MUŽI "A" - REPORT - Adventní vítězství proti Kondorům

20.12.2010 11:37

V posledním venkovním zápase tohoto roku zavítali naši hráči na palubovku Libereckých Kondorů. Díky výhře proti poslednímu týmu tabulky se udrželi ve středu tabulky s ostatními týmy, které si připsali zatím 9 vítězství na 5-8. místě.

MUŽI "A" - BK KONDOŘI LIBEREC - SOKOL VYŠEHRAD 56:75 (19:22;8:24;12:14;17:15)

KOMENTÁŘ: Zápas s mladým týmem Liberce začal přesnou trojkou a po chvíli se pustil do vedení 5:0. Tři trojky v řadě našeho týmu a útočná chuť pomohlo našemu týmu do trháku 9:20. Domácí ovšem po timeoutu zabrali a zvládli do konce první kvarty stáhnout náskok na 3b. V druhé čtvrtině jsme ovšem odpor kondorů zlomili dobrou obranou a udrželi je na 8b. Navíc se nám dařilo v útoku a tak jsme do šaten odcházeli s 19b vedením. Druhý poločas se nesl již spíše v pomalejším předvánočním tempu. Hru se nám dařilo kontrolovat, ale skóre přibývalo jen velmi pozvolna. Poslední čtvrtinu zvítězili domácí, ale náskok především z druhé čtvrtiny se jim smazat nepodařilo.

Jedním z faktorů byla úspěšná střelba trojek našeho týmu (11/27), kde se dařilo především dvojici Klimánek-Skořepa.

Mgr. Václav Jalovecký (trenér Vyšehradu) : "Pro nás velmi těžké utkání, my jsme věděli, že domácí hrají hlavně doma hodně dobře. Hráli dobře, nám vyšel první poločas až na dvouminutový úsek. My jsme to vedení ve druhém poločase udrželi, ale jednoduché to nebylo. Domácí jdou určitě výkonnostně nahoru."

Dušan Bohunický (trenér Liberec) : "Z dnešního zápasu jsem velmi zklamán. Rozumím, že se nám nemusí vést v útoku, jako v první čtvrtině. Ani z toho nasazení, které kluci předvedli, ale základní věci, které se učí v U16, obyčejná výpomoc jedním hráčem, to co jsme mi nepředváděli v první půli. To nás taky dovedlo k tomu výsledku v prvním poločase, kdy jsme prohrávali o 20 bodů.
V druhé půli jsme se trochu zvedli v útoku, dostali jsme se do lehkých střel a některé jsme i proměnili. A obrana, některé útoky Vyšehradu byly až, musím to říct „až trapný“, protože ta naše výpomoc, která měla být do koncový nebo do prostředku, byla žádná. A pokud byla, tak jsme tam byli ve čtyřech a hráči Vyšehradu měli velmi snadnou cestu ke skórování a získání vítězství.
Dnešní zápas rozhodně zklamání. Doufal jsem, že v posledním zápase v roce na domácí půdě předvedeme kvalitnější výkon."

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Klimánek Ctirad 21(4), Skořepa Michal 16(4), Velenský Jakub 9(2), Dvořák Martin 8, Hrubý Martin 7(1), Böttger Dominik 6, Lipold Ondřej 4, Široký Jan 2, Šmůla Petr 2

BK PROSTĚJOV "B":  Kuchálik Matúš 20(2), Bielko Marek 8, Martínek Štěpán 8(2), Pastyřík Jan 7, Šírek David 4, Bárta Lukáš 3(1), Příhonský Josef 3(1), Nemčok Tomáš 2, Smeták Jan 1

Technický zápis

Fauly: 13:9 TH: 6/4:10/6 trojky 6:11 Rozhodčí:  Kuřitka Pavel - Šafařík Michal

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode