MUŽI "A" - REPORT - Posouváme se na 4. místo tabulky

25.01.2011 12:33

Lednové zápasy zastihly náš tým ve velmi slušné formě. Kromě smolné prohry v Hradci Královém si naši hráči připsali aktuálně třetí výhru v řadě a v ohromně vyrovnané tabulce se posunuli na 4. příčku o skóre nad Ústí nad Labem. Těžké zápasy s týmy z horní poloviny tabulky náš tým však teprve čekají.

MUŽI "A" - BC BENEŠOV : SOKOL VYŠEHRAD  82:88 (22:20;9:10;27:26;24:32)

KOMENTÁŘ: Basketbalisté Benešova, desátí v ligové tabulce, přivítali na palubovce ZŠ Dukelská pátý celek soutěže Sokol Vyšehrad. Domácí oslabeni o pět hráčů (Malý, Hruban, Slavík, Kožant, Mareš) sehráli s hosty vyrovnaný zápas, který se zlomil ve čtvrté čtvrtině, kde se naši hráči bodově utrhli a dokráčeli k výhře o šest bodů.

Od úvodních minut se hrála vyrovnaná partie. Hosté sice zpočátku získali pětibodový náskok, který ale domácí hráči smazali a první čtvrtinu vyhráli 22:20. Ve druhé části hry silně převažovala obranná hra nad útočnou, ale také kvůli špatné střelbě mužstev padlo dohromady jen devatenáct bodů (9:10) a o poločasu šly týmy do kabin za stavu 31:30. Ve druhém poločase již oba týmy zpřesnily střelbu, o což se zapříčili i střelci trojek Kubálek na benešovské straně a Velenský a Skořepa na Vyšehradské straně. Vyrovnaný průběh zůstal a ani jedno mužstvo se neodtrhlo na více bodů, s klaksonem oznamujícím konec třetí čtvrtiny upravil Nový na 58:56. Osud utkání vzal do rukou hlavně Velenský, který si na hřišti ve čtvrté čtvrtině dělal co chtěl a střílel body, jak na běžícím pásu. Hosté získali rychle až jedenáctibodový náskok, který sice domácí v závěru snížili, díky Moravcovi a Husárovi, ale jen na šestibodový deficit 82:88.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Velenský Jakub 24(4), Hrubý Martin 14, Skořepa Michal 13(1), Klimánek Ctirad 10, Lipold Ondřej 10, Široký Jan 7(1), Šmůla Marek 5, Skokánek Jiří 4, Rozkot Miroslav 1

BC BENEŠOV: Moravec Luboš 22(4), Husár Róbert 20, Kubálek Pavel 15(5), Morávek Jaroslav 11, Nový Luboš 10, Maštálka Jan 4

Technický zápis

Fauly: 25:21 TH: 15/11:30/22  trojky 9:6 Rozhodčí:  Egr Jaroslav - Smetana Jiří

komentář (Tomáš Grepl-trenér Benešova): „Absence hráčů se projevila. V určitých chvílích chyběla kompaktnost týmu, hlavně když se lámal zápas,“ posteskl si trenér Benešova Tomáš Grepl nad ztrátou pěti hráčů. Zápas jsme odehráli v devíti lidech a kluci, kteří nastoupili zaslouží absolutorium. Mladí nezkušení hráči alespoň dostali na hřišti více prostoru, ale ukázalo se, že někteří, na to ještě nemají. První liga je docela kvalitní soutěž a pokud hrají proti hráčům se zkušenostmi z Mattoni NBL Skořepovi a Velenskému, musí zkušenosti nejprve získat. Ve druhém poločase již naše obrana nebyla tak kvalitní. Klíčoví hráči soupeře Velenský, Skořepa, Lipold dávali důležité koše, na začátku čtvrté čtvrtiny nám odskočili na osmibodový rozdíl a získali tak rozhodující náskok. Inkasovaných 58 bodů ve druhém poločase je hrozně moc a s tím se nedá vyhrát, i když hrajete doma. Je to obrovská škoda. Na Vyšehrad jsme si věřili, protože jsme ho letos už dvakrát porazili. Nedá se nic dělat a musíme se dobře připravit na další důležitý zápas s Prostějovem,

 

MUŽI "A" - SOKOL VYŠEHRAD : SLAVOJ LITOMĚRICE 73:68pp (17:20;24:15;8:19;11:6;13:8)

KOMENTÁŘ: Do zápasu lépe vstoupili hosté z Litoměřic a během pár minut si vybudovali 6b vedení. Většina bodů padala z podkošového prostoru, kde si náš tým bez pivotmana Skořepy nepočínal tak jistě. Nejvíce problémů nám dělala obrana hostujícího hráče z USK Krumela. V druhé čtvrtině se nám povedlo stav zápasu otočit a díky dobré střelbě trestných hodů jsme si vypracovali před poločasovou přestávkou 6b vedení. Velmi brzo po začátku třetího hracího období se vyfauloval náš rozehrávač Velenský a především ofenzivní fáze našeho týmu začala být velmi nejistá. Neproměňovali jsme sebelepší střelecké pozice a mohli jsme být ještě rádi, že soupeř nevyužil naší herní krize k většímu trháku ve skóre. Ani v poslední čtvrtině se naše ofenzíva o moc nezlepšila. Útočná krize však postihla soupeře a ten si během poslední čtvrtiny připsal pouhých 6b a velké trápení zažil především z trojkové vzdálenosti. Srovnání stavu nastalo půl minuty před koncem střelou Martina Hrubého a když hosté nevyužili zaváhání při vyhození našeho týmu následovalo prodloužení. Náš tým se naštěstí uajl hned v úvodu vedení a v ofenzivně utrápeném zápase z obou stran si připsal vítězství.

Zápas se rozhodně nemůže zapsat mezi nejatraktivnější. Oba týmy se nepřehoupli nad 50% úspěšnost za 2b a trojková úspěšnost byla například na straně Litoměřic pouze 11%. Na naší straně nejspíš rozhodl práce na doskoku, kde jsme i přes absenci Michala Skořepy zvládli přeskákat soupeře.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD:  Lipold Ondřej 16, Skokánek Jiří 14, Klimánek Ctirad 10, Dvořák Martin 9(1), Široký Jan 8(2), Šmůla Marek 7(1), Velenský Jakub 6, Hrubý Martin 2, Šmůla Petr 1

SLAVOJ LITOMĚRICE: Krumel Michal 23, Krupka Petr 18(2), Šotnar Michal 9, Zych Michal 9, Bruzl Michal 5(1), Šebo Jan 2, Štěpánek Jan 2

Technický zápis

Fauly: 26:27 TH: 29/21:31/19  trojky 4:3 Rozhodčí:  Vondráček Marek - Benda Tomáš

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode