MINI U11 - 1.turnaj "Už víme co je zápas :-)"

21.10.2014 09:59

     První turnaj byl pro náš mladý tým U11 velkou zkouškou. Od září jsme se snažili tým doplnit o co nejvíce hráčů z našich přípravek a zapracovat je do týmu. Práce to byla velmi složitá a těsně před turnajem nám navíc dva klíčový hráči odpadli a prvního turnaje se nezúčastnili. Naštěstí se tým povedlo doplnit o tři hráče z týmu Kunratic, což nás zachránilo. Celkově vzato si na turnaji odbylo svou premiéru 10 hráčů, takže název článku naprosto odpovídá dění na hřišti. Celý tým se seznamoval se zápasovými parametry, které zatím nikdo z nich nezažil. Většina hráčů navíc na trénincích ještě nebyla seznámena se všemi základními basketbalovými činnostmi. Výsledky v zápasech tak nebyli tak podstatné. Důležité pro nás bylo zlepšení všech hráčů během turnaje.

Porg Basketbal - SOKOL VYŠEHRAD   112:3 (31:0 24:0 31:1 26:2)

První čtvrtina byla opravdu pouze na rozkoukání. Většinou jsme hledali, kde máme vůbec stát a jak si najít hráče kterého bráníme. Postupně se orientace hráčů zlepšovala. Naším největším problémem byl odpor ke kontaktní hře v obraně. V druhé půlce se to částečně zlepšilo, naučili jsme se hrát trochu víc do těla a přidali i první body a další neúspěšné střely.

Body: Macho Ondřej 2, Štolba Jan 1
TH: 2/1
Fauly: 9

Rozhodčí: Hostinský Jan - Barták Matěj

SOKOL VYŠEHRAD - Sokol Pražský 2:125 (0:39 2:26 0:30 0:30)

V druhém zápase náš zatím nezkušený tým čekal navíc jeden z favoritů soutěže. Tým Sokola Pražského velmi dobře ovládá základní basketbalové činnosti a jejich obrana vytvářela takový tlak, že našim borcům až přecházeli oči. Na začátku jsme se aspoň snažili se soupeřem bojovat, ale každá maličká chyba byla bohužel potrestána košem. Největší problémem byla rychlost rozehrávky, než soupeř postavil obranu.

Body: Macho Ondřej 2
TH: 2/0
Fauly: 11

Rozhodčí: Hostinský Jan - Barták Matěj

SOKOL VYŠEHRAD - USK Praha  2:77 (2:19 0:18 0:21 0:19)

Druhý den už se začali objevovat náznaky zlepšení. Kluci již pochopili základní věci. Začali jsme hrát víc do těla víc bojovat. Častěji jsme se správně postavili do obrany. Hlavním ukazatelem zlepšení považuju větší množství faulů a snaha nenechat soupeře dát jednoduchý koš. Pořád se nám nedařilo v útoku, kde jsme neustále limitováni úrovní technických dovedností. Přesto výkon proti USK, byl pro náš tým pozitivem na turnaji.

Body: Štolba Jan 2, Sůďa Lukáš 2/0 TH
TH: 2/0
Fauly: 22

Rozhodčí: Balog Lukáš - Kočovský Dominik

NBK Praha 2004 - SOKOL VYŠEHRAD   84:2 (22:4 20:0 21:0 21:0)

Poslední zápas byl už tým z celého turnaje velmi unavený. Navíc se hned v první čtvrtině dostali hráči do problémů s fauly a zbytek zápasu jsme dohrávali v nekompletní sestavě. I tak jsme střídali dobré pasáže se špatnými. Hra v útoku se nám nedařila, ale v obraně se některým hráčům povedlo velmi dobře zabojovat a zjistili, že se dá hrát daleko agresivněji, než předváděli na začátku turnaje.

Body: Macho Ondřej 2, Štolba Jan 2
TH: 2/2
Fauly: 22

Rozhodčí: Balog Lukáš - Kočovský Dominik

Všechny hráče jsme po turnaji pochválili. Vím, že není těžké začínat od nuly a proto si hráčů za to vážím. Snažili jsme se všem klukům říct, na čem musí v následujícím měsíci zapracovat, abychom mohli ztrátu na soupeře snižovat a hrát lepší basketbal. Věřím, že všichni hráči vemou naše výsledky spíše jako motivaci. Čeká nás boj a tvrdá práce v trénincích, ale o to krásnější bude poté pocit z prvního vítězství

NEJLEPŠÍ HRÁČI TURNAJE: Macho Ondřej, Karel Fíla, Štolba Jan

NEJVĚTŠÍ ZLEPŠENÍ:   --- CELÝ TÝM ---


 


 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode