U13 - REPORT - Velikonoční zahraniční mise

12.04.2012 21:45

REPORT

Jako již tradičně se zůčastnili starší minižáci mezinárodního turnaje ve Francii.

 

TURNAJ MONTBRISON 2012 (FRANCIE)

V prvé řadě bych se chtěl omluvit všem hráčům za podcenění organizace turnaje. Nedostatečně jsem si pohlídal komunikaci mezi organizačními složkami klubu a pořadatelem turnaje, což se ukázalo jako zásadní chyba. Pořadatel se zavčas nedověděl věkové složení našeho týmu. Situaci bylo tedy nutné řešit až na místě před začátkem turnaje. Z tohoto důvodu došlo k domluvě, že se budeme turnaje účastnit, ale „mimo pořadí“ (odehráli jsme turnaj, tak jako bychom vše prohráli). Cítím osobní odpovědnost za vzniklý problém a vynasnažím se, aby se podobné selhání již neopakovalo. (Věřím, že nebudu jediný, kdo si dá do budoucna tento závazek).

Celé to bylo dovršeno ještě mnohými (i když podstatně méně zásadními) problémy. Pořadatelé nezvládli zavčas zajistit rodiny, u kterých byli někteří z hráčů ubytování a ubytování pro trenéry a řidiče. Průtahy a špatné předávání informací se vůbec staly „hlavními jmenovateli“ turnaje.

 

NYNÍ JIŽ K BASKETBALU

Do prvního utkání jsme nastoupili unaveně (po dlouhé cestě), ale v druhém poločase jsme se vzpamatovali a soupeře (domácí „A“ tým) rozdrtili. Druhé utkání bylo jednoznačně ovlivněno výše zmíněnými událostmi. Vinou ztráty motivace jsme těsně podlehli jednoznačně slabšímu soupeři, nicméně tým z tohoto nemohu vinit. Další zápas byl asi nejkvalitnější ze všech. Soupeř (FC Mulhouse) měl mít díky třem fyzicky a technicky disponovaným hráčům tmavší pleti jednoznačnou převahu. Podařilo se nám ho však zaskočit velice dobrou agresivní obranou a tři ze čtyř čtvrtin jsme mu byli rovnocenným soupeřem. Bohužel třetí čtvrtina nám příliš nevyšla, takže jsme prohráli rozdílem 20 bodů. Přesto pochvala je namístě. Po základní skupině (ve, které bychom se podle výsledků umístili druzí ze 4 celků) nás čekali jen dva slabší soupeři. Tým se Slovinska, nám překvapivě kladl houževnatý odpor a jen se štěstím se nám podařilo vyhrát o jediný bod (tento zápas si určitě za rámeček nedáme). Poslední zápas byl jen formalitou. Po většinu času dostali přednost méně zkušení hráči, kteří nastoupili bez největších opor týmu. Skóre nenarůstalo obrovským tempem snad jen díky rozhodčím, kteří byli šestým a sedmým hráčem (i když špatným) domácího „B“ týmu. Přesto všechno si myslím, že naše výhra měla být jednoznačnější.

Přes veškeré problémy věřím, že si hráči odnesli z turnaje cenné zkušenosti. Děkuji všem za účast a za dobré chování v průběhu turnaje.

 

Výsledky z turnaje naleznete - ZDE

Připravil: Václav Luňáček         

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode