MUŽI "A" - REPORT - Zápas rozdílných poločasů překvapení nepřinesl + postupová matematika

22.02.2011 14:22

    Základní část 1.ligy mužů spěje ke svému závěru. Náš tým v neděli odehrál poslední zápas na domácí palubovce před play-off. Mnoho fanoušků zavítalo na Výtoň, aby viděli tradičně napínavou bitvu s lídrem z Chomutova. 

MUŽI "A" - SOKOL VYŠEHRAD : CHOMUTOV  78:82 (11:17;9:26;24:14;34:25)

KOMENTÁŘ: V prvních minutách zápasu nás soupeř ukázkově zaskočil v nasazení a tvrdé obraně. Hned v úvodu se nám nedařilo vsítit spoustu lehkých košů a tak se hosté ujali vedení. Chomutovský rozehrávač Jiráň ztrestal naší obranu třemi úspěšnými trojkami za sebou a nastartoval tak svůj tým do ofenzivního představení v prvním poločase. V úvodní dvacetiminutovce se naši hráči nedostali vůbec do tempa a tak je soupeř z Chomutova v druhé čtvrtině přehrál šňůrou 1:15, do šaten šli tak hosté s 23b vedením. Výborným výkonem na tom nesl podíl především Jiráň (18b v prvním poločase). Po přestávce se však obraz hry naprosto změnil. Chomutovští již nestíhali tak dobře bránit a naši hráči si každou další střelou zlepšovali sebevědomí a zároveň stahovali náskok hostů. Levharti se dostávali takřka pouze k trestným hodům, které ovšem dokázali proměňovat. Nasazení bylo na naší straně a po třech minutách poslední kvarty, byl náskok již pouze 6b. Chomutovští se přeci jenom vzchopili a do koncovky zápasu šli přeci jenom s 10b náskokem. Naši hráči ovšem se přeci jenom pokusili taktickými fauly o zázrak. V posledních dvou minutách vstřelil Šmůla a Hrubý společně 4 trojky, na druhé straně však udržel TH vedení na straně Chomutova neomylný Staněk. 

Velký kredit našim hráčům dává stáhnutí náskoku soupeře ve druhém poločase. I tak byl soupeř bez Tomáše Hrubého tentokrát jistě k poražení a tak nezbývá než uspět v posledním kole na palubovce Zlína.

Body:

SOKOL VYŠEHRAD: Lipold 24; Hrubý 16(4); Šmůla M. 15(5); Skořepa 11; Široký 5(1); Klimánek 3(1); Velenský 2; Dvořák 2

CHOMUTOV: Staněk 26(1); Jiráň 21(4); Sucharda 15; Hemmy 8(1); Stepanek 6; Kozubik 6

Fauly: 30:22 TH: 13/7 : 35/30  trojky 11:6 Rozhodčí:  Jan Baloun - Hanuš Václav

TECHNICHÍ ZÁPIS

Trenér Sokola Vyšehrad p.Jalovecký:

„ Z naší strany to byl tragický první poločas. Ve druhém to už pak byl spíše zoufalý pokus vrátit utkání do normálních kolejí. Věděli jsme, že soupeř je silný i bez zraněných hráčů. Hrál v pohodě, uvolněně, měl velkou úspěšnost střelby. Zápas jsme si prohráli sami, dnes jsme chtěli a měli vyhrát".

Trenér Levhartů Tomáš Eisner:

„ V první půli se nám dařilo až překvapivě dobře  praktikovat zde na tomto malém hřišti obranu, na které jsme se dohodli. Soupeř nám naši roli usnadnil řadou neproměněných šancí. I když jsme si v poločase řekli, že nesmíme polevit, přišel opak. Naštěstí jsme se včas vzpamatovali a vítězství je o to cennější, že jsme ho vybojovali i bez tří hráčů, kteří nám nyní citelně chybí. Zamrzí ten výpadek v obraně ve II. půli. Důvodem byl hlavně velký počet faulů a tak si hráči museli dávat pozor, aby se nevyfaulovali."

Možná, že je to lepší zůstat před play-off na zemi?  „Samozřejmě. Jeli jsme sem vyhrát i když jsme čekali, že to bude těžký zápas, což se nakonec potvrdilo. Teď bude důležité, aby se už nikdo nezranil, zranění hráči se vyzdravěli a mohli jsme jít do vyřazovacích bojů v plné síle."

Kapitán týmu Pavel Staněk:

„ Měli jsme famózní I. poločas. V šatně před druhou půlkou jsme si říkali, že musíme dále hrát soustředěně v obraně i útoku, věděli jsme, že když je to o 20 nezbývá Vyšehradu než hrát vabank.  A také to tak bylo. Oni se chytili dvěma třemi těžkými střelami a začali stahovat. Myslím ale, že jsme je nepustili tak blízko, aby mohli myslet na vítězství. Ale je to škoda, že jsme neudrželi větší náskok než ty 4 body na konci. Na straně druhé je ale hrozně hezké, že jsme zabojovali a byla vidět  ta síla toho družstva, že jsme nezpanikařili a vyhráli."

Tomáš Hrubý z pozice diváka:

„První půlka nám vyšla dobře,  v obraně se dařilo, v útoku jsme dávali lehké koše, využívali jsme toho, že Vyšehrad byl trošku slabší v koncovce, když mu tam nepadlo pár košů. Vedli jsme o 23 bodů a i když trenér stanovil instrukce pro druhý poločas tak jsme je vůbec nedodrželi, klasicky jsme polevili, což je takový náš problém, který musíme do play-off vypilovat. No a oni dali asi 7 trojek ve čtvrté čtvrtině a málem z toho bylo drama."

 

TABULKA 1.LIGY MUŽŮ

    z v p b
1. Levharti Chomutov 25 22 3 47
2. BK Lions Jin. Hradec 25 19 6 44
3. Sokol pražský 25 16 9 41
4. BK B&W Opava "B" 25 15 10 40
5. BK Ústí nad Labem 25 15 10 40
6. Sokol Vyšehrad 25 14 11 39
7. Sokol Hradec Králové 25 13 12 38
8. Proton Zlín 25 13 12 38
9. KARA Trutnov 25 13 12 38
10. BC Benešov 25 10 15 35
11. Slavoj BK Litoměřice 25 9 16 34
12. BA Sparta 25 7 18 32
13. BK Prostějov B 25 6 19 31
14. BK Kondoři Liberec 25 3 22 28

 

POSTUPOVÁ MATEMATIKA

Druhá nejvyšší soutěž České Republiky má před sebou poslední kolo a pořád nejsou ještě jistí všichni účastníci play-off. Navíc se ještě může změnit pořadí v první osmičce (jistotu má pouze první Chomutov a druhý Jindřichův Hradec) a tak je třeba si říct pár možností pro posun případně propad našeho týmu v tabulce.

26. kolo
1 Proton Zlín - Sokol Vyšehrad 27.02.2011 14:00
2 Levharti Chomutov - BK Prostějov B 26.02.2011 17:30
3 BA Sparta - BK Ústí n.L. 25.02.2011 19:30
4 Sokol pražský - BK Kondoři Liberec 25.02.2011 19:00
5 Lions J. Hradec - BK Opava "B" 27.02.2011 16:00
6 Slavoj Litoměřice - Sokol H. Králové 27.02.2011 15:00
7 BC Benešov - KARA Trutnov 27.02.2011 11:00

 Bavme se o dvou možnostech a to sice jak se umístí náš tým v případě výhry nad Zlínem a v případě prohry ve Zlíně.

 • VÝHRA NAD ZLÍNEM
  V případě výhry v posledním kole se dostaneme na bilanci 15 výher a 11 porážek a budou nás zajímat výsledky dvou našich soupeřů a to sice Ústí nad Labem a Opava "B". Opava "B" hraje své poslední utkání na palubovce silného Jindřichova Hradce, který má však druhé místo již jisté. V případě prohry Opavy bude naše bilance stejná a náš tým soupeře přeskočí díky lepšímu vzájemnému skóre. Ústí nad Labem hraje své poslední utkání na Palubovce Pražské Sparty. Pokud Ústečtí lvi prohrají, dostanou se v tabulce pod nás také díky lepšímu vzájemnému skóre našich hráčů. V případě porážek obou těchto soupeřů, dostáváme se na stejnou bilanci všichni tři. V tomto případě se vytváří takzvaná "minitabulka tří", kde se počítají pouze výhry a prohry mezi týmy v této tabulce. Výsledek by byl pak díky dvěma výhrám proti Ústí přívětivý pro náš tým.
      z v p b  
  4. SOKOL VYŠEHRAD  4 3 1 7  
  5. BK B&W OPAVA "B" 4 2 2 6  
  6. BK Ústí nad Labem
  4 1 3 5  
 •  PROHRA SE ZLÍNEM
  V případě porážky se Zlínem by byla situace pro náš tým o poznání horší. Naše bilance by oslabila na 14výher a 12porážek a tuto bilanci by v posledním kole mohla dorovnat hned trojice týmů. Sokol Hradec Králové hrající v Litoměřicích, Hradec má lepší vzájemnou bilanci s našim týmem. Náš nedělní soupeř PROTON Zlín, který by tak získal i lepší bodovou bilanci v případě rovnosti v tabulce. Navíc nás ještě může dotáhnout tým KARY Trutnov, který hraje v Benešově. Jediný Trutnov má horší vzájemnou bilanci s našim týmem.
      Nejhorší variantou by však bylo srovnání se všech čtyř týmů na bilanci 14výher a 12porážek (Vyšehrad; Trutnov; Zlín; Hradec Králové). Vše by se opět řešilo variantou minitabulky tentokrát čtyř týmů. Konečné pořadí by však bylo pro náš tým, který vyhrál pouze s Trutnovem, následující.
      z v p b
  6. Sokol Hradec Králové 6 4 2 10 + lepší vzájemné skóre se Zlínem
  7. Proton Zlín 6 4 2 10
  8. KARA Trutnov 6 3 3 9
  9. SOKOL VYŠEHRAD 6 1 5 7

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode