U14 - PREVIEW - žákovská liga odstartuje výletem na ZÁPAD

13.10.2010 16:16

Západním směrem se bude v případě prvních dvou kol ubírat tým žáků U14. O tomto víkendu začíná celostátní soutěž žáků. Náš tým bude startovat v České skupině "A". Tento rok se podle nás nepochopitelně změnil hrací systém soutěže. Místo pěti týmů z každé skupiny do play-off postupují již pouze 3 nejlepší mančafty. Nejhorším problémem podle nás je ale systém pouze 22 zápasů za sezónu, což je hanebně málo. Hráči v této kategorii potřebují hlavně hrát a pro příklad náš tým odehrál v přípravném období zápasů 15.

Tým žáků se utká v prvních dvou kolech s týmy Plzně a Klatov. Při porci 22 zápasů bude každé střetnutí velmi důležité, proto držte našemu týmu palce.

PŘEDSTAVENÍ ŽÁKŮ VYŠEHRADU

    Tým žáků je v tuto chvíli tvořen pouze 11 hráči. Navíc Kamil Pekergin teprve dohání tréninkové manko a není připraven odehrát mistrovská utkání. Jakub Koula se v týdnu zranil a jeho účast v prvních utkáních není vůbec jistá. Tým se tak bude opírat o zbylé hráče a především na týmovou obranou hru a rychlý protiútok. Pod košem operuje především Kryštof Chaloupka, ale také stále se zlepšující se Martin Jech. Bude především záležet na soustředění a koncentraci ostatních hráčů. Důležitá bude také disciplinovanost hráčů a dobrá příprava na utkání. Držte palce týmu, který vede jako kapitán Jan Schmiedt.

LOKO PLZEŇ - SOKOL VYŠEHRAD

 

16.10.2010 13:00

ADRESA: Městská hala; Úslavská 75, Plzeň

rozhodčí: Salvetr Rudolf - Šmíd Pavel

 

PŘEDSTAVENÍ TÝMU PLZNĚ

Tým Plzně se v minulém roce probojoval na mistrovství republiky starších minižáků, kde se umístil na 5. místě. Tým pod vedením Stanislava Mariana prokazuje velké zlepšení a opírá se především o vyrovnaný a široký kádr. Již v minulém roce si většina hráčů ročníku 97 soutěž zkusila. Velkou oporou byl již v minulém roce především David Martin (13,3 b/z) a Partyngl Adam (7,7 b/z). Ostatní hráči ročníku 97 se minulý rok v soutěži spíše rozkoukávali, ale tento rok již mohou využít své zkušenosti naplno. Z hráčů ročníku 98 by měl týmu nejvíce pomoct především Karel Blažek.

Tým se v létě účastnil pražského USK-tournament a na turnaji postupně porazil Č.Budějovice; BA Spartu; USK a náš tým. Před dvěma týdny se tým představil na turnaji v hale BA Sparta. Zde již nepodával tak suverénní výkony a prohrál zde jak s USK 77:49 a tak s domácím týmem Sparty.

Plzeň je spíše výškově průměrný, ale zato rychlostně vybavený tým, uplatňující obranu po celém hřišti a velký pohyb v útoku. Plzeň by měla být jedna z předních týmů skupiny "A" žákovské ligy. Až ostré zápasy však ukážou, jestli tyto předpoklady potvrdí.

 

soupiska David Martin 97; Fleischhans Ondřej 97; Haniš Martin 97; Marz Ondřej 97; Partyngl Štěpán 97; Pátek Marek 97; Popek Michal 97; Procházka Adam 97; Soukup Lukáš 97; Špulák Kryštof 97; Zedník Vojtěch 97; Blažek Karel 98; Kozák Michal 98; Kuncl Michal 98; Petrovič Ondřej 98; Schwob Michal 98; Varga Vítězslav 98

první pětka: David Martin; Partyngl Štěpán; Blažek Karel; Špulák Kryštof; Fleischhans Ondřej

 

 

TJ KLATOVY - SOKOL VYŠEHRAD

 

17.10.2010 9:00

ADRESA: Sportovní hala; Voříškova 715, Klatovy

   rozhodčí: Hána Michal - Jírovec Luboš

 

PŘEDSTAVENÍ TÝMU KLATOV

Největší posilou pro mládežnický program v Klatovech je trenér Ondřej Sýkora, který v minulé sezóně vedl minižákovský program v Ostravě a vedl tým Snakes Ostrava U14. Tým Klatov ročníku 97 a 98 vykazuje velké zlepšení. Před prázdniny ještě podle minižákovských pravidel neměl náš tým s žáky Klatov nejmenší problémy a porazil je takřka o 50b. Po prázdninách jsme se střetli znovu a zápas byl o poznání vyrovnanější. Zápas jsme vyhráli až po velkém boji 42:52.

Tým postoupil do žákovské ligy ze skupiny "A" z druhého místa. Po porážce od Sokola Barest 110:29 a výhře nad Nymburkem 89:37. Hlavními postavami týmu jsou především Jiří Kubíček; Jan Toman; Paleček David a Jakub Andrle.

Od soupeře můžeme čekat další razantní zlepšení ve výkonnosti, ale především bojovný výkon a tvrdou obranu po celém hřišti. Rychlostní basketbal by nám mohl dělat velké problémy a tak je potřeba se na zápas dobře připravit.  Trpělivá a soustředěná hra by měla být klíčem k zápasu s Klatovy.

Rozhovor s trenérem Sýkorou si můžete přečíst zde

 

DALŠÍ ZÁPASY

2.kolo

  • LIONS J. HRADEC - LEVHARTI CHOMUTOV
  • BSK Č. BUDĚJOVICE - SLAVOJ LITOMĚŘICE
  • BK DĚČÍN - BA SPARTA
  • KONDOŘI LIBEREC - SOKOL BAREST
  • TJ KLATOVY - SRŠNI SOKOL PÍSEK

3.Kolo

  • LIONS J. HRADEC - SLAVOJ LITOMĚŘICE
  • BSK Č. BUDĚJOVICE - LEVHARTI CHOMUTOV
  • BK DĚČÍN - SOKOL BAREST
  • KONDOŘI LIBEREC - BA SPARTA
  • LOKOMOTIVA PLZEŇ - SRŠNI SOKOL PÍSEK

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode