MUŽI "A" - první dvě kola zatím výhru nepřinesla

27.09.2011 13:10

    První dvě kola 1.ligy mužů nezastihla náš "A"tým v nejlepší formě. Do obou utkání, jak v Benešově tak i doma proti Liberci, tým dobře vstoupil. Postupně, ale začal přebírat kontrolu nad zápasem soupeř a oba zápasy dokázal otočit. Zatím nás trápí především špatná obrana, když jsme dostali v obou zápasech přes 80bodů.

MUŽI "A" - BC BENEŠOV : SOKOL VYŠEHRAD  83:71 (16:25;28:21;21:9;18:16)

KOMENTÁŘ:     První zápas sezóny jsme odehráli na palubovce Benešova. Úvod do zápasu nám vyšel a tak se zdálo, že naše mladá sestava podpořená Lipoldem a Skořepou bude slavit vítězství. V druhé čtvrtině však domácí začali náš náskok pomaličku ukrajovat a v druhém poločase byla hra velmi vyrovnaná. Velké problémy nám dělali Kožant a především střelec Kubálek, který se z trojkové čáry takřka nemýlil. Nakonec si 5min před koncem vytvořili rozhodující náskok domácí a náš tým již nedokázal náskok soupeře dotáhnout.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Lipold Ondřej 14(2), Adášek Dominik 13(1), Skořepa Michal 12(1), Široký Jan 11(3), Hampejs Martin 8, Sedláček Jan 7, Lukšík Martin 2, Pavlík Vojtěch 2, Rozkot Miroslav 2, Steinhauser Michal 0

BENEŠOV: Kožant Petr 20(2), Kubálek Pavel 17(5), Velenský Jakub 13(1), Malý Jakub 10, Husár Róbert 7, Hartman Jan 6, Zídek Tomáš 6, Maštálka Jan 2, Proskovec Ondřej 2, Kratochvíl David 0

Fauly: 22:23 TH: 24/21:21/16  trojky 21/8:14/7 Doskoky: 28:26

TECHNICKÝ ZÁPIS

 

MUŽI "A" - SOKOL VYŠEHRAD : KONDOŘI LIBEREC  76:82 (19:11;14:24;19:21;24:26)

KOMENTÁŘ: V domácím prostředí slušně zaplněné haly na Výtoni jsme do zápasu vstoupili velmi dobře. Základní sestava Hrubý Martin, Hrubý Václav, Sedláček, Skořepa. Lipold, začala zápas ve velkém tempu a velmi rychle vedla 14:2. Prostřídání na konci čtvrtiny dostalo ovšem Liberec do hry a v druhé čtvrtině byli výraznějším týmem na palubovce. Především díky trojkové střelbě se ujali ke konci poločasu vedení. V druhém poločase začala zuřet opravdová bitva o každý koš. Ani jeden tým nedovolil druhému větší náskok a tak se mělo o všem rozhodnout v poslední čtvrtině. Tam si ovšem hned v úvodu udělali náskok Kondoři. Pečlivě si ho udržovali a i přes vyfaulování některých hráčů si ho udrželi až do koncovky. V té se náš tým ze všech sil pokoušel o obrat ve skóre, ale soustředěného soupeře již nezaskočil a Liberec si zaslouženou výhru udržel. Hosty v útoku vedl především ještě junior Josef Příhonský. Za naše barvy se bodově dařilo tradiční dvojici pivotů Skořepa - Lipold a k nim se přidal mladší s dvojice Hrubých Martin.   

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Hrubý Martin 24(3), Lipold Ondřej 19(1), Skořepa Michal 16(1), Hrubý Václav 5, Sedláček Jan 4, Široký Jan 3(1), Adášek Dominik 2, Rozkot Miroslav 2, Hampejs Martin 1, Böttger Dominik 0, Lukšík Martin 0, Skokánek Jiří 0

LIBEREC: Příhonský Josef 21(3), Pastyřík Jan 13(1), Hojdar Jakub 11(1), Martínek Štěpán 8(1), Bárta Lukáš 7(1), Honzák Michal 7(1), Nemčok Vladimír 3, Blaschke Martin 0, Teimer Marek 0

Fauly: 22:25 TH: 31/22:25/15  trojky 21/6:22/9 Doskoky: 28:28

TECHNICKÝ ZÁPIS

 

Jakub Hojdar (Liberec): "Se vstupem do ligy můžeme být v rámci možností spokojeni. V prvním zápase jsme ve velmi vyrovnaném utkání těsně podlehli Opavě i přes absenci dvou našich hráčů. Z druhého zápasu si vezeme cenné vítězství z palubovky Vyšehradu, kde se vyhrává jen těžko a o to cennější pro nás tato výhra je. Jsem spokojen především s energií, kterou do zápasu dává každý hráč, který nastoupí, což bohužel občas ústí do zbrklých situací, kterým se musíme vyhnout, abychom dosahovali ještě lepších výsledků."

Michal Skořepa (Vyšehrad): "První dvě kola se nám nevydařila. Prohra v Benešově po celkem slušném výkonu a v nekompletní sestavě by se dala ještě omluvit. Ovšem prohra s Libercem je neomluvitelná. S trenérem Jaloveckým jsme před sezónou vsadili na vlastní odchovance, i když tři čtvrtiny týmů využívá pendlujících hráčů z vyšší soutěže. Tým do devatenácti let získal v loňském roce bronzové medaile a tak je nasnadě tohoto úspěchu využít a dát mladým šanci. Prohra s houževnatým a dobře hrajícícím Libercem ale dostala družstvo výsledkově pod tlak. Právě proto věřím, že další zápas v Mladé Boleslavi zvládneme a nastartujeme vítěznou šňůru."

"Osobně se po velmi kvalitní přípravě cítím moc dobře, ale s mým výkonem nemohu být spokojený. Chybí mi herní jistota, což připisuji dlouhé přestávce, když jsme v loňské sezóně brzy skončili. Sice se trénovalo, ale zápas je zápas. Pro letošní sezónu je u mě mnoho změn. Začínám studovat nejvyšší trenérskou licenci a na Vyšehradě dostávám více prostoru k trénování u dospělých i u juniorů. To ale neznamená, že polevím jako hráč. Pokud budu hrát, chci být vždy mezi nejlepšími."

zdroj rozhovorů www.sport10.cz

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode