MUŽI - První cenná výhra

06.10.2018 14:43

Překvapení kola ! Muži ve 3. kole získali cennou výhru. Do Prahy přijel silný tým Písku. Vloni brali jihočeši bronzové medaile a také byli favoriti tohoto duelu. Po vyrovnaném průběhu a infarktové koncovce náš tým získal výhru 89:87.

SOKOL VYŠEHRAD vs. SRŠNI SOKOL PÍSEK 89:87 (28:22 48:44 64:65)

Podruhé doma a podruhé plná Výtoň Aréna. Vstup vyšel lépe nám, kdy jsme dokázali překonávat kombinaci celoplošného pressu a zónové obrany. Za celý zápas jsme vytvořili jen 14 ztrát ! Tradiční problém nám dělal Petr Šlechta, který za půli nastřílel 25 bodů (celkově 36). Poločasové skŕe 48:44 budilo velký respekt, my jsme byli hlavně nespokojeni z návratem do obrany, kdy jsme dostali spoustu jednoduchých košů z protiútoku. Po půli už se hrála vyrovnaná partie a skóre se přelívalo z jedné strany na druhou. V dramatické koncovce jsme nakonec výhru urvali pro sebe a tak od přípravy získáváme 1 výhru a zároveň první výhru v 1.lize !

Body Sokol Vyšehrad: Bělohradský Tomáš 20, Kadlčík Jan 18, Radovskii Roman 14, Končický Filip 11, Přibyl Jan 8, Jovanović Luka 6, Mach Kryštof 5, Rozkot Miroslav 5, Effanga Cyriac Ernest 2, Jelínek František 0, Martišek Norbert 0, Vrťátko Lukáš 0

Tomáš Bělohradský (pivot SV)

Do utkání proti Sršňům jsme vstoupili velmi sebevědomě a s tím, že nemáme co ztratit. V první čtvrtině si udělal jejich hlavní tahoun Englický dva fauly a to nám dalo větší převahu pod košem. To jsme využili a dostali jsme se do vedení. Nicméně jediný pokyn, který jsme od trenéra dostali se nám v první půli moc nevydařil a Šlechta nám dal 25 bodů. V druhé půli to byl více vyrovnaný zápas, ve třetí čtvrtině jsme lehce polevili a hosté se dostali do mírného vedení. V poslední čtvrtině nás tlačili fanoušci, padlo nám pár důležitých střel a nakonec jsme dotáhli zápas do vítězného konce.