PHILADELPHIA CAMP - S Vyšehradem v létě opět za basketbalem do USA

07.02.2011 21:18

        Pro kluky z Vyšehradu tady máme určitě zajímavou a příjemnou zprávu:

        Díky spolupráci sponzorů mládežnických družstev Sokola Vyšehrad jsme se rozhodli letos zopakovat loňskou letní akci s americkým kempem! Podle názoru hlavního sponzora tohoto kempu se jedná o ideální spojení přirozeného jazykového kurzu, basketu, prázdninového dobrodružství a vůbec testu samostatnosti.

            Loňská účast Vavřince, Fandy a Kryštofa byla vyhodnocena jako úspěšná. O putování kluků do USA a o jejich účasti na kempu jste se mohli dozvědět v článcích na tomto webu (odkaz zde). Kryštof má jedničku z angličtiny, Vavřinec momentálně svou angličtinu přivádí k dokonalosti, tak jedině Fanda Jelínek nebude mít z angličtiny jedničku. Z basketbalového hlediska třeba i tento kemp přispěl k tomu, že se Fanda a Kryštof jako mladší hráči úspěšně začlenili do extraligového Vyšehradského týmu U16, který zatím statečně bojuje o udržení extraligy.

Více informací
o basketbalovém kempu
:
Sixers Overnight Basketball Camps

 

            Jako možná největší úspěch projektu“Kemp 76ers“ a vlastně i jako ocenění práce Vyšehradských trenérů bych hodnotil úspěch Vavřince Čermáka. Díky jeho basketbalovému výkonu na kempu, jeho dobré angličtině a jistě i díky jeho výšce mu bylo nabídnuto stipendium ve výši cca 750 000,- Kč ročně na studium na soukromé střední škole. Vavřík se svými rodiči nabídku od trenéra na kempu přijal a tak nyní studuje na Private High School CFS v Extonu v Pennsylvánii. Samozřejmě nic není jen pozitivní – z této skutečnosti se neradovali trenéři extraligového týmu Vyšehradu U18, kteří se musejí v této sezóně obejít bez Vavřiho služeb.

            Basketbalový kemp se koná pod záštitou týmu NBA Philadelphia 76ers. Po loňském létě a první účasti našich kluků se Česká republika stala 48. zemí, z které pocházeli kempeři. Letos se kemp přesunul blíže k Philadelphii do areálu Valley Forge Academy and Collage. Pro naše hrade je zatím vybrán termín 16.-27.7.2011+nějaký čas na dopravu.

         DOTOVANÁ CENA KEMPU  5 000,- KČ

            Nominační kritéria jsou podobná jako loni – dobré výkony v zápasech, výborná docházka na tréninky a výborná tréninková morálka. Samozřejmě se v nominaci neobjeví stejní hráči jako loni – takže imperativ pro všechny vyšehradské kluky: Makejte v tréninku i v zápasech! Zajímavá motivace, ne? Podle loňských účastníků kempu to prý stojí za to.

            Předběžně počítáme s účastí tří až čtyř hráčů. Trenéři budou vybírat hráče primárně z kategorií U14 a U16, případně z kategorií U18 a minižáků. Účast na kempu ve Philadelphii samozřejmě nenahrazuje klasické vyšehradské předsezónní soustředění. Nominace bude oznámena zhruba koncem února – abychom získali co nejlevnější letenky a aby si hráči a rodiče mohli naplánovat prázdniny. Takže, kluci, pokud si myslíte, že máte šanci na nominaci a v poslední době jste v zápasech vyklusávali, tréninky šidili nebo na ně snad i nechodili – tak koukejte zabrat a o svou nominaci ještě zabojovat!

 

            Sponzorujte vyšehradskou mládež! Pošlete SMS ve tvaru „dms sokolvysehrad“ na 87777. SMS vás bude stát 30 Kč a mládežnická družstva Vyšehradu dostanou 27 Kč. Podrobnosti najdete v rubrice „SV - Projekty“.

            Pokud máte zájem sponzorovat Vyšehradské kluky třeba včetně účasti na tomto kempu i nějak zásadněji, tak budeme samozřejmě rádi. Můžete případně kontaktovat někoho z trenérů nebo funkcionářů – děkujeme.

 

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode