U14 - REPORT - Víkendové zápasy dvou tváří

02.11.2010 14:35

     Tým žáků vyrazil k sehrání dvou velmi těžkých zápasů na sever Čech. Především těžký zápas v Chomutově pro nás byl velkou výzvou, ale i zlepšující se Litoměřice představovali nebezpečného soupeře.

U14 - LEVHARTI CHOMUTOV : SOKOL VYŠEHRAD 73:59 (24:8;5:21;22:16;22:14)

Komentář: Vstup do zápasu s Chomutovem byl jak ze zlého snu. Nepodařilo se nám plnit snad jediný taktický pokyn a především v nasazení a rychlosti jsme nebyli schopní konkurovat. Hráči nebyli vůbec připravení na fyzickou převahu tří hlavních hráčů Chomutova, ale především nebyla vidět téměř žádná bojovnost. Navíc se domácí ihned pustili do vedení i díky na žákovské poměry velmi přesnou střelbou, kterou naši hráči podcenili. Navíc si náš klíčový hráč Chaloupka zbytečně připlet do situací, kde mu mohli rozhodčí odpískat fauly a ty to ve 3 případech také udělali. Tým v druhé čtvrtině naštěstí přepl na vyšší rychlostí stupeň a pomocí celoplošné obrany stáhl náskok soupeře. V druhém poločase jsme bohužel vyhořeli především v obraně a nepodařilo se nám ubránit především Dolanského. Přesto se nám ještě podařilo dotáhnout se, ale rozhodčí využili možnosti vyloučit Chaloupku (5 faulů) a naši hráči již nenašli síly na obrat.

Ulrych Petr (trenér družstva): "Myslím, že výkon hráčů v útoku, s přihlédnutím na 40min zónovou obranu domácích, s kterou si žáci prostě těžko poradí, byl dobrý. Zápas jsme prohráli v obraně, kde jsme nebyli schopni čelit domácím a dostali jsme příliš moc bodů. Samozřejmě nemůžeme být spokojeni s útočnou prací Kryštofa Chaloupky, ale jeho práce byla katastrofální především v obraně. Hráč, který se dokáže prosadit v extralize U16, musí být v této kategorii o dost víc vidět jak v obraně, tak v útoku a být příkladem pro ostatní hráče."

Honza Schmiedt (kapitán družstva): "Věděli jsme, že v sobotu nás v Chomutově čeká velmi těžký zápas. Vždyť Chomutov byl do ligy přímo nasazen.  Navíc jsme přijeli oslabeni o několik hráčů. Po velmi špatném výkonu jsme  první čtvrtině prohráli asi o 16 bodů. V druhé čtvrtině jsme se snažili zrychlit hru a i díky zlepšené obraně se nám podařilo dotáhnout poločasový výsledek k vyrovnanému stavu. Třetí čtvrtina byla celkem vyrovnaná, i když domácí mírně vedli. V poslední části hry se nám nedařilo ubránit nejlepšího hráče Chomutova a i díky tomu, že se brzy vyfauloval náš pivot Kryštof Chaloupka, jsme už nedokázali udržet s domácími krok a prohráli jsme"

 

SOKOL VYŠEHRAD: Mach Kryštof 17, Schmiedt Jan 15(1), Chaloupka Kryštof 11, Akahomen Desmond 7, Ťažký Martin 5(1), Ringsmuth 4

LOKO PLZEŇ: Dolanský Vladimír 33, Hušek Daniel 15, Klouda Martin 11, Drobný Jindřich 4, Valenta Tomáš 4, Votík Radek 4, Čeřovský Jan 2

Fauly: 19:24TH: 20/9:22/13 trojky 0:2 Rozhodčí: Ježek Václav - Šlaj Jiří

Technický zápis

 

U14 - SLAVOJ LITOMĚŘICE : SOKOL VYŠEHRAD 47:56 (14:18;15:12;4:12;14:14)

Komentář: Tým Litoměřic nastoupil do zápasu posílen sobotní výhrou s Pískem. Během první čtvrtiny bylo k vidění mnoho nepřesností a skóre narůstalo velmi pozvolna. Ke konci čtvrtiny se nám přeci jenom povedlo pár lehkých košů a ujali jsme se vedení. Toto vedení jsme v druhé čtvrtině bohužel ztratili a tak jsme se v přestávce hlavně potřebovali zklidnit a pokračovat ve své hře. Klíč k utkání byl v obraně. Ta se nám naštěstí ve druhé čtvrtině povedla a dovolili jsme soupeřovi pouze 4b. V poslední čtvrtině podržel náš tým především Chaloupka, který se vypořádal s velmi tvrdou obranou domácích a dokázal náš tým podržet jak v útoku, tak v obraně. V závěru již unavenější Litoměřičtí hráči nenašli síly na obrat v utkání a tak si náš tým díky lepší obraně vybojoval druhou výhru v soutěži.

Zápas v Litoměřicích byl poznamenán velmi volným metrem rozhodčích v oblasti faulů. V úvodu zápasu se rozhodli spoustu zákroků přehlídnout a tento metr drželi až do konce zápasu. Bohužel tento efekt nevedl k větší plinulosti hry, ale spíše k velmi tvrdým zákrokům při každé střele. Hra se brzy změnila ve velký boj a výhra tak byla opravdu vybojovaná.

Honza Schmiedt (kapitán družstva): "I přes únavu ze sobotního zápasu byl pro nás ten nedělní o něco lepší, hráli jsme s domácími Litoměřicemi a věděli jsme, že to také nebude jednoduché. Po sobotní prohře jsme brali jedině vítězství, které se nám podařilo vybojovat. První poločas byl velmi vyrovnaný a i skóre tomu odpovídalo. Špatně jsme se také vyrovnávali se stylem, jakým pískali rozhodčí. Třetí čtvrtinu jsme si pomalu začali vytvářet náskok a oproti minulému zápasu jsme velmi zlepšili obranu. Čtvrtou čtvrtinu pokračoval opět vyrovnaný boj, dokázali jsme si ale náš náskok pohlídat a dovést zápas do vítězného konce."

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka Kryštof 23, Ringsmuth David 10, Schmiedt Jan 6, Ťažký Martin 6, Akahomen Desmond 5, Mach Kryštof 4, Matušinský Zdeněk 2

Fauly: ??:18 TH: ??/?? : 17/8 trojky 0:0 Rozhodčí: Anton Karel - Neuman Ladislav

Technický zápis 

 

NAPSALI O NÁS

4.KOLO

  • SLAVOJ LITOMĚŘICE - SOKOL PÍSEK 75:56
  • BA SPARTA - LOKO PLZEŇ 81:60
  • LIONS J. HRADEC - BK DĚČÍN 106:68
  • BSK Č.BUDĚJOVICE - KONDOŘI LIBEREC 42:80

5.KOLO

  • LEVHARTI CHOMUTOV - SOKOL PÍSEK 67:69
  • BA SPARTA - TJ KLATOVY 142:39
  • LIONS J. HRADEC - KONDOŘI LIBEREC 72:58
  • BSK Č. BUDĚJOVICE - BK DĚČÍN 51:78

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode