MUŽI "A" - REPORT - Povinná výhra

06.01.2012 22:00

REPORT

První novoroční utkání odehráli naši muži proti poslednímu týmu tabulky. Zápas ovšem nebyl tak jednoznačný jak konečné skóre napovídá. Hosté z Mladé Boleslavi se celý zápas drželi nadostřel.

SOKOL VYŠEHRAD vs. AŠ MLADÁ BOLESLAV  81:69 (29:22;12:18;18:13;22:16)

    V zápase s posledním týmem tabulky jsme začali aktivně. Obrana po celým hřišti značila chuť našeho týmu o rozhodnutí hned v úvodu zápasu.  Přesto se do vedení první pustili hosté. Příliš se nebránilo a tak jsme si vedení vzali rychle zpátky na svou stranu a drželi si ho. Dařilo se Skořepovi a po nástupu do hry taky Úlehlovi. Boleslav držela v dosahu především dobrá střelba trojek. Po velmi ofenzivní první čtvrtině přišla střelecká nemohoucnost na obou stranách, kdy se hra spíše neuspořádaně přelévala ze strany na stranu. Velké počet chyb a basketbal nevábné úrovně dal možnost oboum týmům na odskočení ve skóre. Ani jeden tým toho však nevyužil a do šaten se šlo za téměř vyrovnaného stavu. Ani ve třetí čtvrtině se nám nepodařilo výrazněji odskočit, ikdyž náskok jsme si udržovali. Zodpovědnost v podkošovém prostoru vzal na sebe navrátivší kapitán Ondřej Lipold, který rozehřál polospící diváky efektní smečí. Ani v poslední čtvrtině se úspěšnost střelby příliš nezvedla a obě družstva byla schopná neproměnit i naprosto jasné příležitosti. Mladá Boleslav se stále držela nadostřel. Konečný úder zasadil soupeři až další navrátilec do sestavy Lukáš Mařík, který dvěma trojkami a jedním košem zlomil odpor soupeře.

    Výborných statistik dosáhl především v druhém poločase Lipold ( 12b 4doskoky 2 bloky za 22min na hřišti). V prvním poločase byl jistotou pod košem Skořepa (9b. 6doskoků). Paradoxně největší porci minut dostal na rozehrávce junior Úlehla (12b 8doskoků 6asistencí za 28min na hřišti). Tři trojky přidal Mařík a i přes trápení ve střelbě podpořil 10b náš tým Martin Hrubý. V závěru utkání se na hřiště dostal také Vojtěch Pavlík a připsal si jeden útočný doskok.

Body Sokol Vyšehrad:  Lipold Ondřej 12, Mařík Lukáš 12, Úlehla Radek 12, Hrubý Martin 10, Skokánek Jiří 9, Skořepa Michal 9, Hampejs Martin 6, Rozkot Miroslav 6, Kudláček Kamil 2, Široký Jan 2, Dvořák Martin 1, Pavlík Vojtěch 0

Body Mladá Boleslav  Novák Petr 17, Skřivánek Rudolf 14, Dvořák Daniel 9, Frýda Dušan 9, Kejmar Jiří 6, Pacovský Michal 4, Procházka Radek 4, Dvořák Pavel 3, Valc Jan 3, Horák Lukáš 0

střelba 3b.: 12/2:24/11

střelba 2b.: 59/23:40/14

TH: 37/29:13/8

doskoky: 45:34

chyby: 19:24;

rozhodčí: Benda Tomáš, Hanuš Václav;

komisař: Polónyiová Zuzana;

Hala: Výtoň Aréna

 

Ostatní výsledky 16.kola

 Sokol pražský - BC Benešov 70:67

BA Sparta - BK Kondoři Liberec 69:63

BK Breda & Weinstein Opava "B" - Proton Zlín

Prostějov B - Sokol Hradec Králové

Slavoj BK Litoměřice - BK Lions Jindřichův Hradec 58:81

BK Kladno - KARA Trutnov

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode