U11 - 3NA3 - První turnaj 3x3 v Radotíně

13.10.2014 22:03

Novinkou v letošní sezóně je účast v turnajích tři na tři, což je nová obdoba basketbalu, který se hraje ve sníženém počtu hráčů pouze na jeden koš. Pražský basketbalový svaz pořádá turnaje pro nejmladší basketbalisty a basketbalistky, aby měli možnost si zkusit basketbal a zažít si své první zkušenosti z opravdových zápasů.  První turnaj byl na programu v neděli 5.10..

 Ve stejném duchu jsme turnaje pojali i na Vyšehradě a účast na něm jsme nabídli našim nejmladším členům. Postupně se budeme snažit do turnajů zapojovat všechny naše přípravky. Prvního turnaje se zúčastnili hráči ze základní školy Plamínkové. (Kateřina Holubová, Tereza Hamouzová, Amálie Johnová, Daniel Kaláb, Gustav Bakeš, Lukáš Kuchář a Zíka Pavel)

Všem účastníkům patří velký obdiv za jejich odvahu se po pár trénincích hned pustit do zápasů. Samozřejmě jsme proti zkušenějším, ale hlavně starším hráčům byli zatím začátečníci, ale s odvahou s jakou se naši hráči do zápasů pustili, jsme se ostatním minimálně vyrovnali. Největší úspěchem bylo pár neúspěšných střel na koš. Terezka chtěla hlavně vést rozcvičku, Gustavovi se možná nejvíc líbil pozápasový párek k svačině a jeden hráč dokonce odmítl po autu odevzdat rozhodčímu balón se slovy, že si ho prostě nechá :-). Prostě první krůčky našich hráčů obnášeli spoustu radosti. Hlavní věc co jsme se zatím naučili je fandit si a plácat si po povedené i nepovedené akci. 

 

USK PRAHA - PANKRÁC vs. SOKOL VYŠEHRAD 12:0

SOKOL VYŠEHRAD vs. HB BASKET 0:12

(Každý zápas má 6 hráčích období, v kterém hraje vždy jiná trojice hráčů. Soupeři byli většinou ročník 2004. Naši hráči byli někdy až o tři roky mladší)

I přes dvě prohry si myslíme, že zkušenosti z opravdových zápasů se na tréninkách přípravky nenahradí a tak budeme nadále vybírat z našich přípravek ty nejlepší a jim budeme nabízet možnost účastnit se těchto turnajů.

Připravil: Petr Ulrych

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode