U14 - Bereme 2 výhry !

19.01.2015 23:07

Mladší žáci zahájili své působení v "ligové" skupině A. Bereme důležité 2 výhry !

BK SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM vs. SOKOL VYŠEHRAD 42:72 (6:27 24:52 33:65)

ŽL U14: Liga Sk. A (1.kolo)  - Sobota 17.1. 2015 - 14:30 - Hala UJEP, Ústí nad Labem

Hlavním důvodem vynikajícího výsledku byl vstup do utkání. V úvodu byl na hřišti pouze jeden tým a to jsme byli my ! Šňůra 20:0 a domácí dokázali dát první koš až v 6. minutě. Na útočné polovině se povedlo téměř vše včetně nově nacvičených herních kombinací. V obraně jsme měli všechny doskoky a dokázali jsme dobře číst protihráče. Od 2. čtvrtiny přišlo mírné polevení a domácí se začali prosazovat. Velkým problémem začali být fauly, kterých jsme nasbírali opravdu hodně. Konečný rozdíl se zastavil na 30 bodech.

Body Sokol Vyšehrad: Váňa Ondřej 19(8/8 + 3), Whalen Mikuláš 18(13/4), Bohovyč Lukáš 15(1/1), Plavka Kryštof 8(1/1 + 1), Netušil Filip 6(2/0), Kuna Martin 3(2/1), Hajlek Jakub 2, Nosek Ondřej 1(2/1), Hřebejk Jakub 0

Trojky: 4

Trestné hody: 29/16

Fauly: 25

Hráč utkání: Váňa Ondřej

BK BANÍK MOST vs. SOKOL VYŠEHRAD 33:111 (10:29 16:58 18:98)

ŽL U14: Liga Sk. A(2.kolo) - Neděle 18.1. 2015 - 10:00 - Sportovní hala 2, Most

Do Mostu jsme odjížděli v brzkých ranních hodinách v minimálním možném počtu pro U14 - 8 hráčů. Soupeře jsme ze začátku bohužel podcenili. Všichni si mysleli, že soupeř se ubrání sám a koše dáme v chodeckém tempu. Za stavu 10:16 jsme si museli vzít time out a poté teprve začalo vše vypadat jak má. Velký počet zisků a velmi rychlé zakončení z rychlého protiútoku, to bylo pro Most "smrtící". Utkání skončilo velkým rozdílem.

Body Sokol Vyšehrad: Whalen Mikuláš 33(4/1), Nosek Ondřej 25(5/3), Váňa Ondřej 14(1/0), Bohovyč Lukáš 13(1/1), Hajlek Jakub 10, Plavka Kryštof 8, Kuna Martin 4(2/0), Netušil Filip 4

Trojky: 0

Trestné hody: 13/5

Fauly: 11

Hráč utkání: Hajlek Jakub

O víkendu se ukázalo, že jsme se dokázali posunout opět dále. Dokázali jsme velmi dobře využít výškovou převahu, která byla jednoznačně oba dny. Stále je potřeba pracovat na omezení "hloupých" ztrát a faulů. Důležité je pracovat od začátku rozcvičení až po konec utkání na 100% a pak nám hodně dají utkání, které skončí větším rozdílem.

Dalšími soupeři budou BK Brandýs nad Labem a velmi silný tým BK Kondoři Liberec. Je potřeba se dobře připravit a navázat na dobré výsledky.

Přirpavil: Jan Kefurt