U14 - PLAY-OFF - Postup na Mistrovství před plnou halou

30.04.2011 08:25

    Týmu žáků se v posledním rozhodujícím zápase proti Josefovu podařilo zvítězit a před domácími fanoušky naplnil sen o postupu na mistrovství republiky. Děkujeme všem našim fanouškům, kteří nás podporovali a pomohli nám v tomto velmi těžkém zápase zvítězit. Současně děkujeme soupeři za velmi kvalitní sérii, která vybičovala všechny hráče k maximálnímu úsilí.

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : BASKETÁCI JOSEFOV 81:74 (32:18;10:22;19:14;20:20)

Komentář: Zápas začal ve velmi rychlém tempu. Snažili jsme se hned v úvodu dostat soupeře pod tlak obranou po celém hřišti. Hosté se drželi na dostřel díky dvěma trojkám Žáby a Hanuse. Po třech minutách hry začal náš press nést ovoce. Dostali jsme soupeře pod tlak a ze zisků jsme dávali jednoduché koše. Nakonec se nám povedlo skórovat také zpoza tříbodové čáry. Šňůra 19:1 nás dostala do pohody a i když ke konci čtvrtiny soupeř hru vyrovnal, vstup do zápasu se nám vydařil. Problém začal v druhé kvartě, kdy se na hřišti sešli dva klíčový hráči Josefova Hanus a Paclík. Naše sestava bez Chaloupky a Schmiedta se s tvrdou obranou soupeře nedokázala srovnat a 10b šňůra Josefova srovnala hru. Poté se nám naštěstí konečně povedlo skórovat a 6b náskok jsme drželi až do konce kvarty. Taktické chyby společně s fauly a rozbitým nosem Macha dostali náš tým opět do potíží. Poté hosté opět zatlačili a do poločasu stáhli náskok na dva body. V druhém poločase se zaplněným ochozům Výtoňské haly představil neskutečně bojovný a vyrovnaný basketbal v podání mladých žáků. Snažili jsme se za každou cenu držet svůj náskok a bojovat s výbornou obranou hostů. V osmé minutě se Josefov přeci jenom dostal do jedno bodového vedení. Během následujících dvou minut jsme naštěstí opět uskočili na 6b, abychom tento náskok na začátku posledního hracího období opět ztratili. Pět minut do konce si navíc Chaloupka udělal čtvrtý faul a schylovalo se ke koncovce. Tu nakonec nejspíš rozhodla velmi zbrklá ale nakonec přesná trojka právě od Kryštofa Chaloupky. Naše jistota v trestných hodech a soupeřova nepřesná trojková střelba udržela vedení na naší straně. Se zvukem závěrečné sirény vybouchlo nadšení v hale a mohli jsme slavit velmi vybojovaný postup přes skvělého soupeř.

SOKOL VYŠEHRAD:  Chaloupka Kryštof 41(2za 3 TH 12/11), Koula Jakub 12, Mach Kryštof 9, Schmiedt Jan 9(1), Ťažký Martin 6(1), Jech Martin 4, Kočovský Dominik 0, Matušinský Zdeněk 0, Pekergin Kamil 0, Ringsmuth David 0
JOSEFOV: Paclík Vít 15(1), Bubeník Adam 14, Paulů Lukáš 12, Svoboda Šimon 12(1), Hanus Michal 11, Záplata Petr 5, Žaba František 3(1), Jecha Martin 2, Cejnar Jan 0, Nedomlel Tomáš 0, Novotný Filip 0, Semelka Lukáš 0, Zajíček Vojta 0

Fauly: 22:26T H: 31/23:26/15 trojky 4:3 Rozhodčí:  Vondráček M. - Znamínko P.

trenér Ulrych: "Moc si Vážím svých hráčů za to co dokázali. Byla před námi obrovská výzva v podání rozhodujícího zápasu s velmi těžkým a bojovně hrajícím soupeřem. Ještě víc jsem ale rád že jsme udělali radost všem fanouškům, divákům a rodičům co nás přišli podpořit a podporují nás celou sezónu. Je nádherná zvládnout takový zápas před domácími fanoušky a vidět třeba hráče z minižáků, kteří se přišli podívat, a vidět jak tím žijou. I hráči si tento úspěch budou jistě dlouho pamatovat"

Historicky první série play-off žákovské ligy U14, kterou musel rozhodnout až pátý zápas, byla velmi vyrovnaná. Po prvních dvou výhrách na Vyšehradě jsme dvakrát prohráli v Jaroměři. Oba zápasy byli velmi vyhecované a bojovné. Oba týmy se snažili o maximální nasazení v obraně a po většinu času se také snažili o obranu po celém hřišti. Individuální nedokonalosti hráčů na obou stranách se snažili všichni vynahradit obrovskou snahou a zarputilostí v soubojích.

trenér Ulrych: "Klobouk dolů před hráči Josefova jak se po dvou úvodních prohrách dokázali zvednout a vyrovnat sérii. Dobrá práce trenérů a hráčů tohoto mladého týmu je dovedla až do rozhodujícího pátého duelu. V dnešním zápase sahali svým bojovným výkonem po postupu na mistrovství republiky. Škoda že mohl postoupit pouze jeden, protože nadšeně pracující a bojující celek jako je Josefov by si hrát na závěrečném turnaji zasloužil. Přeju všem do Josefova hodně štěstí v jejich práci a úspěchů již třeba na mistrovství starších minižáků."

 

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY

Finálový turnaj ligy U14 se odehraje od čtvrtka 5.května do neděle 8.května v Pardubické hale V Ráji. Soupeřem našeho týmu budou postupně USK Praha a Sokol Barest (ve čtvrtek) Brno (v pátek) Pardubice (sobota) a Kroměříž (neděle)

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode