MUŽI - Lekce od Vajgaru

03.10.2018 00:00

V 2.kole jsme zavítali na palubovku favorita celé soutěže. Basket Fio Banka Jindřichův Hradec vyhlásil, že se chce vrátit do Kooperativa NBL a podle toho složil kádr a odpovídá tomu zázemí a příštup k jednotlivým utkáním.

 

BASKET FIO BANKA JINDŘICHŮV HRADEC vs. SOKOL VYŠEHRAD 101:56 (29:9 55:32 79:45)

Solidně naplněná hala udělala nevídané prostředí pro 1.ligu. U našeho týmu jako by se opakoval 1.zápas, kdy se začalo zastavu -20. V utkání jsme dokázali konkurovat jen v některých pasážích a pak přišly úplně ty hluché, kdy nás domácí rozváclovali. 

Body Sokol Vyšehrad: Jovanović Luka 13, Kadlčík Jan 11, Bělohradský Tomáš 10, Končický Filip 7, Rozkot Miroslav 7, Jelínek František 5, Brychta Jan 3, Effanga Cyriac Ernest 0, Mach Kryštof 0, Martišek Norbert 0, Přibyl Jan 0, Vrťátko Lukáš 0

Střelba za 3b.: 21/6

Střelba za 2b.: 32/14

Trestné hody: 15/10

Doskoky: 22

Chyby: 18

Rozhodčí: Nejezchleb Petr, , Kubiš Michal

Komisař: Buršík Petr

Diváci: 350

TECHNICKÝ ZÁPIS - VIDEO ZÁZNAM

TISKOVÁ KONFERENCE

Jan Kefurt (asistent trenéra SV)

V první řadě bych chtěl pogratulovat domácím k výhře. Pro nás je tato liga velkou novinkou a to hlavně co se týče kvality týmů. Oproti druhé lize (kde loňskou sezonu působili pozn.) je to obrovský skok. Pro kluky je velká novinka hrát v plné hale. Před zápasem jsme si říkali, že pokud chceme hrát důstojnou roli, musíme zachytit začátek utkání. To se nám nepovedlo, hned jsme prohrávali o 20 bodů. Nepovedlo se nám ani hrát organizovaně, 29 ztrát za utkání je opravdu moc. Neubránili jsme klíčové hráče Jindřichova Hradce, nedokázali jsme pořádně ani doskakovat.

 

Karel Forejt (trenér Fio basket JH)

"Děkuji za gratulaci. Nechci nijak shazovat tým Vyšehradu, postoupit do první ligy si jednoznačně zasloužili, ale dnes jsem klukům před zápasem řekl, že by se jednou mohli cítit jako Nymburk v KNBL. Nechtěli jsme se zbavit role jasného favorita tohoto zápasu, i když je vždycky jednodušší hrát v roli outsidera. Nicméně kluci z Vyšehradu odvedli podle mě velice sympatický výkon, a to i přes to, že mají minimum zkušeností z této ligy. Několikrát v zápase měli pasáže, kdy byly naprosto konkurence schopným týmem. Hráli velmi agresivně a přesně to my potřebujeme. Hráli na hranici svých možností, ale zároveň na nich byl vidět respekt. Což je škoda. Kdyby ten respekt neměli, tak by ten zápas určitě vypadal jinak. Myslím si, že by Vyšehrad mohl být "černým koněm" této soutěže a já jim budu přát určitě jen to nejlepší. Našim hráčů děkuji, že měli po většinu zápasu maximální koncentraci a snahu hrát agresivní obranu a troufám si říci, že jsme zápas odehráli ve vysokém nasazení. I když tam samozřejmě chyby byly, zejména v druhé čtvrtině. Ještě musíme zapracovat na kvalitě naší obrany, protože toto by extraligový celek rozhodně trestal a my vzhledem k našim cílům musíme přemýšlet tímto směrem."

Celou tiskovou konferenci si můžete pustit - ZDE

Připravil: Jan Kefurt

Zpět

PARTNEŘI TÝMU

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode