U14 - REPORT - Nadšený výkon na Spartu stačil; Barest byl nad naše síly

16.11.2010 15:13

 Tým žáků se poprvé představil před domácími fanoušky a hned v dvojitém derby proti pražským celkům. Sparta i Barest dorazili na výtoň jako lídři soutěže a jako dosud neporažené celky. Náš tým se ovšem vybičoval k neskutečným výkonům na hranici možností. Společně s výborným výkonem obou soupeřů předvedl divákům excelentní žákovský basketbal a navíc si mohl připsat výhru proti Spartě.

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : BA SPARTA 76:69 (13:21;29:11;18:17;16:20)

Komentář: Sobotní zápas proti tradičnímu soupeři z haly Kovářova začal vyrovnanou pětiminutovkou. až v druhé polovině první kvarty si hosté vybudovali 8b náskok. Naše hra se velmi pomalu přizpůsobovala hře soupeře a dělali jsme spoustu chyb v obraně a náš útok byl bezzubý. V druhé čtvrtině přišel ovšem velký obrat. Po 4min velmi aktivní obrany jsme stav otočili a především díky nasazení v pressu a bodové šňůře Kryštofa Macha (13b v druhé čtvrtině), jsme do šatny šli s 10b vedením. Po poločase byl k vidění velmi vyrovnaný a pohledný žákovský basketbal v plném nasazení. Sparta se opět pokoušela stav zápasu otočit a naše obrana měla plné ruce práce s udržením náskoku. Do koncovky jsme šli s 6b vedením. V loterii tresných hodů jsme si náskok udrželi a ve velmi náročném zápase zaslouženě zvítězili.

Perličkou v zápase byl souboj dvou pivotmanů Kryštofa Chaloupky a Šimona Puršla. Lídři svých týmů si pod košem nic nedarovali a tvrdost jejich hry ukazovala touhu zvítězit. Podkošový souboj o každý metr ukázal kvalitu těchto hráčů. V našem týmu předvedl každý hráč mimořádný výkon.

Trenér Petr Ulrych: "Chajda byl dnes opravdu dominantní a vedl náš tým za vítězstvím. Ostatní hráči mě velmi potěšili a naše práce konečně začíná nést ovoce. Útočná práce Kryštofa Macha, neskutečná obětavost a bojovnost kapitána Jana Schmiedta, ale i zlepšený výkon Ťažkého, Kouly a ostatních hráčů byl základem vítězství. Výkon v tomto zápase se musíme pokusit zopakovat a předvádět ho i v trénincích."

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 30, Mach Kryštof 15, Schmiedt Jan 12, Ťažký Martin 9(1), Koula Jakub 4, Akahomen Desmond 2, Kočovský Dominik 2, Ringsmuth David 2

BA SPARTA: Puršl Šimon 26, Bejček David 15, Zach Daniel 9(2), Čížek Petr 8, Ohlsen Filip 6, Celina Dominik 3, Cabálek Jakub 2

Fauly: 22:20 TH: 24/9 : 32/17 trojky 1:2 Rozhodčí: Jeřáb Jan - Perlík Michal

 

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : SOKOL BAREST 45:55 (8:12;9:22;23:10;5:11)

Komentář: Pražský Barest je jedním z favoritů celé soutěže (2.místo na MČR starších minižáků) a tento zápas měl být pro tým z Žitné ulice jen další výhrou v cestě na mistrovství republiky. Naši hráči se i přes velkou únavu po náročném sobotním zápase rozhodli, že v zápase půjdou za vítězstvím a budou bojovat až do konce zápasu. Hned v první čtvrtině ovšem naši hráči narazili na velmi silnou sestavu Barestu a jen obtížně se srovnávali se silou soupeře. Především Kulík nám dělal spoustu problémů a hostující tým držel ve vedení. Ani v druhé čtvrtině se neprobudila naše ofenzíva a navíc kolabovala i obrana a soupeř se dostal v poločase do 17b vedení. Nic nenapovídalo tomu, že by se náš tým mohl vrátit do zápasu. Klobouk dolů před hráči, kteří nepropadli skepsi a boj o výhru nad favoritem nevzdali. Ve třetí čtvrtině předvedli excelentní výkon. Naše obrana se zpřesnila a hráče soupeře jsme až na pár střel mimo vymezené území nepustili do koše. Odvážnou obranou po celém hřišti jsme soupeře zaskočili a najednou jsme byli na hřišti lepší. Navíc jsme se prosadili v útoku a vyhecovaným výkonem se na konci třetí čtvrtky dotáhli na 4b. Poslední čtvrtina přinesla nečekané drama. V bouřlivé atmosféře jsme bojovali o každý metr palubovky a stále skvěle bránili po celém hřišti. Bohužel soupeř zlepšil obranu a nám nezbývalo mnoho sil na překonání zatáhnutého obranného valu. Bojovali jsme až do konce, ale soupeř byl v koncovce zápasu lepší a zaslouženě vyhrál.

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 27, Ťažký Martin 6, Schmiedt Jan 4, Mach Kryštof 3, Koula Jakub 2, Matušinský Zdeněk 2, Akahomen Desmond 1

SOKOL BAREST: 

Fauly: 16:?? TH: 26/13 : ??/?? trojky 0:? Rozhodčí: Jeřáb Jan - Perlík Michal

Trenér Ulrych Petr: "Velmi si vážím toho, co kluci předvedli. Od začátku naší přípravy mluvíme o tom, že do zápasů dáme naprosto všechno a konečně se nám to povedlo. Vždy jsou nějaké mezery, ale tentokrát se nám povedlo optimálnímu výkonu přiblížit. Velkou zbraní bylo, že se tentokrát kluci na zápas skvěle připravili. Takovou nahecovanou náladu povzbuzování a touhu zvítězit jsem u takhle mladých hráčů ještě neviděl. Hráči si musí zapamatovat i pocit, který cítili v neděli po dohraném zápase. Kluci si mohli podle mého názoru poprvé zažít ten krásný pocit únavy po zápase, ve kterém nechám všechno. Konečně se přesvědčili, že jsou schopni hrát o dost lépe, než si myslí."

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode