U14 - Barážový souboj s týmem ZLÍNA o postup do žákovské ligy

18.09.2010 17:31

    Díky prohře v kvalifikaci proti týmu Ostravských SNAKES si musel náš tým vybojovat postup do žákovské ligy U14 v dodatečné baráži. Na první zápas jsme tak museli dorazit do 300km vzdáleného Zlína. Velký dík patří především rodičům, kteří nám vyšli vstříc a nášemu týmu dopřáli komfortní cestu auty.

 

U14 SKB ZLÍN : SOKOL VYŠEHRAD  45:92 (18:13;14:17;2:42;11:20)

Komentář: Ani cesta autem nám neumožnila kvalitní vstup do zápasu. Soupeř byl na nás velmi dobře připraven. Nasadil zónovou obranu a velmi přitvrdil. Rozhodčí jejich tvrdou hru z počátku zápasu tolerovali. Nechali jsme se bojovným výkonem Zlína rozhodit a těžko jsme hledali cestu zpátky do zápasu. Naše počínání v obraně bylo malátné až odevzdané. Naprosto jsme vstup do zápasu podcenili a v poločase zaslouženě prohrávali o 2b. Poločasová přestávka nám pomohla a hráči se v šatně navzájem povzbudili. Kdo přišel, až na druhou polovinu zápasu musel nechápavě kroutit hlavou, jak naši hráči zápas převrátili na naší stranu. Především perfektní obranou a aktivní hrou jsme si vytvořili rozhodující náskok. Najednou jsme působili velmi nesobeckým a týmovým dojmem. V poslední čtvrtině se zápas pouze dohrával.

"Jsem moc rád, že kluci po poločase zabrali a aspoň trochu vylepšili dojem ze zápasu. Nemůžeme ovšem hrát pouze jednu čtvrtinu." (trenér Ulrych Petr)

Body: Chaloupka 32; Schmiedt 16(1); Koula 15; Ťažký 14(1); Didi Jech 5; Kočovský 4; Matušinský 1

Fauly: 35:19 TH: 16/4 : 38/18 trojky 0:2 Rozhodčí: Doležal - Kocfelda

 

U14 SOKOL VYŠEHRAD : SKB ZLÍN  118:47 (38:8;28:16;15:9;37:14)

Komentář: Zápas byl velmi ovlivněn výsledkem sobotního zápasu a především vzdáleností kterou hráči Zlína museli k utkání urazit. Oceněníhodný byl především přístup celého týmu soupeře, který neměl podle předpokladů mnoho šancí zápas vyhrát. Přesto dorazil do 300km vzdáleného hlavního města užít si svůj zápas a pokusit se z něj vytěžit maximum. Především to byla pro ně další dobrá zkušenost a té není nikdy dost. Náš tým hrál samozřejmě ve velké pohodě a především v první a poslední čtvrtině předvedl fanouškům, kteří dorazili na Výtoň v hojném počtu, pohledný útočný basketbal. Pro hosty může být výhrou třetí hrací období, kdy s naším týmem drželi krok. Se zvyšováním náskoku ubývala koncentrace a soustředěnost hráčů. Myslím, že tento zápas splnil očekávání obou týmů a nezbývá než pogratulovat našemu týmu k postupu do ligy U14.

Body: Chaloupka 31; Koula 20; Schmiedt 18; Ťažký 16; Jech 10; Kočovský 8; Matušinský Ringsmuth 6

Fauly: 15:22 TH: 31/12 : 10/3 trojky 0:0 Rozhodčí: Karásek - Smetana

 

ZHODNOCENÍ POSTUPU U14 (trenér Petr Ulrych): "Myslím, že náš tým splnil základní povinnost postupu do celostátní soutěže žáků. Tím nechci říct, že byl postup lehký a zpětně klíčový zápas s Olomoucí byl pro nás hodně těžký. Jsem moc rád, že se z nás pomalu stává tým v pravém slova smyslu. Kladně se zatím dá hodnotit i možnost zapojení více hráčů z lavičky a nálada v týmu je o dost lepší, když každý hráč hraje a je užitečný pro tým. Zároveň chci poděkovat fanoušků a rodičům, kteří nás velmi podpořili v těžkých cestách na zápasy, cítíme od nich velkou podporu a jsou součástí našeho týmu. Celý tým se velmi těžší na zápasy v lize a cítím od hráčů velkou chuť a vůli pracovat a dosáhnout dobrých výsledků."

 

 

OSTATNÍ ZÁPASY BARÁŽE 

BSK Č. Budějovice - BK Ústí n.L. 127:32 BCM Olomouc - BC Vysočina 72:74
BK Ústí n.L. - BSK Č. Budějovice 35:88 BC Vysočina - BCM Olomouc 65:66
   
ČEZ Basket Nymburk - Slavoj Litoměřice 46:90 BK Opava - BC Kolín 59:64
Slavoj Litoměřice - ČEZ Basketbal Nymburk 74:45 BC Kolín - BK Opava 96:54

 V ostatních zápasech může překvapit především drtivé porážky Ústí nad Labem. České Budějovice vyhráli s přehledem obě utkání a zaslouženě postupují do ligy. Naopak nejvyrovnanější byl dvojzápas Olomouce s Vysočinou. Dvě vyrovnaná utkání nakonec poslala z kola ven tým Olomouce(V součtu porážka o jediný bod). Pro kvalitní tým Olomouce je to jistě tvrdá rána a je velká škoda, že nebude v lize startovat:-(.

 

autor: Ulrych Petr

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode