MUŽI "A" - REPORT - Litoměřické drama přineslo prolomení serie porážek

01.11.2010 20:49

K prolomení nepříznivé serie dvou proher v řadě se vydali naši hráči na palubovku Trutnova. Na sever vyrazil tým s odhodláním a s bojovnou náladou. Na výhru to bohužel nestačilo a v zápase se radovali domácí

MUŽI "A" SLAVOJ LITOMĚŘICE : SOKOL VYŠEHRAD 90:93pp (21:14;13;23;24:24;19:16;-13:16)

Komentář: Zápas se rozjížděl velmi vlažně. Velký počet chyb na obou stranách a nepřesné zakončení nepřineslo během prvních dvou minut ani jeden bod. Po chvíli se domácí, povzbuzováni na 1.ligu opravdu mohutnou návštěvou diváků, pustili do vedení. Naše kombinace vázla a jediná spolupráce pivotů Skořepy a Lipolda držela náš tým ve hře. Na druhé straně řídil hru Michal Šotnar a nabízel svým spoluhráčům možnosti k jednoduchému zakončení. V druhé čtvrtině se náš tým osmělil a šňůrou 16:0 se náš tým pustil do dvouciferného vedení. Litoměřice se však ke konci první půle opět vrátili do hry především kvalitní střelbou.

Druhý poločas byl velmi vyrovnaný a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Hosté si udržovali velké procento střelby z pole a z trojkového oblouku se prosazoval Šotnar a Krupka. V poslední čtvrtině si udržovali mírné 4b vedení domácí. Po vyfaulování Lipolda a velké minutáže Skořepy již nebylo moc možností útoku přes podkošové hráče. Naštěstí se trefovali za 3b Velenský a Hrubý. Dvě minuty před koncem jsme přesto stále prohrávali o 4b. V závěru si však naši hráči vykoledovali několik faulů a proměňovali trestné hody. Spoustu důležitých obraných doskoků navíc přidal Skořepa. Náš poslední útok byl přerušen faulem a tak měl Jakub Velenský 0,8sec před koncem zápasu možnost poslat utkání do prodloužení. Oba dva trestné hody proměnil a následovalo 5min prodloužení.

V prodloužení naši hráči ze začátku tahali za slabší konec. Minutu do konce se přeci jenom možná díky větším zkušenostem z těžkých zápasů přeci jenom ujali vedení. Proměnili šestky a mohli začít slavit velmi tvrdě vybojovanou výhru.

BODY:

SLAVOJ LITOMĚŘICE: Krupka Petr 27(2), Šotnar Michal 27(4), Bruzl Michal 11(3), Šebo Jan 10, Štěpánek Jan 8, Bubeník Petr 3(1), Polák Miroslav 2, Prudký Jan 2

SOKOL VYŠEHRAD: Velenský Jakub 36(4), Lipold Ondřej 22, Hrubý Martin 18(3), Adášek Dominik 4, Skokánek Jiří 4, Skořepa Michal 4, Klimánek Ctirad 2, Široký Jan 2, Šmůla Petr 1

Technický zápis

Fauly: 32:21 TH: 13/12:41/30 trojky 10:7 Rozhodčí: Kučera Stanislav - Votroubek Jaromír

KOMENTÁŘE:

Ondřej Lipold: "Úvod zápasu vyšel lépe domácímu týmu a tak si vypracoval za první čtvrtinu náskok 7 bodů. Naštěstí jsme druhou čtvrtinu začali lépe bránit a to se projevilo i v útoku a tak poločas byl +3 pro nás. Po poločase žadný tým nebyl schopen odskočit na více bodů a tak se skóre přelévalo z jedné strany na druhou až do samého závěru, kde 40 vteřin před koncem poslal Šotnar domácí do vedení o 4 body. Jenže závěr zápasu si vzal nastarost Véla a díky jeho přesné ruce z trestných hodů se šlo do prodloužení. Tady se odehrával v podstatě stejný scénář jako celý druhý poločas, ale s příjemnou koncovkou pro náš tým."

NAPSALI O NÁS

 

8.kolo

  • PROTON ZLÍN - BK OPAVA 63:69
  • SOKOL H. KRÁLOVÉ - BK LIBEREC 72:53
  • KARA TRUTNOV - BK ÚSTÍ N. LABEM 73:89
  • BC BENEŠOV - BK PROSTĚJOV B 77:67
  • LIONS J. HRADEC - LEVHARTI CHOMUTOV 102:101
  • SOKOL PRAŽSKÝ 67:88


POZVÁNKA NA DALŠÍ ZÁPAS

 

 

SOKOL VYŠEHRAD - LIONS J. HRADEC

7.11.2010 11:00

ADRESA: VÝTOŇ - aréna

rozhodčí: Egr Jaroslav - Heinrich David komisař: Dolejší VladimíR

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode