U16 - Představení Týmu Kadetů

13.07.2010 11:25

 

Představujeme Vám tým kadetů, který bude po úspěšné kvalifikaci, tuto sezónu hrát extraligu hráčů do 16ti let. V minulém článku jsme Vás informovali o rozpisu zápasů v sezóně, nyní si pojďme představit mančaft, který bude v sezoně startovat. V týmu se udála řada změn tak se na ně pojďme podívat.

První důležitá změna se udála na pozici trenéra. Tým povede v této sezóně nově trenér Jan Ulrych a na pozici asistenta mu bude pomáhat syn Petr. Po mnohaleté dobré práci trenérské dvojice Treml, Sušer, které se zasloužilo o udržení extraligy a výchovu silného ročníku 93 a 94, hráči poznají něco nového. Snad bude klukům motivací trénovat pod trenérem, který ještě minulý rok působil u A-týmu v NBL a má velké zkušenosti a úspěchy z mládežnických reprezentací.

V týmu se objeví hráči ročníku 95 a 96. Šanci jistě dostanou i nejlepší hráči ročníku 97, kteří budou díky asistentovi Petru Ulrychovi sledováni v žákovské soutěži. Většinu hráčů znáte z týmu, který byl úspěšný v proběhnuvší kvalifikaci. Šanci, ale jistě dostanou i hráči, kteří startovali minulý rok v Přeboru Prahy U16. V přípravě nebo na trénincích si budou moci všichni vybojovat místo v sestavě na zápasy extraligy.

HRÁČI U16

Ročník 1995

Pozice

Ročník 1996

Pozice

Ročník 1997

Pozice

Choutka Jan

1

Jelínek František

2

Chalopka Kryštof

5

Pavouček Dominik

3,4

Fremut Tomáš

1,2

 

 

Klimpera Tomáš

5

Klasna Jan

1

 

 

Johny Bohm

4

Steiger Jakub

4

 

 

Mitrovič Marko

4,5

Korch Tomáš

3,4

 

 

Duha Matěj

5

Sapovalov Vyacheslav

5

 

 

Palla Ondřej

4

Polenecký Denis

4

 

 

Lazič Djordič

2

Bakule Jan

2

 

 

Tomrle Lukáš 2 Donaire Marcelo 2    

Můžete se podívat na seznam hráčů, z kterých se vytvoří tým pro sezónu v extralize kadetů. Modře jsou znázorněni hráči, kteří se již účastnili kvalifikace. Tmavě jsou pak hráči, kteří zatím s extraligovými boji nemají zkušenosti.

"Samozřejmě se budeme spoléhat především na hráče, kteří extraligu hráli již minulý rok a mají s náročnými zápasy své zkušenosti. Ale i hráči, kteří tuto soutěž zatím nehráli, mají možnost se do týmu dostat a doufáme, že se v přípravě a v trénincích předvedou a ukáží své kvality" asistent trenéra Petr Ulrych

Hráči, kteří nedostanou tolik prostoru v extralize, budou mít možnost hrát a předvést se v Přeboru Prahy U16, kde bude startovat B-tým.

"Doufáme, že dostatek zápasů a příležitostí bude motivovat hráče se zlepšovat. Zároveň chceme, aby kluci měli pořád motivaci především si zahrát extraligu U16" trenér týmu U16"B" Petr Ulrych

Co se týče cílů týmu. Nejdůležitější bude motivovat hráče, aby v zápasech bojovali a nebáli se. Basketbal je čím dál tím víc kontaktním sportem a tvrdost se některým hráčům v této kategorii nelíbí. Zápasy se vyhrávají bojovností a kluci budou mít velkou možnost svou bojovnost předvést.

"Především proti silným soupeřům doufáme, že bude nasazení a chuť do hry naší hlavní zbraní."

Hra týmu se bude jistě ještě utvářet. Ale již teď můžeme říct, že výšková převaha nebude naší doménou. Strategie bude tedy jistě založena na rychlosti a bojovnosti.

"Velký problém čekáme na doskoku. Proto je nutné hráče na to dobře připravit a pokusit se omezit výškovou převahu soupeřů. Budeme na tom v přípravě hodně pracovat."

 

LETNÍ PŘÍPRAVA

Letní příprava bude tento rok probíhat ve dvou fázích

I.FÁZE (16 - 23. srpna)

První fáze soustředění bude probíhat v prostorách sokolovny na Výtoni. Každý den bude trénink od 14:30 - 17:00. Hráči se můžou těšit na fyzicky náročný blok, který by měl vylepšit jejich dynamiku rychlost a výskok. Bude potřeba, aby na každý den měli kluci věci na trénink v hale, a také na oblíbený venkovní trénink na Vyšehradských schodech.    

II. FÁZE (24 - 29. srpna)

Druhá část soustředění se odehraje v populárním basketbalovém městě v Klatovech. Tato část soustředění bude více herní. Hráči se budou učit správné reagovat na herní situace. Od pátku se pak vybraní hráči zůčastní turnaje SOKOL GRAND PRIX KLATOVY 2010. Účastní se mimo našeho a domácího celku Klatov také celek Sokola Pražského, Sokola Písek a dalších celků.

TRÉNINKY V SEZÓNĚ

Tréninky následně budou po celou sezónu stejné jako v minulém roce

PONDĚLÍ 17:00 - 18:30 (ZŠ Plamínkové)
ÚTERÝ 17:00 - 18:30 (ZŠ Plamínkové)
STŘEDA 16:00 - 17:30 (Výtoň)
ČTVRTEK      - VOLNO -
PÁTEK 16:30 - 18:00 (Výtoň)

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode