U14 - REPORT - Předehrávka v domácím prostředí přinesla dvě vítězství

02.02.2011 21:45

    Další víkend a další dva zápasy žákovské ligy. Kvůli nutnosti předehrání 15. a 16. kola žákovské ligy mají naši hráči velmi nahuštěný program. Když se ale vítězí setřásá se únava mnohem lépe. Tým U14 si připsal 8 vítězství z posledních 10 zápasů a upevnil si tak pozici v horní polovině tabulky před závěrem soutěže. Proti papírově slabším soupeřům musel být, ale napozoru. V úvodu soutěže totiž v Chomutově podlehl rozdílem 13b a ani výkon v Litoměřicích nebyl přesvědčivý. Chtěli bychom také poděkovat soupeřům, že nám vyšli vstříc a souhlasili s předehráním zápasů již o tomto víkendu.

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : BK LITOMĚŘICE 88:47 (24:13;17:13;26:7;21:14)

Komentář: Zápas proti Litoměřicím se rozjížděl velmi pomalu. Do 5minuty drželi hosté krok. Až poté si náš tým po 10b šňůře pustil do dvouciferného vedení které si udržel až do konce čtvrtiny. Čtyři minuty ve druhé kvartě měli fanoušci krásných basketbalových akcí útrum. Ani jednomu týmu se nedařilo vstřelit koš, až nakonec začali stahovat náskok hostující Litoměřice. Náš tým si však díky další bodové šňůře náskok vzal zpátky a do poločasu ho ještě navýšil. Hra ovšem nebyla vůbec ideální a do velké bojovnosti a obrané práce se naši hráči nedonutili. Po přestávce jsme si však přeci jenom vytvořili rozhodující náskok a sérií 20:2 si vytvořili dostatečné vedení. V poslední čtvrtině se náš tým již obešel bez účasti Kryštofa Chaloupky (který šetřil síly na následující zápas extraligy U16) a tak se mohli naplno ukázat hráči z lavičky.

Petr Ulrych (trenér týmu): "Velkým plusem zápasu bylo zapojení většího počtu hráčů především v útoku (především Ringsmuth a Jech). Někteří hráči naopak vytvářeli šance pro ostatní (Mach a Koula). Poprvé se nám podařilo aby byl nejlepším střelcem týmu někdo jiný než Chaloupka. Navíc se výborným výkonem konečně chytil Martin Jech, který začíná mít chuť v útoku a navíc se zlepšil i v obraných činnostech."

SOKOL VYŠEHRAD: Jech Martin 18, Chaloupka Kryštof 17, Ťažký Martin 14, Ringsmuth David 10, Schmiedt Jan 10, Mach Kryštof 8, Akahomen Desmond 6, Koula Jakub 4, Kočovský Dominik 1

Fauly: 22 TH: 15/6 trojky 0:0 Rozhodčí: Salvetr Rudolf - Buršík Martin

 

U14 - SOKOL VYŠEHRAD : BK CHOMUTOVA 85:69 (23:20;27:3;15:20;20:26)

Komentář:  Nedělní zápas s Chomutovem byl pro nás velký oříšek. Především zatažená obranná hra soupeře nám vůbec nesedí a hráči se s potřebou důrazných nájezdů velmi pomalu vyrovnávali. Hru v útoku na sebe vzal především Chaloupka, který za první kvartu vsítil 20b z 23!!! Do druhé kvarty nasadil trenér Doksanský sestavu "mladších" hráčů, věkem nejspíš ještě minižáků. Bez svých lídrů Dolanského a Huška byl soupeř v tomto hracím období proti naší pětici bezbraný. Celoplošná obrana přinesla našim hráčům šňůru 20:0 a když už Chomutovští hráči postavili svůj obranný val, byl tentokrát rozstřílen trojkovou palbou Martina Ťažkého. Do poločasu si tak náš tým vytvořil 27b. Po přestávce se však na hřiště vrátil Dolanský, který neúnavě proměňoval i velmi těžké střeli a náš začal tahat za kratší konec. Sám Dolanský 13b šňůrou na konci čtvrtiny snížil náš náskok na 19b, navíc dostal naše hráče do problémů s fauly. K dalšímu snížení však nedošlo do koncovky zápasu nedošlo a tak se na hřiště opět dostala celá řada náhradníků. Ke konci zápasu došlo ještě k menší korekci skóre, ale náš tým si již vedení udržel.

Petr Ulrych (trenér domácích): "Za výhru klukům samozdřejmě gratuluji. Musíme si však uvědomit, že tým ze středu tabulky nám nastřílel 69b a druhý poločas vyhrál o 11b. Náš výkon o víkendu nebyl ideální potřebujeme neustále pracovat na tréninku na nasazení a mít stále motivaci se zlepšovat."

SOKOL VYŠEHRAD:  Chaloupka Kryštof 35, Ťažký Martin 20(3), Mach Kryštof 10, Schmiedt Jan 8, Jech Martin 6, Akahomen Desmond 4, Ringsmuth David 2
CHOMUTOV: Dolanský Vladimír 32, Hušek Daniel 13, Čeřovský Jan 7, Seifert Jakub 6, Sedláček Jan 5, Kučaba Adam 4, Valenta Tomáš 2

Fauly: 25:20 TH: 24/10:29/13 trojky 3:0 Rozhodčí: Salvetr Rudolf - Buršík Martin

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode