U14 report - začátek sezóny

05.10.2011 18:50

I naši hráči vstoupili minulý víkend do nové sezóny. V sobotu nastoupili proti týmu Litoměřic, v neděli proti soupeřům z Chomutova. V této sezóně již nehrají ,,pouze" přebor Prahy, ale celostátní žákovskou ligu, která je rozdělena do 4 skupin. Skupiny B,C a D obsahují 8 mužstev, skupina A, ve které hraje i naše družstvo sestává pouze ze 7 mužstev. Zápasy ve skupině se hrají systémem každý s každým doma a venku. Dále se soutěž rozdělí na extraligu, do které postupují vždy kluby na 1.-4. místě základní skupiny, tyto družstva poté vytvoří dvě územní osmičlené skupiny, které budou opět hrát systémem každý s každým se započtením výsledků ze základní části. Družstva na 5.-8. místě vytvoří taktéž dvě skupiny po osmi, ve kterých budou hrát systémem také každý s každým se započtením výsledků ze základní části. Družstva na prvních místech extraligových skupin se utkají o pořádání MČR, mužstva na 2.-5. místě se utkají o postup na MČR (křížem napříč skupinami 2-5, 3-4) na tři vítězné zápasy. MČR=final 6 bude odehráno systémem každý s každým.

 

U14 SJ BK LITOMĚŘICE : SOKOL VYŠEHRAD 92:38                                                (14:13; 28:9; 32:6; 18:10)

Komentář: Do našeho prvního zápasu se nám podařilo vstoupit s velkou bojovností a ve velmi dobrém nasazení, a tak po první čtvrtině vypadalo skóre velmi příznivě (14:13), a zdálo se, že by to mohl být vyrovnaný duel. Vše bylo především díky velmi dobré obraně, ve které jsme nedovolili soupeři dávat příliš jednoduché koše, měli jsme dost útočných i obranných doskoků a v útoku se nám také dařilo. Bylo to hlavně díky dobré rozehrávce Martina Ťažkého, který řídil celý útok a ohrožoval koš. Naneštěstí si v závěru čtvrtiny udělal velmi rychlé tři fauly náš pivot Fabijan Dapič, a tak nemohl nastoupit do další části zápasu. Druhá a třetí čtvrtina se od té první bohužel zásadně lišily. Velmi jsme polevili v obraně a nechávali jsme soupeře dávat snadné koše, neměli jsme doskoky a navíc jsme začali ztrácet velké množství míčů a produkovat mnoho nevynucených chyb, které soupeř začal trestat a jeho náskok rychle narůstal. Ve čtvrté kvartě se nám alespoň částečně podařilo navázat na první hrací období.  Znovu jsme lépe bránili, získávali jsme některé doskoky a začalo se nám dařit i v útoku. Nakonec jsme alespoň mírně zastavili náskok soupeře, který se nakonec zastavil na 54 bodech.

 

SJ BK LITOMĚŘICE: Kynzl Dominik 23, Bělohlávek David 20, Tůma Jakub 17, Maxa Prokop 11, Trusina Jakub 8, Bohuslav Petr 5, Sommerschuh Matěj 4, Vít Patrik 4, Czeller Jiří 2

SOKOL VYŠEHRAD: Ťažký Martin 9, Dapič Fabijan 6, Grulich Matouš 6, Akahomen Desmond 4, Soukup Jakub 4, Jůza Tomáš 2, Martišek Norbert 2, Doležal Daniel 1

TH: 19/8:9/4 fauly: 12:12

 

U14 BK LEVHARTI CHOMUTOV : SOKOL VYŠEHRAD 111:42                                  (33:5; 30:6; 30:11; 18:20)

Komentář: Nedělní zápas byl od toho sobotního zcela odlišný. Nevydařil se nám již vstup do utkání, především díky velmi dobré pressingové obraně soupeře se zdvojováním ihned po vyhození.  I když proti tomuto stylu obrany již, v menší míře, naši hráči hráli v sobotním utkání, nepodařilo se jim se s touto obranou vyrovnat a velmi rychle jsme ztráceli míče, nebyli jsme schopni přejít půlku a soupeř tak dával velmi jednoduché koše a jeho náskok tryskově rostl. Recept na obranu soupeře objevili naši hráči až po půli utkání. Začali jsme přecházet obranu a dostávat se do útočných situací a hlavně do rychlých protiútoků, které jsme však nebyli schopni vždy proměnit. Hlavně díky zásluze Martina Ťažkého na rozehrávce i v útoku a díky návratu Fabijana Dapiče se nám začalo více dařit a v poslední čtvrtině jsme byli schopni hrát se sestavou soupeře na hřišti vyrovnané utkání. V závěru utkání jsme tak alespoň zkorigovali hrůzostrašně vypadající náskok protivníka z první půle.

 

BK LEVHARTI CHOMUTOV: Votík Radek 21, Sedláček Jan 19, Hordějčuk Daniel 16, Klouda Martin 14, Valenta Tomáš 14, Seifert Jakub 9, Collins Denis 6, Drobný Jindřich 6, Rola Jan 2, Samko Lukáš 2, Vyhnanovský Marek 2

SOKOL VYŠEHRAD: Ťažký Martin 20, Dapič Fabijan 11, Grulich Matouš 4, Akahomen Desmond 3, Svejkovský Ondřej 3, Soukup Jan 2, Jůza Tomáš 1

TH: 19/15:27/12 fauly: 22:15

trenér Martin Schmiedt:  ,,Rád bych hráče pochválil za velmi dobrý výkon v první čtvrtině sobotního utkání, do kterého vstoupili s velmi dobrým nasazením a snahou. Dále bych rád pochválil některé hráče za jejich bojovnost při utkáních i navzdory pro nás nepříznivě se vyvíjejících utkáních. Doufám, že si hráči odnesli ze zápasů jen to nejlepší, mnoho zkušeností, a že toho budou schopni využít i při dalších utkáních. Dále doufám, že budou chodit i nadále na tréninky v kompletní sestavě, aby se mohli zlepšovat a pracovat na svých nedostatcích, kterých je v tuto chvíli opravdu mnoho.“

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode