U14 - REPORT - Žáci vezou ze západu jedno vítězství

16.10.2010 16:50

Celostátní soutěž liga žáků U14 startovala tento víkend pro náš tým výpravou na západ. Čekali nás dva rozdílné týmy. Zaprvé favorit skupiny tým Lokomotivy Plzeň a stále se zlepšující mladý tým Klatov. Preview si můžete přečíst zde. Výsledky a komentáře ze zápasů si přečtěte v následujícím článku.

U14 - LOKO PLZEŇ : SOKOL VYŠEHRAD 72:67 (18:24;19:13;15:19;20:11)

Komentář: Vstup do utkání se nám povedl a po 2.min jsme vedli 7:0. Zaskočený soupeř, ale brzy vyrovnal hru. Špatně jsme odstupovali a rozehrávač David vytvářel spoluhráčům strašně lehké příležitosti ke skórování. Přesto se nám povedlo v prvním hracím období zvítězit. V druhé čtvrtině jsme soupeře velmi často faulovali a jejich úspěšnost z čáry trestného hodu jim pomohla vyrovnat zápas v poločase na 37:37. Po přestávce týmy vyslali na palubovku velmi silné sestavy a byl k vidění pohledný vyrovnaný basketbal. Do poloviny poslední desetiminutovky jsme drželi mírný náskok, ale bylo vidět, že se Plzeň nadechuje k obratu. Do vedení se soupeř dostal poprvé 2min do konce zápasu. Následně ztrestal dvě naše hloupé ztráty, a když jsme 16sec před koncem zápasu neproměnili šestku na vyrovnání, tak si již 4 úspěšnými šestkami zápas pohlídal.

Zápas s týmem, který obsadil v minulém roce v kategorii starších minižáků na mistrovství ČR 5.místo, byl pro náš tým velkým testem hned na začátek soutěže. Především individuálně vyspělý hráči David a Partyngl nám dělali velké problémy. Velkou čáru přes rozpočet nám udělalo také až ztrojování našeho podkošového hráče Chaloupky. Jeho ubránění v poslední čtvrtině a úspěšnost střelby trestných hodů znamenalo rozhodující rozdíly v zápase. Velmi si cenní výkonu střídajících hráčů. Velkým problémem jsou pro nás především individuální činnosti a počet faulů.

Chaloupka Kryštof (nejlepší střelec utkání): "V sobotu jsme v Plzni věděli, že nás čeká velmi těžký zápas. První poločas byl pro nás dobrý a dobře jsme věděli, že to bude dlouhá přetahovaná o skóre a brali na vědomí, že kdo vydrží déle, ten vyhraje. Bohužel pro nás byla osudová čtvrtá čtvrtina, ve které jsme dali pouze 11 a dostali 20 bodů a to nám prohrálo zápas o 5 bodů, ale 16 vteřin do konce jsme prohrávali jen o 1 bod. Poté jsme dostali všechny 4 trestné hody od soupeře a bylo rozhodnuto."

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka 21; Ťažký 10; Schmiedt 8(1); Didi Ringsmuth Jech 8; Mach 4

LOKO PLZEŇ: David 25, Partyngl 11, Pátek 10, Kozák 6, Zedník 5, Blažek a Fleichhans 4, Haniš a Soukup 2, Marz a Procházka 1.

Fauly: 19:24TH: 36/21 : 23/12 trojky 0:1 Rozhodčí: Salvetr - Šmíd

Technický zápis

 

U14 - TJ KLATOVY : SOKOL VYŠEHRAD 64:77 (17:19;17:13;15:24;15:21)

Komentář: Do zápasu s Klatovy jsme vstoupili velmi naivním způsobem. Hráči podcenili sílu a bojovnost soupeře, který se od našeho posledního zápasu velmi zlepšil a nechali jsme si vnutit jejich hru. Naše obrana po celém hřišti byla naprosto nevýrazná a pomalá. Nedařilo se nám ubránit hlavní postavy týmu a navíc dělali velmi hloupé fauly. Naopak velmi aktivní obrana soupeře nám dělala velké problémy. Klatovští zaregistrovali, že náš výkon je velmi vlažný a jsme k poražení. V poločase potřebovali hráči hlavně uklidnit, aby se soustředili na svou hru a věřili ve zlomení zápasu. V druhém poločase jsme zlepšili obrannou hru. Útočnou fázi na sebe vzalo zkušené trio Chaloupka, Schmiedt a Mach. Klatovští bojovali až do závěru utkání, ale síly na stažení našeho 10b náskoku již nenalezli.

Mladí Klatovští basketbalisté předvádějí velmi pohledný basketbal, a pokud naberou zkušenosti a budou tvrdě pracovat pod vedením trenéra Sýkory mají možnost být velkým překvapením tohoto ročníku.

Trenér Ulrych: "Vážím si síly našeho týmu, kdy jsme i zápas, kdy se nám nedařilo a houževnatý soupeř nám dával velmi zabrat, vydrželi a zápas ubojovali. Děkuji rodičům, kteří nás přijeli podpořit a následně nás ušetřili návratu do Prahy vlakem."

"Naším největším problémem jsou individuální činnosti, jako je dribling přihrávka a razantní zakončení. Bez zlepšení těchto činností nemůžeme pomýšlet na úspěch. Bez lepší práce na tréninku bude naše vystoupení v žákovské lize neúspěšné."

Chaloupka Kryštof (nejlepší hráč utkání): "V neděli jsme byli nuceni získat 2 body za výhru. Po prvním poločase jsme byli horší a nehráli jsme svoji hru. V druhém poločase jsme hru zlepšili a došli si pro dva body. Chtěl bych zmínit dobrou práci trenéra Sýkory na velmi mladém týmu Klatov. A děkuji všem rodičům za odvoz z Klatov."

SOKOL VYŠEHRAD: Chaloupka 33; Mach 16; Schmiedt 13; Ťažký Kočovský Ringsmuth 4; Didi 3

TJ KLATOVY: Kubíček 17, Císař 13, Maděra 12, Andrle 8, Novák a Šilha 3, Paleček Chobot a Toman 2.

Fauly: 29:26 TH: 37/12 : 40/11 trojky 0:0 Rozhodčí: Hána - Jírovec

Technický zápis

 

NAPSALI O NÁS

 

2.KOLO

  • Lions J. Hradec - Levharti Chomutov 76:70
  • BSK Č. Budějovice - Slavoj Litoměřice 43:64
  • BK Děčín - BA Sparta 62:90
  • Kondoři Liberec - Sokol Barest 55:95
  • TJ Klatovy - Sršni Sokol Písek 57:88

3.KOLO

  • Lions J. Hradec - Slavoj Litoměřice 89:67
  • BSK Č. Budějovice - Levharti Chomutov 42:57
  • BK Děčín - Sokol Barest 43:108
  • Kondoři Liberec - BA Sparta 63:81
  • Loko Plzeň - Sršni Sokol Písek 81:60

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode