U14 - REPORT - Dvojička s Pískem přinesla zápasy dvou tváří

12.01.2011 13:31

    Soutěž se přelomila do své druhé poloviny a náš tým se dvakrát utkal s nepříjemným týmem Písku, který se zápas od zápasu zlepšuje. Hlavní cíl a to sice udržení 5. příčky v tabulce se zdařil. Dvě výhry našim hráčům ovšem utekli a druhá polovina bude pro naše hráče ještě hodně náročná.

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : SOKOL PÍSEK 84:63 (21:11;22:21;27;15;14;16)

Komentář: Zápas začínal z obou stran velmi opatrně a skoro dvě minuty neviděla hala na Výtoni úspěšnou střelu. Poté se konečně hráči dostali do tempa a body začali přibývat na obou stranách. Největší problémy nám dělala především obrana píseckého Švarce. Po timeoutu jsme si na něm začali vypomáhat a soupeři se v útoku přestalo dařit. Do konce první čtvrtiny jsme si vybudovali slušný náskok a získali potřebnou pohodu. Ve druhé čtvrtině jsme se soupeřem začali pouštět do velmi rychlé hry nahoru a dolů což více vyhovovalo především sršňům. Pro naše obránce bylo částečně zjevením technická a rychlostní vybavenost hráče ročníku 2000 Krejčího. Do šaten jsme šli s 10b vedením a po poločase se nám v silné sestavě podařilo tento náskok ještě navýšit. Soupeř začal působit trošku odevzdaným dojmem a tradiční písecká zarputilá a bojovná hra ho tentokrát nezdobila. V útoku se tentokrát zadařilo vyššímu počtu hráčů a tak jsme mohli slavit překvapivě přesvědčivou výhru.

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 25, Koula Jakub 16, Ťažký Martin 16, Mach Kryštof 13, Akahomen Desmond 4, Jech Martin 4, Ringsmuth David 4, Kočovský Dominik 2

PÍSEK: Švarc Jiří 17, Musil Ondřej 11, Krejčí Vít 8, Mikolášek Luboš 6, Pártl Lukáš 6, Pták Radim 5, Blažek Miroslav 4, Bartoš Matěj 2, Blažek Zdeněk 2, Kratochvíle Michal 2

Fauly: 22:1 TH: 26/14:23/13 trojky 0:0 Rozhodčí: Pilný Jiří - Dvořák Ludvík

Technický zápis

 

U14 - SOKOL PÍSEK : SOKOL VYŠEHRAD 60:54 (21:12;12:16;12:10;15:16)

Komentář: Již po sobotním zápase jsme si říkali, že odveta na palubovce soupeře bude trochu jiná káva a že soupeř si ve své hale daleko víc věří. Bohužel se to ukázalo být pravdou a především v prvních minutách se soupeř jevil úplně jiným týmem. Náš soubor předčil především v rychlém přechodu do útoku a naše obrana se nestačila vracet. Koncentrovaněji působila i obrana soupeře, která nám nedovolila tolik lehkých košů. Již v první čtvrtině jsme soupeři dovolili uskočit na 9b, což bylo pro následný vývoj zápasu klíčové. V druhé čtvrtině jsme se především díky výborné hře Kryštofa Macha (TH 8/8) a obraně klíčových hráčů soupeře vrátili do zápasu. Po změně stran ovšem nepokračoval náš tým v probuzení a opět jsme si nechali soupeře odskočit. Došlo k vyfaulování Macha a Kryštof Chaloupka začal být v útoku naprosto osamocený. I tak se nám podařilo manko stáhnout na 3b. Písečtí hráči si však vedení uhlídali a zaslouženě zápas dovedli do vítězného konce.

I přesto, že jsme po první čtvrtině zpřesnili obranu a dokázali soupeře udržet na 39b za tři čtvrtiny, nedařilo se nám překonávat Písecké hráče především ve hře 1na1. Kryštof Chaloupka byl opět bodovým lídrem našeho týmu. Další ofenzivním hráčem byl Mach, který se bohužel velmi brzy vyfauloval. Ostatní hráči jako by čekali že "Chajda" dá 50b a oni nebudou muset svému týmů v útoku vůbec pomáhat.

komentář trenéra Ulrycha: "Ostatní hráči týmu na sebe budou muset v zápasech vzít o dost víc zodpovědnosti za výsledek a za útočnou fázi. Zdá se mi, že někteří hráči jsou moc "hodní" a nejdou dostatečně do koše trošku jak se říká "přes mrtvoly". Není možné, aby se o body týmu starali pouze dva hráči. Situace 1na1 na tréninkách hodně zkoušíme a hráči by již měli nabrat dostatek sebevědomí a začít se tvrdě cpát do koše i v zápasech. Bohužel máme zatím některé hráče, kteří nájezd do koše zkusí jednou, nepodaří se jim to, a přestanou v útoku existovat. Sebevědomí v útoku z domácích zápasů si musíme přenést i na venkovní palubovky. Hráči musí hlavně chtít dávat body."

SOKOL VYŠEHRAD:  Chaloupka Kryštof 32, Mach Kryštof 12, Koula Jakub 4, Jech Martin 3, Kočovský Dominik 1, Ringsmuth David 1, Ťažký Martin 1

PÍSEK: Blažek Miroslav 13, Musil Ondřej 13, Pták Radim 10, Pártl Lukáš 7, Mikolášek Luboš 6, Krejčí Vít 4, Švarc Jiří 4, Blažek Zdeněk 2, Mošovský Pavel 1

Fauly: 24:27 TH: 23/10:30/20 trojky 0:0 Rozhodčí: Hanuš Václav - Salvetr Rudolf

Technický zápis

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode