U14 - Brandýský pohár

14.06.2010 12:33

Turnaj v Brandýse byl od začátku brán jako zakončení sezony pro letošní tým žáků. Hráči se na něj velmi těšili a měli velkou radost, že se mohou ještě jednou sejít a společně zabojovat na palubovce. Od začátku byla dobrá nálada a kluci si turnaj opravdu užívali.


Týmová fotka Sokol Vyšehrad U14 na Brandýském poháru

 

Sokol Vyšehrad : BK Brandýs nad Labem "B" 47:17

První zápas byl mírně nervózní a hráči se spíše sehrávali. Nehrál se nikterak pohledný basketbal a celková výhra byla spíše vybojovaná. Od začátku utkání jsme měli zápas pod kontrolou. To ale neznamená, že Brandýští nebojoval. Spíše naopak jejich výkon byl velmi snaživý a zahráli jeden z lepších zápasů na turnaji. Náš tým zabral spíše až v závěru. Dali jsme pár jednoduchých košů díky zlepšené obraně a zápas dovedli do úspěšného konce. Zahráli si všichni hráči a zápas jsme si užili.

Sokol Vyšehrad : Kecskeméti Sl 44:37

Sobotní ranní zápas s Maďarským soupeřem začal po pozdním příjezdu hvězdného Marcela Donaireho:-) a krátké rozcvičce. Naštěstí jsme se hned chytili a vytvořili si mírný náskok naší aktivní hrou. Dařilo se nám dobře bránit a prosazovali jsme se kvalitně i v rychlém a postupném útoku. Tělesně vyspělý soupeř se ale rozhodně nechtěl vzdát a každou naší chybu na doskoku nebo v těsné obraně trestal. Před závěrečnou čtvrtinou jsme drželi zápas pod kontrolou. Hráči z lavičky ale hodně rychle o náskok přišli. Náskok se nebezpečně snížil. Po prostřídání jsme si zápas naštěstí pohlídali. Divácky nejatraktivnější chvílí zápasu byla Jelínkova střela v poslední vteřině poločasu z půlky hřiště o desku:-)

NH Ostrava "A" : Sokol Vyšehrad 61:29

Zápas o první místo ve skupině byl pro naše hráče velkou zkouškou. Střetli jsme se s mistrem republiky a favoritem turnaje. Moc se mi líbilo, jak byli hráči nahecovaní a namotivovaní na tento zápas. Nikdo by jim asi nemohl mít za zlé, že by ze soupeře, za kterého startovali především dva nejlepší střelci Zahradník (nejlepší hráč turnaje) a Svoboda(nejlepší střelec turnaje), měli respekt a třeba svobody, který na rozcvičování předváděl svoje atletické nadaní ve smečování, se báli. O to větší klobouk dolů jak na Ostravského titána kluci vlétli. Zaskočili je velmi aktivní obranou a hráči NH se dlouho nemohli trefit. Naopak náš útok šlapal velmi slušně a po pěti minutách při timeoutu soupeře svítilo na tabuli skóre 7:0 v náš prospěch. V dalším průběhu byla k vidění velká bitva a dlouho jsme se drželi. Po poločase přišlo uspokojení a začali docházet síly. Ostrava začala kontrolovat tempo hry a využívala našich chyb k jednoduchým protiútokům. I tak byl zápas s Mistrem České republiky velkou školou a jsem za něj moc rád. Kluci si zápas užili a já bych jim chtěl poděkovat za předvedený výkon. Zároveň smekám před hrou soupeře, který je opravdu někde jinde a ukazuje, jak by se měl dělat basketbal v ČR. Podle mého názoru neměl na turnaji většího konkurenta a překypoval sebevědomím a zaslouženě vyhrál.

Slavia Kroměříž : Sokol Vyšehrad 32:35 (čtvrtfinále)

V prvním kole vyřazovacích bojů jsme narazili na nevyzpytatelné hráče Kroměříže. Naši kluci  pochopili, že mají šanci se probojovat do bojů o medaile a do zápasu opět vstoupili velmi dobře. PO první čtvrtině nebylo hráčům skoro co vyčíst. Slavia zapnula od druhé čtvrtiny o dost větší otáčky a po našich chybách se opět dostala do zápasu. Jejich odpor se nám nepodařil zlomit a tak se na palubovce začala odvíjet opravdu dramatická basketbalová bitva. Koše padali velmi zřídka a hra byla velmi tvrdá. Franta Jelínek se dostal do problémů s fauly a naše hra byla velmi špatná. V koncovce zápasu nám vycházela hra pivota Chaloupky, kterého obránci mnohokrát faulovali. Šestky jsme bohužel neproměňovali. V koncovce jsme měli naštěstí 1b náskok podařilo se nám vyhodit za autu a po faulu proměnil Jelinek (který měl paradoxně na začátku sezony katastrofální úspěšnost šestek) oba trestné hody.

BK Brandýs nad Labem : Sokol Vyšehrad 61:23 (semifinále)

 Po horkém dni a 3 zápasech byl náš tým velmi unaven. To samé platilo o našem soupeři. Brandýským tým posílen o Plzeňského Bílka a Děčínského Kroutila byl na turnaji zatím neporažen a předváděl velmi kvalitní výkony. Náš tým byl na semifinále nažhaven, ale špatný vstup nám moc nepomohl. Soupeř se hned na začátku na domácí koše chytil a nám se dlouho i smolně nedařilo vsítit. Po 10b šňůře Brandýských se nám povedlo hru na palubovce vyrovnat, ale pořád jsme neměli dostatek štěstí, abychom začali manko stahovat. Začala se projevovat naše únava a i přes naši bojovnost se nedařilo soupeře zastavit. Za Brandýs především Kroutil nevykazoval žádné známky únavy a nikdo z našich ho nedokázal zastavit. Hrál ve velké pohodě.

Sokol Vyšehrad : Minsk 23:45


Společná fotka Vyšehradských a Minských basketbalistů

 

Souboj o 3místo jsme svedli s týmem Minsku. Již z fotky je vidět, že soupeř byl velmi fyzicky vyspělí. Zkusili jsme na to nemyslet, ale ve velmi silově pojatém basketbale jaký se dnes hraje, měli velkou výhodu. Zkusili jsme hned od začátku hrát velmi aktivně v obraně a kluci se snažili hrát i tvrdě a soupeře se jistě nebáli. Hráli jsme s velkou chutí a kluci si poslední zápas rozhodli užít a bojovat s hmotnostní a výškovou převahou soupeře. Ukázkou síly byl nájezd Martina Ťažkého který dostal takový blok, že byl následně tělem Minského hráče odpálen až do zdi tělocvičny. Na doskoku jsme samozřejmě ztráceli, ale kluci šli do soubojů velmi tvrdě a bojovali. Bohužel i přes veškerou snahu nás soupeře přehrával hlavně v pohybu po hřišti a tím, že si šli za svými střelami a bojovali o neutrální balony. To jsme mi nepředvedli a stálo nás to vyrovnanější průběh. Výsledek je skoro až krutý za to kolik ran jsme dostali a rozdali a jak jsme bojovali. Osobně před hráči smekám, protože hrát proti takhle fyzicky zdatnějšímu soupeři není žádná sranda a obdivuji hráče za výkon, jaký předvedli.


Úvodní rozskoko souboje o 3místo

TRÉNÉR PETR ULRYCH: "Myslím si, že turnaj byl krásnou tečkou za sezonou 2009/2010 pro tyto kluky, který za rok vytvořili výbornou partu lidí, kteří mají rádi basketbal a baví se jím. Myslím si, že z této party není hráče, který se nezlepšil. Chtěl bych ještě jednou všem těmto klukům ještě jednou poděkovat za výkony, které předváděli na hřišti, ale hlavně na to jaký jsou to borci mimo hřiště. Přeju všem hodně úspěchů do dalšího basketbalového života"

 

 Ulrych Petr

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode