ROZHOVOR - Martin Hrubý se setkal v "A"týmu se svým otcem Václavem

27.09.2011 14:32

    Dělí je propastných bezmála 21 let, přesto společně již třetím rokem oblékají stejný dres. Po dvou letech v pražské Motole se nyní sešli Martin a někdejší reprezent Václav Hrubý v barvách Vyšehradu.

Při neúspěšném vstupu do nové sezóny na palubovce Benešova neměla rodina Hrubých žádné zastoupení, nicméně ani jejich přítomnost v pátečním zápase s Libercem Vyšehradu dvoubodový zisk nepřinesla. 18. prosince už pětačtyřicetiletý Václav Hrubý odehrál 37 minut, nejvíce z celého týmu. Bývalý československý a český rozehrávač sice proměnil jen 1 z 7 střel, zaznamenal však sympatický 5 bodů, 5 asistencí a 3 doskoky. Jeho syn Martin natočil jen o minutu méně, ani to mu nezabránilo, aby se stal nejlepším střelcem zápasu s 24 body.

Martině, jaké byly Vaše první pocity, když jste se dozvěděl, že si zahrajete v jednom týmu po boku táty? Dalo by se to označit za splnění jednoho velkého snu?

    Moje první pocity byly úplně super, hráli jsme spolu už dva roky pražský přebor v Motole, kde jsem ještě do této sezóny na hostování. Splnění snu to rozhodně je, hlavně teď, když hrajeme společně za Vyšehrad. Před sezónou jsem měl nápad, aby šel táta hrát do Vyšehradu, jelikož si myslím, že na to pořád s přehledem výkonnostně a fyzicky má a hlavně může pomoci našim mladým klukům ve Vyšehradě, kteří se určitě mají od něj hodně co učit. Bude s námi hrát sice jen pražské zápasy, ale i tak to bude pro Vyšehrad obrovský přínos.

Dozvěděl jsem se, že závodíte na kole, znamená to, že ve Vyšehradě působíte na bázi amaterské smlouvy?

Závodím na kole přes léto v rámci přípravy na basketbalovou sezónu a ve Vyšáku je to čistě amatérská smlouva.

Hecujete se s tátou nějakým způsobem na tréninku či při zápase?

Na trénincích se hecujeme docela často, je to takové to klasické hecování, jako například tak zrychli, rozeběhni se a další. Máme spolu vynikající vztah a jsem na něj moc pyšnej za to, co v basketbalu dokázal.

Proti Liberci jste se blýskl 24 body a hned při prvním letošním startu jste se stal nejlepší střelcem. Bude na Vašich bedrech a Vašeho táty stát hra Vyšehradu, jelikož právě Vy dva jste byli nejvytíženějšími hráči v pátečním zápase?

Z křídelních hráčů jsem ve Vyšehradu nejstarší a beru na sebe zodpovědnost, kterou do mě trenér Jalovecký dává, i když jsem dal Liberci 24 bodů, mohl být můj výkon daleko lepší, ale je teprve začátek sezóny a já si myslím, že můj výkon bude určitě ještě stoupat. Táta rozhodně v domácích zápasech bude hlavní osobností a i v jeho letech hlavním hráčem našeho týmu.

Po dvou kolech máte na kontě 2 porážky. Takový start do soutěže jste si jistě nepředstavovali?

Zápas proti Liberci jsme začali vynikající obranou, která se postupem času rozpadala, jak domeček z karet. Sezónu jsme sice začali dvěma porážkami, ale máme mladý mančaft a věřím, že půjdeme hodně rychle nahoru a vrátíme Vyšehrad na přední místa tabulky, kam beze sporu patří. Tato sezóna bude velice těžká a my musíme najet na vítěznou vlnu již tuto středu v Mladé Boleslavi a věřím, že i bez táty to zvládneme a začneme opět vítězit.

zdroj www.probasket.cz

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode