U14 - MČR - Dvě prohry o 4b a debakl s Pardubicemi = 6.místo v republice

09.05.2011 15:51

    Tým žáků se utkal s nejlepšími týmy na mistrovství republiky. Bohužel se mu nepovedlo vyhrát ani jedno utkání. Útěchou jsou pouze dvě těsné prohry s Brnem a Kroměříží. Špička republiky je pořád před námi, ale ne v nedohlednu. Turnaj byl každopádně obrovskou zkušeností pro celý tým a odměnou za úspěšnou sezónou.

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : JBC BRNO 62:66 (20:26;12:12;20:14;10:14)

Komentář: Páteční zápas s Brnem začal pro náš tým velmi špatně. Soupeře jsme se zbytečně zalekli a v úvodu utkání se nevyrovnali s jejich fyzickou hrou a někteří hráči se až skoro báli soupeře dotknout. Naštěstí nás podržela naše úspěšnost střelby. V obraně jsme nebyli schopný uhlídat především pivotmana Šmerdu. Brno nám nasázelo bodů jako za dvě následující čtvrtky dohromady a my mohli jenom děkovat, že jsme se drželi nadostřel. V druhé čtvrtině si vzali volno Chaloupka a na Brněnské straně Zurab. Konečně se nám povedlo zlepšit obranu a po poločasu jsme ztráceli pouze 6b. Po přestávce jsme začali pomalu stahovat náskok a zlepšeným výkonem jsme začali soupeře přehrávat. V této chvíli všichni hráči na palubovce předváděli velmi dobrý výkon a v útoku jsme byli těžko k zastavení. Naopak na obranu nám scházeli síly a především Kereselibze držel soupeře ve hře. V poslední kvartě začali Brněnští lépe bránit a opět šli do vedení. Naši kluci se stále drželi nadostřel a hra směřovala do velmi dramatické koncovky. Rozhodující koš dal minutu před koncem Vít Šmerda při naší špatné výpomoci v obraně. V závěru jsme již na zvrat nesebrali síly a soupeř díky svým dvěma individualitám zvítězil. I tak si myslím, že jsme v tomto zápase proti nakonec třetímu týmu podali nejlepší výkon na turnaji a diváci mohli vidět velmi pohledný duel.

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 25(1), Ťažký Martin 13(3), Koula Jakub 12(1), Mach Kryštof 10, Schmiedt Jan 2, Jech Martin 0, Kočovský Dominik 0, Matušinský Zdeněk 0, Pekergin Kamil 0, Ringsmuth David 0
BRNO: Kereselibze Zurab 26(1), Šmerda Vít 22, Bláha Zdeněk 8, Černý Jan 3, Zemek Filip 3, Bartl Martin 2, Drábek Dan 2, Beneš Petr 0, Dračka Miroslav 0, Naiman Jakub 0, Svoboda Martin 0, Šenkyřík Adam 0, Vaněk Jáchym 0

střelba 3b.: 11/5:9/1 střelba 2b.: 52/17:70/25 TH: 23/13:35/13 doskoky: 43:52 chyby: 22:19

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : BK PARDUBICE 41:74 (9:32;5:15;11:11;16:16)

Komentář: Do zápasu jsme vstoupili lehce nepřipraveni. Nikdo z hráčů nevypadal, že je připraven poměřit síly s nejlepším týmem republiky a vyrovnat se jim především v agresivitě. Nasazení a obraná práce byla pro naše hráče dost velkým šokem(zvlášt v 9 ráno) a než jsme se probudili bylo skóre 18:0. Většinou se nám nepovedlo ani usídlit se na útočné polovině, nemluvě o tom dostat se pod koš. A tak jsme spíše zastavovali útok Pardubic, většinou však za pomocí faulu. Až po pěti minutách jsme se mírně rozkoukali a vsítili i dvě trojky. Během druhé čtvrtině jsme se začali lehce dostávat do zápasu a povedlo se nám aspoň mírně přibrzdit ofenzivní sílu soupeře. Po poločase již soupeř zlehka šetřil síly na večerní zápas s USK. Přeci jenom jsme se trochu rozkoukali a dostali se dohry a druhý poločas byl naprosto vyrovnaný. Méně strachu a trochu víc zarputilosti a mohli jsme být rovnocennějším soupeřem. Až v závěru jsme soupeře, který již hrál se střídajícími hráči, dostali pressem pod tlak. I tak byl zápas pro nás cenný. Hráči viděli jak se hraje na nejvyšší úrovni a mají obrázek kam se budeme snažit v příští sezóně dostat.

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 20(2), Mach Kryštof 9, Jech Martin 6, Schmiedt Jan 5(1), Koula Jakub 1, Akahomen Desmond 0, Kočovský Dominik 0, Matušinský Zdeněk 0, Pekergin Kamil 0, Ringsmuth David 0, Ťažký Martin 0
PARDUBICE: Kudrna Vojtěch 15, Roub Martin 14, Langšádl Ondřej 10, Nalevanko Vojtěch 9, Dašek Filip 8, Formánek Karel 6, Charbuský Jiří 4, Brožek Lukáš 2, Habětínek Adam 2, Petric Alessandro 2, Tkáč Jiří 2, Kantůrek Lukáš 0, Lahučký Jakub 0, Slavíček Lukáš 0, Večeřa Miroslav 0

střelba 3b.: 11/3:7/1 střelba 2b.: 43/11:75/29 TH: 12/10:20/13 doskoky: 33:57 chyby: 18:15

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : SLAVIA KROMĚŘÍŽ 54:58 (9:11;10:19;19:15;16:13)

Komentář: V posledním zápase na turnaji jsme měli motivaci získat první vítězství a navíc byl zápas soubojem o 5.místo. Zápas od začátku nepřinesl moc velkou kvalitu a především v útoku se oběma týmům nedařilo. V prvním poločase jsme předvedli snad nejhorší výkon na turnaji a zaslouženě prohrávali o 11b. Až po poločase jsme začali soupeře dotahovat a dokonce jsme šli do vedení. Už to vypadalo, že se zápas zlomí na naší stranu. Kroměříž však opět zabrala a sérií bodů opět otočila zápas na svou stranu. V koncovce již nezýívaly síly a náš tým opět prohrál velmi těsným rozdílem. Prohru si za velmi špatný výkon v prvním poločase zasloužíme. O zápasu rozhodla také úspěšnost střelby a naše vzrůstající únava. Soupeř především trefil 5 trojkových pokusů. Hrdinou zápasu se pro Kroměříž stal pivotman Skácel,který nastřílel skoro polovinu bodů týmu a vybojoval pro svůj celek 5.místo.

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 23, Ťažký Martin 11, Mach Kryštof 9, Jech Martin 6, Schmiedt Jan 4, Koula Jakub 1, Kočovský Dominik 0, Matušinský Zdeněk 0, Pekergin Kamil 0, Ringsmuth David 0
KROMĚŘÍŽ: Skácel Jakub 24, Nábělek Martin 8, Petrák Robin 8(2), Hlobil Jan 7(2), Kubík Tomáš 5(1), Posolda Daniel 3, Pobořil Martin 2, Sigmund Filip 1, Bartošík Pavel 0, Farkaš Jan 0, Majchrák Aleš 0, Paulus Jan 0, Pivoda Jan 0, Škrob Jiří 0

střelba 3b.: 10/0:14/5 střelba 2b.: 40/17:65/17 TH: 32/20:19/9 doskoky: 39:43 chyby: 18:28

 

KONEČNÉ POŘADÍ

 • 1. BK PARDUBICE
 • 2. USK PRAHA
 • 3. JBC BRNO
 • 4. SOKOL BAREST
 • 5. SLAVIA KROMĚŘÍŽ
 • 6. SOKOL VYŠEH

All stars

 • Vojtěch Kudrna /Pce/
 • Vojtěch Nalevanko /Pce/
 • Ondřej Sehnal /USK/
 • David Jelínek /USK/
 • Zurab Kereselibze /JBC Brno/.

MVP:

 • Vojtěch Kudrna /Pce/

Nejlepší střelec:

 • Kryštof Chaloupka
  (SOKOL VYŠEHRAD)

 

    Ulrych Petr (trenér)"Mistrovství republiky bohužel pro naše hráče končí bez vítězství, ale celkové 6.místo v České Republice je pro náš klub skvělým výsledkem. Kluci celou sezónu výborně pracovali a postupem sezóny se zlepšovali. Na mistrovství šli do každého zápasu se snahou o co nejlepší výsledek a ve dvou utkání sahali po vítězství. Jako trenér jsem spokojen především s faktem jaký tým a parta se z těchto kluků stala. Z týmu, který se musel do ligy prokousat přes kvalifikaci a celou sezónu bojoval ve vyrovnaných soubojíc a přes play-off se dopracoval až na mistrovství republiky. Klobouk dolů před těmito 11borcema a před zlepšením, které během sezóny dosáhli. Jsem rád, že můžu tyto kluky trénovat a moc dobře se mi s nimi pracuje. Basketbalová špička je pořád ještě před námi, ale věřím, že se kluci budou ze všech sil snažit o další zlepšení a budou se basketbalem dále bavit. Chci tímto poděkovat i našim fanouškům a rodičům. Po celou sezónu nás podporovali a náš úspěch je z velké části jejich zásluhou."

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode