U14 - PLAY-OFF - Série 2:0 pro naše hráče

04.04.2011 21:23

    O víkendu se rozjela na Výtoni série play-off o postup na mistrovství republiky kategorie U14 proti týmu JOSEFOVA. Naši hráči zvládli dva velmi těžké duely na vlastní palubovce proti silnému soupeři. Především nedělní utkání bylo velmi dramatické a vybojované. Naši hráči vedou v sérii 2:0 a každé další vítězství nám zajišťuje postup na mistrovství republiky. Rozhodnout se může již za 14dní na palubovce soupeře.

 

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : BASKETÁCI JOSEFOV 73:58 (30:7;6:18;19:20;18:13)

Komentář: Vstup do zápasu nám vyšel velmi dobře. V první minutě hosté vstřelili ještě trojku o desku, poté však přišla naše 8b série. Po dalším koši Josefova přišla dokonce série 15b v řadě. V první kvartě se nám dařil snad každý nájezd do koše a soupeř nás nezvládal zastavit jinak než faulem. Hosté si nezvládli poradit především s Chaloupkou, ale i ostatní hráči hráli s velkou chutí. V druhé čtvrtině se nám dlouho dařilo udržovat 20b náskok. Už jsme měli ale o poznání větší problémy s obraným doskokem. Během posledních dvou minut se povedlo soupeři 10b sérií náskok korigovat. Po návratu z kabin byla hra o poznání vyrovnanější. Hosté trefili několik těžkých střel a náš tým skóroval převážně z trestných hodů. Stále se nám však dařilo držet 10b vedení. V úvodu poslední kvarty stáhl Josefov na rozdíl 8b a spousta našich borců se až moc spoléhala na výkon Kryštofa Chaloupky a těžko se zapojovali do útoku. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný a tak rozhodl náš dobrý vstup do utkání. Soupeř však ukázal, že se jen tak nevzdá.

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 47 (TH13/9), Schmiedt Jan 13(TH12/7), Koula Jakub 6(TH10/4), Ťažký Martin 4, Mach Kryštof 3, Akahomen Desmond 0, Jech Martin 0, Kočovský Dominik 0, Pekergin Kamil 0, Ringsmuth David 0
JOSEFOV: Paclík Vít 16, Žaba František 15, Bubeník Adam 14, Hanus Michal 5, Paulů Lukáš 4, Jecha Martin 2, Svoboda Šimon 2, Cejnar Jan 0, Nedomlel Tomáš 0, Novotný Filip 0, Zajíček Vojta 0

Fauly: 16:28 TH: 42/23 : 14/8 trojky 0:4 Rozhodčí:  Heinrich - Kesler

 

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : BASKEŤÁCI JOSEFOV 77:73 (22:18;13:23;25:15;17:17)

Komentář: Vstup do druhého utkání vyšel soupeři podstatně lépe. S nadšením hrající Josefov se ujal vedení 6:2 a za bouřlivého povzbuzování se ho nechtěl vzdát. Postupně se nám povedlo vývoj zápasu srovnat. Soupeř si u o dost více hleděl Chaloupky a naši hráči byli vývojem zápasu mírně zaskočeni. Agresivita hostující obrany nám ovšem opět darovala mnoho trestných hodů, které jsme proměňovali s 50% úspěšností. Do druhé čtvrtiny jsme vstupovali pouze se 4b vedením a na sebevědomí našich hráčů to bylo vidět. Tři minuty jsme drželi plichtu, poté se však do 8b vedení dostali Josefáci. Do konce poločasu jsme však srovnali se soupeřem krok a tak byl náskok "pouze" 6b. Díky 8b sérii ve třetí kvartě jsme se opět dostali do vedení, ale rozhodně jsme neměli vyhráno. Vedení se přelévalo ze strany na stranu a žádný tým si až do koncovky nevytvořil větší vedení. V poslední minutě rozhodl zápas Chaloupka, který již značně vyčerpaný z tvrdé hry soupeře proměnil šestku a následně nahrál Ťažkému, který nahrál symbolicky Schmiedtovi na poslední koš zápasu. (ale možná nahrál spíše z důvodu že neumí levý dvojtakt)

SOKOL VYŠEHRAD:  Chaloupka Kryštof 41(TH23/11), Ťažký Martin 13, Koula Jakub 11, Schmiedt Jan 7, Mach Kryštof 4, Jech Martin 1, Akahomen Desmond 0, Kočovský Dominik 0, Pekergin Kamil 0, Ringsmuth David 0
JOSEFOV: Paclík Vít 27, Hanus Michal 11, Žaba František 9, Bubeník Adam 8, Paulů Lukáš 7, Svoboda Šimon 5, Cejnar Jan 4, Novotný Filip 2, Jecha Martin 0, Nedomlel Tomáš 0, Záplata Petr 0

Fauly: 19:30 TH: 47/22 : 24/12 trojky 1:1 Rozhodčí: Buršík Martin - Pilný Jiří

Ulrych Petr (trenér U14): "Až na první čtvrtinu byl průběh zápasů velmi vyrovnaný a naše výhry zajistil tentokrát výborně hrající Chaloupka a skvělá obrana ostatních hráčů. Především v nedělním utkání ukázali kluci, že tým má velkou sílu a i ve vypjatých utkáních dokážeme zabojovat a doslova zápas urvat. Přes vedení v sérii 2:0 nás čeká ten "nejtěžší" poslední krok. Soupeř hraje s velkým nadšením a bojovností nás zatím možná i převyšuje. Musíme se na zápasy v Jaroměři pořádně připravit pokud si chceme splnit přání účasti na mistrovství."

 

ROZHOVOR S KRYŠTOFEM CHALOUPKOU

 1. Vyšehradský tým U14 se dostal do finálových bojů poprvé po čtyřech letech. Pomysleli jste na začátku sezóny, že by se takový úspěch mohl povést, nebo je váš cíl od trenéra ještě výše?
  Na začátku sezony jsme vůbec netušili, že budeme hrát play-off, natož že skončíme třetí ve skupině. Ale náš výkon se zápas od zápasu zlepšoval a v domácím prostředí jsme jen jednou prohráli, proto bylo třetí místo zasloužené. A myslím si, že cesta na MČR je otevřená.
 2. S Josefovem jste se naposledy setkali před dvěma lety na finálovém turnaji mladších minižáků. Jak bys komentoval prozatím soupeřovu hru a vývoj série?
  Do Josefova přestoupilo pár nových hráčů a jeden odešel. Z našeho týmu zase odešli hráči Barestu. Věděli jsme, že když oba domácí zápasy vyhrajeme, tak nám stačí pouze jedna výhra – nejlépe už na hřišti soupeře - a poslední rozhodující zápas se případně hraje u nás. Hra soupeře mi nepřijde nějak zvláštní, jen staví clony.
 3. V obou zápasech jsi předvedl jeden ze svých lepších výkonů. Především v sobotním utkání tě bylo plné hřiště. A v neděli se ti snažil soupeř otrávit hru hodně tvrdými fauly. Jak jsi ses cítil po zápasech?
  Po zápase v sobotu jsem se necítil moc unavený. Únava se shromáždila až po nedělním zápase. Soupeř opravdu hrál velmi tvrdě a dostával se do problémů s fauly. Ale klíčoví hráči faulů moc neměli. Ale na tvrdou hru jsem zvyklý z extraligy U16.
 4. Za 14 dní se vydáte na další zápasy série do Jaroměře. Co si myslíš, že vás na palubovce soupeře čeká? Každá další výhra vás posune na mistrovství republiky, co bude nejdůležitější na hřišti soupeře?
  Určitě bude důležité, jestli se někdo nezraní nebo někam nejede, ale snad si to všichni nějak ohlídají. Důležité při zápase bude první poločas a nástup do třetí čtvrtiny. A čeká nás tam bouřlivé prostředí, ale my se nebojíme!!!

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode