MUŽI "A" - Sezóna ukončena, i v příštím ročníku nastoupíme do 1.ligy

16.04.2013 11:22

V pátek 12.4. 2013 po zápase s týmem KARA Trutnov skončila pro náš "A" tým sezóna.

Tým vedl ze začátku základní části nový trenér Miroslav Marko a nově také byla zahájena spolupráce s týmem USK Praha. Výsledky nebyly vůbec optimální a došlo ke změně na trenérském postu. K týmu se vrátil Jan Ulrych a změnily se také pendlující hráči z Folimanky. I přes změny se zlepšení dostavilo až ke konci základní části a jisté bylo, že se bude hrát skupina play out.

I přes nevýhodné postavení v tabulce byla snaha o to dostat se na 9. nebo 10. příčku, která zajišovala záchranu v soutěži. I přes bilanci 4 výher a 2 porážek se nepodařilo odlepit od dna tabulky.

Ještě v pátek se na webu ČBF  objevilo, že tým na 11. místě 1.ligy - tedy Basketball Nymburk "B" zůstane v 1.lize díky lepšímu umístění bez baráže.

Baráž měli odehrát týmy Sokol Vyšehrad, BK Lions Jindřichův Hradec "B", BK Opava "B" a Žďár nad Sázavou. Mělo se hrát o 3 postupová místa a to znamená rozšíření soutěže na 14 týmů.

Již o víkendu vše bylo jinak v novém dokumentu se objevilo “Do 1. ligy postupují 4 družstva. STK ČBF rozhodla, že přímé postupové místo bude na základě umístění v soutěžním ročníku 2012/13 přiděleno BK Nymburk B a TJ Sokol Vyšehrad. Zbývající družstva hrají dvoukolově systémem každý s každým. Z nich do 1. ligy postoupí první dvě družstva”.

 

To znamená pro náš tým udržení v 1.lize mužů i pro příští rok bez baráže ! O dalších novinkách a změnách v "A" týmu vás budeme informovat. 

 

 

Připravil: Jan Kefurt

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode