Naše družstvo U13/U12 obsadilo 5. místo na přípravném turnaji ČOS

08.09.2014 20:09

O víkendu 6. a 7. 9. se naše družstvo U13/U12 zúčastnilo přípravného turnaje ČOS na Sokole Pražském. Naši svěřenci odehráli 3 přípravná utkání s Pískem, Hradcem Králové a Jižními Supi. Po dvou úvodních porážkách přišla první výhra v letošní sezóně, a tak jsme se nakonec umístili na celkovém 5. místě.

Sobotní utkání se vyvíjela podle podobného scénáře. Se soupeři jsme vydrželi částečně držet krok pouze v první čtvrtině, poté nám začaly docházet síly a náskok soupeřů se navyšoval. Vše bylo zapříčiněno především špatnou obranou, kterou nemáme téměř vůbec zažitou. Velké problémy nám zatím dělají také vysoké koše, na které budeme muset střelbu více natrénovat.

Vzhledem k tomu, že máme za sebou pouze 14 dní přípravy, kde jsme se věnovali především úplným základům a kondiční přípravě, byl pro naše hráče a i pro nás, trenéry, tento turnaj spíš  zkouškou. Hlavním cílem bylo zjistit, kde při hře máme největší problémy a čemu je potřeba se ve zbývajících 3 týdnech do začátku soutěže důkladně věnovat. Vedle základních basketbalových dovedností jako jsou: dribling, dvojtakty a střelba, se budeme muset zaměřit jak na organizaci obrany, tak útoku.

Nedělní utkání proti Jižním Supům bylo soubojem dvou začínajících mužstev o konečné 5. místo. Na hřišti bylo k vidění velké množství nepřesností, neproměněných šancí, chyb a ztrát, ale také bojovnost, odhodlání a snaha zlepšovat se z našich řad. Téměř celé utkání bylo vyrovnané, nicméně naše družstvo muselo neustále dotahovat. V jednu chvíli byl rozdíl ve skóre již 8 bodů. Naštěstí se nám podařilo soupeřův náskok stáhnout a držet s ním krok. Zápas tak dospěl do dramatické koncovky, ve které byl rozdíl ve skóre vždy kolem 1 - 2 bodů. Nicméně v posledních vteřinách zápasu se soupeřovi podařilo dát koš a zvýšit tak jeho náskok na 3 body. Na světelné tabuli v té chvíli svítily 4,4 s do konce zápasu. Následoval náš time-out, hráčům jsme nakreslili akci, která měla být zakončena pokusem o šťastnou trojku. Hráči zahráli akci přesně tak, jak měli. Míč se dostal do ruky Honzovi Pospíšilovi, který měl za úkol vystřelit. Střela se mu skvěle povedla a s klaksonem bylo vyrovnáno, celá hala tomu nemohla uvěřit a šlo se do rozhodující střelby trestných hodů. Zápas rozhodl až v 7. sérii úspěšným pokusem Matěj Majer a náš tým tak mohl slavit první vítězství v této sezóně.

Trenér, Petr Ulrych:

"Náš tým odehrál teprve první utkání a je vidět, že ještě spoustu věcí se bude muset doladit a natrénovat. To však nevadí protože na to máme ještě dost času a s klukama jsme se domluvili, že půjdeme naší cestou s odhodlání trpělivost a velmi tvrdě se budeme snažit vyrovnat nejlepším týmům v Praze."

Asistent trenéra, Martin Schmiedt: 

"Chtěl bych poděkovat našim hráčům za předvedený výkon. Zápas od zápasu se zlepšovali a brali si k srdci naše rady a pokyny, které posléze aplikovali při hře, za což jsem velmi rád. Věřím, že při stejném nasazení, dobré tréninkové morálce a docházce se budou naše výkony a dovednosti velmi rychle zlepšovat."

Výsledky:

Sokol Vyšehrad vs. Sokol Sršni Písek    26 : 58 (10:5; 14:27; 24:42)

Střelci: Martínek 8; Fiala 7 (6/1); Stejskal 3 (6/1); Grunt, Hejduk, Majer (8/0) a Marchal 2; Svoboda 0 (2/0)


Sokol Vyšehrad vs. Sokol Hradec Králové    26 : 75 (6:18; 18:35; 22:51; )

Střelci: Pospíšil 10, Svoboda, Fiala a Hejduk 4; Stejskal a Martínek 2

Sokol Vyšehrad vs. Jižní Supi    23 : 22 (3:7; 6:12; 13:17; 22:22)

Střelci: Majer 8 (9/2); Fiala 6 (14/2); Pospíšil 3 (2/0); Martínek (4/0), Hejduk a Svoboda 2

Video:

Připravil: Martin Schmiedt

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode