MUŽI "A" - REPORTÁŽ - Vyšehradští vykradli domácí halu Ústí nad Labem

27.09.2010 13:37

Další kolo 1.ligy zavedlo naše hráče na palubovku jednoho z favoritů soutěže. Do haly Ústí nad Labem, kde se odehrál nejzajímavější duel víkendového programu. PREVIEW na zápas si můžete přečíst zde. Všichni fanoušci, kteří zavítali do haly SLUNETY, jistě nelitovali a viděli velmi pohledný útočný basketbal.

 

MUŽI "A" SLUNETA ÚSTÍ nad LABEM : SOKOL VYŠEHRAD 94:98 (16:20;22:19;20:30;36:29)

Komentář: Velmi kvalitní utkání viděla napěchovaná hala SLUNETY v Ústí nad Labem. Ústečtí byli odhodláni si na domácí palubovce připsat první výhru v sezóně. Náš tým naopak chtěl potvrdit formu proti velmi kvalitnímu soupeři. Naše zahajovací sestava Velenský, Šmůla Petr; Klimánek; Skořepa a kapitán Lipold vstoupila do zápasu velmi aktivně a hned se pustila do vedení. Soupeř měl problém především s našimi pivoty a zejména Lipold zatížil konto soupeře 8b v první čtvrtině. V polovině druhé čtvrtiny si naši hráči vytvořili až 11b náskok. Poté přišla slabší pasáž a Ústečtí využili nepozornosti v obraně a povedlo se jim do poločasu stáhnout na rozdíl jednoho bodu. Soupeře držel především Děčínský Tomáš Pomikálek, naopak nedařilo se Američanovi McFadenovi. Třetí čtvrtinu opět opanoval náš tým a Jakub Velenský dirigoval náš útok až k 10b náskoku před posledním hracím obdobím. Ke konci zápasu již nemohl trenér Jalovecký pro zranění nasadit kapitána Lipolda. Jeho absenci ovšem skvěle nahradil Miroslav Rozkot. Ústečtí hráči povzbuzováni bavícími se fanoušky ukázali velkou bojovnost a začali náš náskok dotahovat. Rozstřílel se McFaden a třemi trojkami korigoval skóre. Náš tým ovšem podržel v rozhodujících chvílí šestkami Velenský(10/10 v zápase) a obrat v zápase již nenastal. Ústečtí náš tým přeskákali na doskoku. Naší zbraní byla tentokrát přesná střelba za 3b(13/8 62%) z čáry trestného hodu(18/16 89%). Výborným výkonem táhl tým především Jakub Velenský, v druhém poločasu autor 17b, celkově pak 25b a 7asistencí, při výborné úspěšnosti střelby.

Diváci v Ústí nad Labem viděli jistě jeden z lepších zápasů sezóny a hra se musela líbit. Soupeř z Ústí ukázal velkou bojovnost a přes dvě porážky jistě půjde v tabulce nahoru.

Body:

ÚSTÍ NAD LABEM: McFaden 23(3); Pomikálek 18(2); Novák 12(4); Fohler 12; Slunéčko 9(2); Russell 7; Hojdar 5; Freiesleben 4; Žampach 2
SOKOL VYŠEHRAD: Velenský 25(3); Lipold 20(1); Skořepa 17(3); Rozkot 14; Klimánek 9; Hrubý 7(1); Skokánek Šmůla Široký 2

Technický zápis

Fauly: 23:22 TH: 6/11 : 18/16 trojky 11:8 Rozhodčí: Baloun Jan - Kučerová Ilona

KOMENTÁŘE:

Jan Široký(rozehrávač domácích): "Do zápasu s ambiciózním týmem Ústí jsme vstoupili poměrně koncentrovaně a hned v úvodních minutách jsme si vytvořili osmibodový náskok, který jsme si až na menší výkyvy udržovali téměř do konce prvního poločasu, kdy jsme o něj přišli. Do šaten jsme tedy odcházeli za stavu 38:39. I začátek třetí čtvrtiny nám vyšel a opět jsme rychle odskočili o několik bodů, což vneslo klid do naší hry, takže v jednu chvíli se rozdíl ve skóre vyšplhal až na 15 bodů v náš prospěch. Ústečtí však nehodili flinty do žita, naopak se několika rychlými trojkami v řadě přiblížili "na dostřel" a zápas tak vygradoval do dramatické koncovky. V ní jsme udrželi pevné nervy, proměnili většinu trestných hodů, ubránili útoky, kterými se soupeř mohl bodově dotáhnout a zápas jsme, podle mě zaslouženě, vyhráli."

Roman Bednář (trenér Ústí: "Při pohledu na počet bodů, které Vyšehrad nastřílel je jasné, kde byl náš největší problém. I přesto, že jsme obraně v tomto týdnu věnovali relativně dost času, často jsme nedokázali vyřešit ani základní obrané situace. Ani 94 nastřílených bodů nemusí nakonec na vítězství stačit. V úterý tak musíme k útoku přidat i lepší spolupráci na obrané polovině hřiště." 

Jaromír Fohler(pivotma Ústí: "První domácí zápas proti Sokolu Vyšehrad, jsme bohužel nedokázali dotáhnout do vítězného konce, podle mého názoru zejména kvůli špatné obraně, kde jsme nedokázali pokrýt hrače Vyšehradu a inkasovali 98 bodů na domácí palubovce, což je opravdu moc. Soupeře, který letos sestoupil z nejvyšší Mattoni NBL,  jsme dokázali několikrát dotáhnout na rozdíl jediného bodu, avšak poté nám znovu díky chybám na obranné polovině hřiště hráči Vyšehradu odskočili až na dvojciferný rozdíl. Lepší obranný doskok a posuny hráčů v obraně by měly být věci, na které bychom se měli pro příští utkání soustředit a urvat letošní první výhru již v úterním utkání na palubovce týmu BK Prostějov B."

 

 

POZVÁNKA NA DALŠÍ ZÁPAS

 

 

 

SOKOL VYŠEHRAD : KONDOŘI LIBEREC

28.09.2010 18:30

                        ADRESA: VÝTOŇ- aréna

   rozhodčí: Vondráček Marek, Znamínko Petr komisař: Ticháček Antonín

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode