MUŽI "A" - REPORT - Trutnovští odjeli z Prahy s prázdnou

12.01.2011 13:27

Po nešťastné porážce v Hradci si naši muži chtěli vylepšit bilanci v domácím prostředí proti Trutnovu. Diváci měli možnost sledovat hodně bojovný basketbal a nakonec výhru domácího celku.

MUŽI "A" - SOKOL VYŠEHRAD : KARA TRUTNOV 81:58 (20:15;18:13;20:20;23:10)

KOMENTÁŘ:  Zápas začal z obou stran velmi opatrně a nepřinášel moc basketbalové krásy, ale spíše velmi upracovaný a bojovný basketbal. I přesto se náš tým především díky útočné fázi dostal do 5b vedení. V druhé čtvrtině se hostům přestalo dařit střelecky a tak náš tým především z čáry trestného hodu navyšoval své skóre. Do poločasu dovolila naše obrana hostům pouze 28b, nutno říct také díky špatné úspěšnosti střelby Trutnova. Po poločase se hra mírně vyrovnala a naše obrana trochu polevila. V útočné fázi nás ovšem soupeř nedokázal zastavit a tak jsme udrželi náš náskok stále na 10b. Během 5min posledního hracího období jsme zlomili zápas na svou stranu. Hosté se opět trápili v ofenzívě a náš tým to potrestal třemi přesnými trojkovými pokusy (2krát Velenský jednou Skořepa) a tým si tak vytvořil rozhodující 20b náskok. Zápas v podstatě uzavřela technická chyba pro našeho kapitána Lipolda, který nahlas nesouhlasil se svou čtvrtou osobní chybou. Naštěstí už bylo o vítězi rozhodnuto a naši hráči se mohli radovat z porážky rivala v tabulce.

Bodově se začíná čím dál víc prosazovat křídelník Klimánek, který se dostává v posledních zápasech do slušného tempa. Tradičními oporami byli také oba podkošoví hráči Lipold a Skořepa. Hostům se povedlo po většinu zápasu dobře bránit rozehrávače Velenského. Přesto jeho přesné trojkové pokusy přišli ve chvíli, kdy se povedlo zápas zlomit na naší stranu.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Klimánek 22(1); Skořepa 21(2); Lipold 14; Velenský 7(2); Hrubý 7(1); Rozkot 4; Šmůla P. Šmůla M. Bottger 2

KARA TRUTNOV: Zachrla 14; Malý 13(1); Jiříček 10; Hauser 7(1); Hlaváček 7; Rychtera 4; Vorlíček 3(1)

Fauly: 20:25 TH: 28/17 : 13/9  trojky 6:3 Rozhodčí:  Heinrich - Pilný

komentář (Lukáš Plašil - trenér Trutnova): “ S úspěšností střelby se Trutnovští potýkají už dlouho. „V prvním poločase jsme dali pouze jednu trojku, ve druhém dvě, ale pokusů jsme měli rozhodně víc. Bohužel se nám výsledek nepodařilo udržet do dvaceti bodů, o které jsme doma vyhráli, takže když třeba na konci soutěže s Vyšehradem budeme mít stejně bodů, na skóre skončí v tabulce před námi. Nedá se nic dělat. Sérii porážek už musíme bezpodmínečně přerušit v domácím utkání s Prostějovem."

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode