MUŽI "A" - REPORT - Nový trenér první vítězství ale také další prohra

04.10.2011 11:00

    Po dvouch úvodních prohrál v soutěži tým minulý týden opustil hlavní trenér Václav Jalovecký. Kormidla nad týmem se ujal šéftrenér mládeže a trenér kadetů U17 Jan Ulrych, který u týmu působil naposledy před dvěma lety při jeho působení v MNBL. Současně s trenérem opustil tým i veterán Václav Hrubý. Do týmu se naopak vrátil pivotman Martin Dvořák a v utkání se Zlínem posílil na hostování z Chomutova i Kamil Kudláček. V Mladé Boleslavi si muži připsali první vítězství v soutěži. bohužel na domácí palubovce tým opět ztratil zápas se zatím velmi silným Zlínem.

MUŽI "A" - TJ AŠ MLADÁ BOLESLAV : SOKOL VYŠEHRAD  67:76 (20:15;15:21;15:19;17:21)

KOMENTÁŘ: Úvod zápasu našim hráčům příliš nevyšel. Hráči Boleslavi si dokonce vytvořili dvouciferný náskok a náš tým až ke konci čtvrtiny začal konečně dotahovat. V druhé kvartě se hra velmi vyrovnala... a soupeř s pořád držel nadostřel. V druhé polovině se naplno rozjel souboj střelců Sýkory a Hrubého. Boleslavský skórer byl bohužel příliš osamocen a postupem času začali trápit domácí také fauly podkošových hráčů. V závěru třetího hracího období se nám podařilo vytvořit si 10b náskok. V poslední čtvrtině se pokusil soupeř otočit zápas obranou po celém hřišti.. Další úspěšná trojka Hrubého ovšem dala našim hráčům jistotu a ty tak dotáhli zápas do vítězného konce.

SOKOL VYŠEHRAD: Hrubý Martin 20(4), Široký Jan 19(2), Lipold Ondřej 11, Skokánek Jiří 6, Skořepa Michal 6(1), Adášek Dominik 4, Dvořák Martin 4, Rozkot Miroslav 4

BOLESLAV: Sýkora Matěj 16, Skřivánek Rudolf 9(1), Dvořák Pavel 8, Dvořák Daniel 8, Pacovský Michal 8, Kejmar Jiří 7(1), Valc Petr 4, Frýda Dušan 3, Procházka Radek 3(1), Valc Jan 1, Dědek Aleš 0, Hlaváč Jiří 0

Fauly: 20:20 TH: 23/18:16/9  trojky 18/3:24/7 Doskoky: 39:40

Trenér AŠ Skřivánek ml. zhodnotil utkání: „Ve všech odehraných utkáních zatím střídáme dobré herní úseky se špatnými. Těch špatných jsme se nevyvarovali ani v tomto zápase a úsek od 26.-29. minuty jsme prohráli 0:10, závěrečnou minutou ¾ , po oddechovém čase, jsme se sice vrátili, košem ze hry a trojkou Procházky v poslední vteřině ¾ do zápasu, ale už ne do vedení. O klíčových hráčích Vyšehradu jsme věděli, ale stejně si svoje odehráli. My jsme hráli ve velké rotaci všech hráčů a zapas jsme stavěli na týmovosti. V našem dresu vynikl Sýkora (16 bodů, 10 doskoků, 5 asistencí). Střetnutí nám prohrála velice nízká úspěšnost střelby za 2 i za 3 body, i přes relativně volné pokusy, o čemž svědčí nastřílených pouhých 67 bodů, a špatný obraný doskok.“ (zdroj https://www.mlboleslav.cz/)

Jan Široký (Vyšehrad): "Soupeř nás zaskočil v prvních pěti minutách zápasu, kdy se ujal až desetibodového vedení. poté jsme zlepšili obranu a dovolili Boleslavi jen těžké střely nebo šestky, kterých však nestříleli přehnaně hodně. V následujících čtvrtinách jsme na obranné polovině pokračovali v nastoleném duchu a umožnili soupeři vždy jen kolem patnácti bodů za čtvrtinu. Náskok Boleslavi jsme postupně stahovali a na konci třetí čtvrtiny jsme proti jejich zóny 2-3 trefili několik trojek a získali až desetibodový náskok, který jsme s menšími výpadky udrželi až do konce zápasu." (zdroj https://www.sport10.cz )

"Všichni hráči, kteří nastoupili, odehráli dobré utkání. Nikdo nepodal vyloženě špatný výkon. Vyzdvihnout si zaslouží Martin Hrubý mimo jiné za těžké trojky, Ondřej Lipold za celkový dojem, Michal Skořepa za doskoky a Dominik Adášek za černou práci. U soupeře se nejvíce dařilo Sýkorovi, který získával fauly, rozdával asistence, doskakoval a pětkrát se trefil z pole. Nikdo jiný podobným způsobem nevyčníval."

Petr Valc (Mladá Boleslav): "Vstup do zápasu se nám povedl a vytvořili jsme si desetibodový náskok, pak jsme dostali pár lehkých bodů na osobní obranu, tak jsme změnili obranu na zónovou 2-3, která se nám nedařila a proto se hra vyrovnala. I do začátku druhé čtvrtiny jsme vstoupili dobře, ale v polovině čtvrtiny jsme polevili v koncentraci a přistoupili na hru soupeře, který trestal naše chyby. V útoku se Vyšehrad prosazoval celkem lehce a naopak my se na každý koš nadřeli. Poločas skončil nakonec vedením Vyšehradu o jeden bod. Na začátku druhého poločasu si Vyšehrad vytvořil náskok deseti bodů, když trefil tři trojky v řadě a my jsme se už nedokázali k Vyšehradu přiblížit. Neřekl bych, že by nás soupeř zaskočil, jen hráli lépe organizovaně v útoku i v obraně. Problém byl, že trenér chtěl zabránit, aby se soupeř neprosazoval z pod koše, což se i povedlo, ale Hrubý a Široký se prosazovali z perimetru. Naší slabinou byla naše střelecká nemohoucnost z perimetru, doufám že se to v dalším utkaní zlepší." (zdroj https://www.sport10.cz )

 

MUŽI "A" - SOKOL VYŠEHRAD : PROTON ZLÍN  55:76 (15:16;12:23;15:20;13:17)

KOMENTÁŘ: Zápas se Zlínem měl pro nás velmi dobrý začátek. Během prvních pěti minut se soupeř vůbec nemohl prosadit a ještě seděl nejspíš "v autobusu". Během první pěti minutovky vyprodukoval soupeř 7 ztrát a náš tým vedl 10:0. Po velmi důrazném timeoutu se ovšem Zlín zvedl. Začal hrát mnohem koncentrovaně a do konce prvního hracího období se i přesto dostal do vedení. Do poločasu se nám úplně rozpadla obrana, obdrželi jsme 23b a po obdrženém koši soupeře se nám velmi špatně dobývala zlínská obranná hráz. Každý náš koš byl velmi upracovaný a naopak Zlínu jsme jeho útok vůbec nezkomplikovali. Do druhé půle jsme šli s 10b vedením, ale hned v úvodu soupeř náskok ještě zvýšil. Několikrát se nám povedlo přiblížit se na rozdíl 10b, ale soupeř svou pozornou hrou nedovolil větší komplikaci. Tentokrát se nám nedařilo zaznamenat jediný lehký koš. Zlín ukázal svou sílu a zaslouženě vyhrál.

SOKOL VYŠEHRAD:Hrubý Martin 11, Lipold Ondřej 8, Skořepa Michal 7, Adášek Dominik 6, Dvořák Martin 6, Skokánek Jiří 6, Sedláček Jan 5, Kudláček Kamil 3, Široký Jan 3, Lukšík Martin 0, Pavlík Vojtěch 0, Rozkot Miroslav 0

ZLÍN: Mikulík Peter 14, Harčár Pavel 13, Sedlák Jakub 13, Nehoda Petr 8, Chwaszcz Ondřej 7, Pavlík Jan 6, Medek Roman 5, Pospíšil David 5, Šušák Michal 5, Havránek Libor 0, Masný Dominik 0

Fauly: 13:17 TH: 8/6:10/8  trojky 17/3:18/6 Doskoky: 40:30

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode