U13 - REPORT - 5. turnaj a první 2 výhry !

14.03.2012 09:00

REPORT

Úkolem 5.turnaje bylo předvést zlepšené výkony, které hrái ukázali již v lize U14 a získat první vítezství v kategorii U13. To vše se povedlo po sobotní první výhře na USK jsme dokázali potrápit Sokol Pražský a v pondělním dech beroucím utkání porazit v prodloužení domácí BA Spartu.

SOBOTA 10.3. 2012

SOKOL VYŠEHRAD vs. USK PRAHA 48:43 (14:10 15:8 10:14 9:11)

Úkol před pvním utkáním v turnaji byl jasný, získat první výhru v kategorii U13. Po ospalém rozcvičení, které připomínalo spíše chodecké cvičení jsme na soupeře vlétli. Celý první poločas jsme na soupeře vyvíjeli velký tlak, bohužel jsme si také udělali velký počet faulů. Poločasové vedení 29:18 dávalo velké naděje na výhru. A bylo otázkou zda nám vydrží bojovný kolektivní výkon. V druhém poločase začal USK mírně stahovat náš náskok. V jednu chvíli jsme vedli pouze o 3 body, ale to bylo maximum které soupeř zvládnul a tak jsme si došli zaslouženě po první výhru. V první pětce řádil opět Akohomen D. a v druhé dobře hrající dvojka Martíšek N. podpořený skvěle doskakujícím Taborským O., který se nakonec stal zaslouženě hráčem utkání za SV. Poděkování však patří celému týmu za bojovný výkon.

Body Sokol Vyšehrad: Akahomen Desmond 14(6/2), Táborský Ondřej 9(3/1), Martíšek Norbert 8(8/2), Soukup Jakub 6, Grulich Vojtěch 4(4/2), Dufek Pavel 2, Jůza Tomáš 2, Svejkovský Ondřej 2(2/0), Soukup Jan 1(2/1), Hampl Jakub 0, Huleš Jiří 0, Haken Tomáš 0(2/0)

Trestné hody: 29/8

Fauly: 23

Hráč utkání: Táborský Ondřej

NEDĚLE 11.3. 2012

SOKOL PRAŽSKÝ vs. SOKOL VYŠEHRAD 50:33 (12:8 17:6 13:7 8:12)

V druhém utkání nás čekal mnohem těžší soupeř. Sokol Pražský podává v této sezoně velmi dobré výkony a disponuje vysokými hráči. Úvod utkání jsme zachytili. Stav 8:12 po provní čtvrtině byl velice slušný. Bohužel v druhé čtvrtině si vybudoval soupeř 15 bodový náskok, který byl nakonec rozhodující. Velké problémy nám dělalo hlavně zakončení (především z dvojtaktů). V druhém pločase si SP udržoval potřebný náskok k výhře. V posledních 2 minutách jsme ještě mobilizovali síly a dokázali soupeře přitlačit a získat pár míču a korigovali stav na konečných 50:33. Výsledek tohoto utkání dává naději do dalších vzájemných utkání, že i se soupeřem tohoto typu se dá vyhrát. Důkazem je poslední čtvrtina kterou jsme vyhráli 12:8.

Body Sokol Vyšehrad: Táborský Ondřej 8(2/0), Akahomen Desmond 6, Svejkovský Ondřej 5(6/1), Soukup Jakub 4(2/2), Grulich Vojtěch 4(2/2), Martíšek Norbert 4(2/0). Soukup Jan 2, Dufek Pavel 0, Jůza Tomáš 0, Huleš Jíří 0, Hampl Jakub 0, Haken Tomáš 0, Nosek Ondřej 0

Trestné hody: 14/5

Fauly: 24

Hráč utkání: Grulich Vojtěch

PONDĚLÍ 12.3. 2012

BA SPARTA PRAHA vs. SOKOL VYŠEHRAD 45:46 pp (12:14 11:10 6:7 4:5)

Poslední zápas turnaje jsme odehráli s domácí Spartou. Ta dokázala porazit v nedělním utkání Sokol Pražský a tak jsme očekávali těžký zápas. Důležitý byl vstup do utkání, který jsme zachytili a drželi se soupeřem krok.Celé utkání jsme se prezentovali kvalitní týmovou obranou. V útoku to občas skřípalo a někdy nás od ztráty zachránili zazračné střely. V celém druhém poločase panovala v hale velice bouřlivá atmosféra. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, kde jsme dokázali získat druhou velice cennou výhru ! Za všechny tři utkání chci poděkovat hráčům za předvedené výkony, ovšem pořád je co zlepšovat a hlavně se nebát v útoku používat obě ruce !

Body Sokol Vyšehrad: Akahomen Desmond 17(11/5), Martíšek Norbert 7(4/1), Soukup Jakub 6(4/2), Grulich Vojtěch 4(4/2), Dufek Pavel 4, Jůza Tomáš 2, Táborský Ondřej 2, Haken Tomáš 2, Svejkovský Ondřej 0(2/0), Soukup Jan 0(4/0) Huleš Jíří 0, Hampl Jakub 0

Trestné hody: 29/10