MUŽI "A" - REPORT - Někteří do práce; Muži však do Hradce

07.01.2011 15:55

 

Většina lidí byla ještě v práci a těšila se na večeři v pohodlí domova. Hráči našeho A-týmu se vydávali na další kolo přehuštěného programu 1.ligy basketbalistů do Hradce Králové.

MUŽI "A" - SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ : SOKOL VYŠEHRAD  77:72 (24:13;24:22;19:19;10:18)

KOMENTÁŘ: Po úvodním oťukávání se ke konci první čtvrtiny pustilo do prvního výraznějšího vedení domácí. Hru řídil rozehrávač Macela (11b v 1čtvrtině) a našim hráčům se nedařilo dostat do tempa. V druhé čtvrtině se zlepšila především ofenzíva našeho týmu, ale pořád jsme domácím borcům rychlostně nestačili na obranné polovině. Velkou vzpruhou byla i střela z půlky hřiště v poslední vteřině 1poloviny od ostrostřelce Širokého (nejspíš nacvičená akce:-). Přes 13b náskok domácích se pomalu začala hra vyrovnávat a náš soubor se začal dostávat do tempa. Ve třetí čtvrtině jsme se dostali několikrát na dostřel 5b. V poslední čtvrtině jsme udrželi soupeře na 10b, obrat se nám i přes zlepšený výkon nepodařil.

Důležitým faktorem zápasu byl především nešťastný termín 18.kola. Odehrát amatérskou soutěž ve všední den je při nejmenším nešťastné. Všichni hráči našeho týmu mířili na zápas buď z práce, kde si většina musela uvolnění domluvit a mladší hráči vyráželi hned ze školy. Je jasné, že po těchto povinnostech a náročném cestování nebyl vstup do zápasu úplně snadný. Hráči navíc nemohl kvůli pracovním povinostem vést hlavní trenér Jalovecký a narychlo bylo povoláno zkušené duo trenérů kategorie U18 Treml-Sušer.

Komentár (Ctirad Klimánek): „V utkání se hodně projevil nový hrací systém první ligy, kdy se hraje ve všední dny a pro většinu našich hráčů není lehké po celodenní práci a cestování nastoupit se stoprocentní koncentrací. To ovlivnilo hlavně první polovinu utkání. Ve druhé půli jsme se konečně dostali trochu do rytmu, hlavně v obraně, kdy jsme soupeři dovolili pouze 29 bodů. Nepodařilo se nám ale soupeře dotáhnout blíž než na pět bodů. Příští zápas už hrajeme o víkendu a tam bychom už chtěli potvrdit formu z konce roku,“

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Lipold Ondřej 18, Široký Jan 12, Skořepa Michal 11, Klimánek Ctirad 9, Velenský Jakub 8, Skokánek Jiří 6, Mařík Lukáš 3, Böttger Dominik 2, Hrubý Martin 2, Šmůla Marek 1

Technický zápis

Fauly: 20:16 TH: 14/14:16/10  trojky 11:8 Rozhodčí:  Lukeš Libor - Kuřitka Pavel 

 

SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ: Macela Tomáš 22(4), Peterka Ondřej 14(2), Jirsák Jan 13(1), Špaček Jan 10(2), Synáček Vojtěch 7(1), Švandrlík Libor 7(, Mahler Tomáš 4

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode