Co se týče příchodů do týmu. Za největší letní posilu může být pokládán příchod, nebo spíše návrat Jakuba Velenského. Jakub z týmu minulý rok odešel především proto, že neměl již motivaci startovat v Mattoni NBL. Minulou sezónu strávil v týmu Lokomotiva Plzeň. Jeho průměrně 14b/z a skoro dvě trojkové trefy na zápas a velmi dobrá organizace hry a především spolupráce s pivotmanem Fránou pomohla Plzeňským k prvnímu místu po základní části. V play-off se Jakubova hra jako již obvykle ještě vystupňovala. Zlomenina ruky jeho účast ve vyřazovacích bojích zastavila již v prvním kole proti kondorům z Liberce. Tým Plzně nakonec ve finále prohrál až v pátem zápase s týmem BA Sparta. Do pátého zápasu finálové serie Jakub Velenský zasáhl, ale porážce nezabránil. Tým BA Sparta odmítl účast v nejvyšší soutěži a tak postup spadl do náručí týmu ze západních Čech. Jakub opět nastupování v NBL odmítl a tak se jeho přesun zpět do Vyšehradu přímo nabízel.

Ostatními posilami jsou především hráči z mládežnického programu Sokola Vyšehrad. O svou účast v týmu pro 1.ligu tak bojuje rovnou kvartet hráčů. Daniel Tůma (roč 90); Jan Sedláček (roč 91); František Ron (roč 91) a Dominik Adášek (roč 92). Do přípravy družstva se brzy zapojí i talentovaný dorostenec Michal Bernath(ročník 93). Všichni mladí hráči mají šanci se do týmu pro nadcházející sezónu dostat. Jejich účast ve 12členém výběru hráčů bude závyset především na jejich výkonech v přípravě a práci po celou sezónu.

PŘÍPRAVA

Přípravné období absolvují: 

Křídla

Rozehrávači

Pivoti

Klimánek Ctirad

Velenský Jakub

Lipold Ondřej

Mařík Lukáš

Široký Jan

Skořepa Michal

Šmůla Petr

Adášek Dominik

Kysilka Zbyněk

Šmůla Marek

Rón František

Dvořák Martin

Skokánek Jiří

 

Martin Hájek

Hrubý Martin

 

Böttger Dominik

Sedláček Jan

 

 

Starka Jan

 

 

Tůma Daniel

 

 

Příprava bude kompletně probíhat v prostorách sokolovny Vyšehrad. Hráči absolvují kondiční přípravu v dvou hodinových blocích každý den. První dva týdny budou především o nabrání fyzické síly na celou sezónu.

"S první fází přípravy jsem poměrně spokojen, až před začátkem soutěží rozhodneme, kteří hráči zůstanou v družstvu jako „kmenoví“ a kteří budou např. hostovat  jinam..., se všemi ale perspektivně počítáme a záleží  jen na jejich úsilí a touze se basketbalově zlepšovat. V 1. lize chceme rozhodně patřit k nejlepším celkům." (trenér Václav Jalovecký)

Každopádně přejeme hráčům "A" týmu hodně síly a vůle do tréninku.

 

 

Petr Ulrych

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode