U14 - REPORT - Cesta na jih byla spíše hořká

30.11.2010 15:19

Výjezd na Jih Čech se nesl ve znamení vystřízlivění z výborných výkonů z minulého víkendu. Výsledkově nás zachránila především poslední čtvrtina v Budějovicích, díky které jsme doslova "vyplácali" cennou výhru. V obou utkáních nás zradila především obrana, na které musíme začít hodně rychle pracovat.

U14 - JINDŘICHŮV HRADEC : SOKOL VYŠEHRAD 92:79 (30:9;12:39;23:14;27:17)

Komentář: Jindřichův Hradec si zatím udržuje domáci neporazitelnost a jedinou porážku si připsal minulé kole na palubovce Plzně. Náš tým tak nečekalo nic jednoduchého a jen maximálně výkon mohl vést k vítězství. Hned v úvodu zápasu jsme velmi špatně bránili. Nedařilo se nám eliminovat dva klíčové hráče Hradce a někdy jsme až nesmyslně nechávali buď úplně volného hráče, nebo jsme bránili hráče, který v dané situaci nebyl vůbec nebezpečný. Dvacetibodovou ztrátu z první kvarty se nám do poločasu povedlo stáhnout. V této čtvrtině ovšem nehráli klíčový hráči domácích. O zápasu tak rozhodoval až druhý poločas. I přesto, že se nám celkem dařilo proti obraně soupeře, absolutně jsme propadli v obraně a nepodařilo se nám byť jen zkomplikovat střelbu Jindřicháče a dostávali jsme jeden koš za druhým. Přes náš nejlepší střelecký výkon jsme zklamali především obranném nasazení a zaslouženě prohráli.

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka 28; Ťažký 14; Mach 13; Koula 11; Didi 8; Schmiedt 3; Jech 2

JINDŘICHŮV HRADEC: Derynk 32, Dlugoš 23, Novák 14, Boukal 12, Štrobl 4, Matys 4, Fical 2, Satrapa 1

Fauly: 27:21 TH: 28/15 : 40/19 trojky 3:0 Rozhodčí: Jírovec - Vlas

Technický zápis

ULRYCH PETR (trenér): Chtěl bych přesto pochválit přístup našich hráčů, kteří bojovali s nachlazením a nemocí. Jak Jakub Koula tak především kapitán Jan Schmiedt nenastupovali úplně v pořádku, přesto chtěli zápas odehrát a zkusit bojovat o vítězství.
    Naopak velké zklamání cítím z delegace rozhodčích k zápasu. Přestože rozhodčí neovlivnili výsledek zápasu, rozhodně jejich výkon neodpovídal celostátní soutěží nejlepších týmů kategorie U14. Největší kaňkou bylo ovšem omluvení zkušeného rozhodčího Hány (měl hrát roli hlavního arbitra) z důvodu nemoci. Hánu nahradil zatím nezkušený a kolega Vlas. Rozhodčího Hánu jsme ovšem hned druhý potkali v plné síle v publiku tělocvičny v Českých Budějovicích:-(((

 

U14 - ČESKÉ BUDĚJOVICE : SOKOL VYŠEHRAD 65:73 (16:7;21:19;23:26;5:21)

Komentář: Zápas v Budějovicích měl být možností jak vylepšit dojem z naší hry. Proti předposlednímu týmu tabulky jsme byli favoritem, svou roli jsme ovšem nepotvrdili. Bez kapitána Schmiedta, který se doma léčil z nachlazení, jsme opět hráli velmi bojácně v obraně. Soupeř, který hrál s velkým nadšení krásný rychlý basketbal, nám navíc nedovolil se prosadit v útoku a vybudoval si 10b náskok. Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili útočný projev, ovšem naše obrana nabídla vždy soupeři možnost k udržení náskoku. Domácí co nejvíce znepříjemnili hru Kryštofu Chaloupkovi a Machíno měl naopak problémy s fauly. Ani po poločase nepřišlo zlepšení v obraně. Naopak se náskok Budějovic vyšplhal v 5. minutě třetí čtvrtiny na 20b. V kritické chvíli se naštěstí bodově chytil Chaloupka a ze zlepšené obrany začal těžit i Ťažký a Mach. Do této doby výborně hrající domácí se nejspíš se začali bát o výsledek a především neměli již tolik elánu v útoku. Poslední čtvrtinou náš tým těsně odvrátil porážkua veze si do Prahy opravdu utrápené vítězství.

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 27; Mach 19; Ťažký 16; Koula 8; Didi 2; Matušinský 1

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Hejda 19 (2/1), Král 15 (4/1!!!), Švejda 10 (3/2), Vaclík 8 (6/2!!!), Jakubec (2/0) a Janda po 4, Žahour 3 (2/1), Hněvsa 2

Fauly: ??:18 TH: ??/?? : 35/17 trojky 0:0 Rozhodčí: Salvetr R. - Salvetr P.

Ulrych Petr (trenér): "Z obou zápasů je třeba si vzít to pozitivní. Dokázali jsme dvakrát stáhnout 20b ztrátu a v Budějovicích jsme bojovali se špatným výkonem až do konce zápasu. Když se nedaří je opravdu těžké zvítězit a nám se to naštěstí podořilo a udrželi jsme náš tým ve hře o přední příčky v tabulce. Porážka v Jindřicháči nám navíc napověděla, na čem musíme v trénincích zapracovat. Jedině obrana nás v tuto chvíli může dovést k dvěma důležitým domácím vítězstvím před Vánoci."

 

NAPSALI O NÁS

 

8.KOLO

  • LEVHARTI CHOMUTOV - BA SPARTA 21:88
  • SLAVOJ LITOMĚŘICE - SOKOL BAREST 42:102
  • BSK č. bUDĚJOVICE - SOKOL PÍSEK 70:82
  • BK DĚČÍN - LOKO PLZEŇ 67:68
  • LIBEREC - TJ KLATOVY 96:35

9.KOLO

  • LEVHARTI CHOMUTOV - SOKOL BAREST 38:107
  • SLAVOJ LITOMĚŘICE - BA SPARTA 52:96
  • LIONS J HRADEC - SOKOL PÍSEK 116:76
  • BK DĚČÍN - TJ KLATOVY 84:69
  • LIBEREC - LOKO PLZEŇ 81:54

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode