MUŽI "A" - ROZHOVOR s trenérem Jaloveckým před startem 1.ligy mužů

16.09.2010 09:38

Připravili jsme pro Vás rozhovor s lodivodem A týmu mužů. Trenér Jalovecký se rozpovídal o přípravě, posilách a změnách systému 1.ligy v této sezóně. Zároveň Vás tímto zveme na první zápas sezóny v neděli od 11:00 proti týmu Prostějov "B".

Tým povedete poprvé jako hlavní trenér. Jak se na sezónu těšíte a jaké by měly být cíle týmu?

Vzhledem k tomu, co už jsem v basketbale prožil, nemám s pozicí hlavního trenéra problém.
Myslím, že na sezónu se těší celé družstvo včetně všech členů realizačního týmu. Budeme se snažit hrát atraktivní basketbal, který bude bavit diváky. Rozhodně chceme patřit k nejlepším týmům soutěže.

Příprava byla kvůli brzkému začátku soutěže vcelku krátká. I tak se za 6 týdnů jistě tým dostal do formy. Jak jste byl s přípravou spokojený?

S dosavadním průběhem přípravy jsem vcelku spokojený, i když ani nám se nevyhnula zranění a nemoci. Naše příprava nekončí, výkonnost nelze udržet v průběhu soutěže na konstantní úrovni, je třeba pracovat na tom, aby nejlepší výkony podávalo družstvo ve druhé polovině soutěže. Za dosavadní přístup k basketbalu musím hráčům poděkovat.

Tým posílil především Jakub Velenský. Co si od tohoto hráče slibujete? A máte ještě v plánu přivést další hráče, nebo dát spíše prostor odchovancům Sokola Vyšehrad?

Jakub je zkušený a spolehlivý hráč, s poctivým přístupem k tréninku, mladší hráči se toho od něj mohou hodně naučit. Je velmi pravděpodobné, že do družstva přijde ještě Mirek Rozkot, podkošový hráč, který s námi již několik týdnů trénuje a má zajímavý basketbalový potenciál. Základ družstva je ale tradičně tvořen „odchovanci“.

 Federace se snaží posunout první ligu na vyšší úroveň. Kontroverzní změna hracího systému, kdy se bude hrát každou neděli, však udělala spoustě týmům vrásky na čele. Myslíte si, že změna způsobí zbytečné problémy studujícím a pracujícím hráčům s volným časem, nebo povede k profesionalizaci soutěže?

Nový systém soutěže mi bohužel připomíná, i když v trochu posunutém významu, rčení „vlk se nažral a koza zůstala celá“. Žádný systém není samospasitelný, o smysluplnosti a prospěšnosti této změny bychom mohli hodiny diskutovat a jistě bychom našli přednosti i nedostatky…, když už se ale ke změně systému přistoupilo, tak se nemělo dopustit, aby družstva mohla svoje utkání hrát v podstatě kdykoli, neděle jsou totiž pouze doporučené, ve skutečnosti se může po dohodě soupeřů hrát libovolně od pondělí do neděle…. A to se mi z mnoha důvodů nelíbí…. Podmínky jsou však stejné pro všechny, tak nemá dnes už význam se k tomuto tématu vracet.

První liga mužů je každoročně velmi vyrovnaná soutěž. Předpokládáte vyrovnanost soutěže i tento rok nebo si myslíte, že například týmy spolupracující s týmy NBL(Benešov; Hradec; Prostějov „B“, Opava „B“….) budou v tabulce výše než minulý rok?

Předpokládám, že soutěž bude velmi vyrovnaná.

Další změnou je nastoupení tří hráčů do 21 let v každém zápase. V našem mladém týmu by to neměl být problém, ale myslíte si, že toto pravidlo zajistí dostatek prostoru a povede k zlepšování mladých hráčů?

Žádné direktivní nařízení neudělá z talentovaného kluka dobrého basketbalistu…. Ale abychom si rozuměli, toto nařízení nám nevadí, kdo chce dávat mladým talentům šanci, dělá to i bez příkazu a toho, kdo jim ji dát nechce, tento příkaz nezmění …. 

V neděli Vás čeká první zápas proti týmu Prostějov „B“. Jak se na zápas těšíte? A můžete naše fanoušky na tento úvodní zápas nalákat.

Přijďte se podívat a fandit, třeba vás přesvědčíme, abyste přišli i příště.

 

Za odpovědi a Váš čas velmi děkujeme a přejeme hodně štěstí do začínající sezóny.

 

 

autor: Petr Ulrych

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode