U14 - přátelské zápasy s USK (ročník 97;98)

20.08.2010 13:24

Součástí první fáze přípravy na následující sezónu byl také dvojzápas s děvčaty z týmu USK (mladších žákyň). Za zápasem jsme vyrazili do dějiště soustředění týmu USK Praha do sportovního centra ve Slaném. První zápas začal v 13:30 druhý v 16:00. Mezi zápasy byla pro kluky připravena svačina a odpočinkový program v místní klubovně.

"V zápasech jsme si chtěli hlavně vyzkoušet nové prvky naší hry. A to především hru na jednoho dominantního pivota a na dva rozehrávače. V trénincích jsme zatím stihli nacvičovat především útok. Pokoušíme se hráče přesvědčit, aby se maximálně pokoušeli hrát rychle dopředu. Světový basketbal se mění a čím dál tím víc se hraje rychlý basketbal a většina bodů padá z rychlých protiútoků. Snažíme se přenášet balón do útoku především pomocí přihrávek a ne pomocí pomalého driblingu. Pokud hráči této filozofii uvěří, jsem si jist, že budeme úspěšní" (trenér Petr Ulrych)

USK dívky 97 : Sokol Vyšehrad U14 20:90

 Především v první čtvrtině hráči předváděli velmi rychlou hru směrem dopředu. Především Jakub Koula, který byl velmi aktivní, těžil z kvalitní kombinační hry. Všichni hráči měli zásluhu na jeho bodech. Týmová hra založená na doskoku, rychlé přihrávce na rozehrávače a následně dopředu na nabíhající křídlo byla velmi náročná, ale slavila úspěch. V druhé čtvrtině se dostavilo výrazné uspokojení a naše hra nevypadala tak jak si přejeme. Systém hry byl fyzicky náročnější a ve druhé čtvrtině nebylo na hřišti dostatek chuti k aktivní hře. Především Martin Ťažký se herně trápil a ať se mu nedá odepřít snaha, nebylo to ono. Každopádně od něho čekáme mnohem víc. Martin to ví a na tréninku na své hře tvrdě pracuje. Zápas se většinu času spíše dohrával a oba týmy toho z kraje přípravy měli celkem plné kecky.

"Jsem moc rád, že náš herní projev se od minulé sezóny změnil. Začíná se podobat tomu, co od hráčů chceme. Jsem rád, že hráči začínají věřit našemu stylu hry a doufám, že ho budeme schopni předvádět i v ostrých zápasech." (trenér Petr Ulrych)

 BODY: Koula 20; Schmiedt 14; Mach 11; Kočovský Jech Karafiát 8; Ťažký 7; Didi 6; Ringsmuth Matušinský 4

Sokol Vyšehrad : USK dívky 97 64:34

Druhý zápas již tolik kvality nepřinesl. Dívky USK začali hrát o dost bojovněji a v určitých částech zápasu nám dávali co proto. Náš tým byl v jistých úsecích dost zbrklý a někdy zbytečně chtěl zakončit ve velmi krátkém čase. Pokud jsme si opět přesně přihráli míč do jízdy, dařilo se nám lehce skórovat. Bohužel těchto situací nebylo tolik. Tradičně kvalitní výkon jak v obraně, tak v útoku předvedl především Kryštof Mach. Soupeřky na nás celkem kvalitně vytáhli zónový press a naši hráči si sním né vždy dokázali vypořádat.

"I přes dvě velmi výrazné výhry chci za tyto dva zápasy soupeřkám poděkovat. Myslím, že se nám podařilo vytvořit si určité návyky a zformovat obraz naší hry. V této hře chceme pokračovat" (trenér Petr Ulrych)

BODY: Koula 13; Mach 10; Jech 9; Didi Schmiedt 8; Ťažký 7; Karafiát 4; Matušinský 3; Ringsmuth 2; Košovský 0

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode