U14 - ROZHOVOR zhodnocení sezony kapitánem Františkem Jelínkem

19.06.2010 14:52

V rámci zhodnocení sezony letošního týmu žáků Vám přinášíme rozhovor s kapitánem týmu Fandou Jelínkem. Fanda si udržoval po celou sezonu výborné statistiky a nasazení v zápasech. V průměru zaznamenával 22b/z a skoro jednu trojku na zápas. Jeho slabostí byla pouze 50% úspěšnost trestných hodů a průměrně skoro 4 fauly na zápas. Vyslechnětěte si jeho názory na ukončenou sezónu.

1)      V tomto ročníku jste skončili na 9. místě tabulky. Zhodnoť letošní působení Vašeho týmu? Co si osobně myslíš o postavení v tabulce. Myslíš, že odpovídá výkonům, které předváděl Váš tým?

Myslím, že tým odvedl dobrou práci. Spoustu zápasů jsme hráli velmi vyrovnaně, ale nedokázali jsme je dotáhnout do vítězného konce. Nejvíce mě mrzí prohra v Klatovech a první zápas v Děčíně, kde jsme prohráli o koš v poslední vteřině.  S tím souvisí i konečné postavení v tabulce, se kterým samozřejmě spokojený nejsem. 

2)      Váš tým se snažil o velmi aktivní celoplošnou obranu. Jak tobě osobně sedí tento styl hry?

 Tento styl hry je fyzicky náročný a je skoro nemožné vydržet aktivně a dobře bránit po celém hřišti celý zápas, když hrajete celých 40 minut. Proto mám raději obranu od půlky.

3)      Měl jsi velkou důvěru od trenéra a odehrál jsi dost minut. Pokus se zhodnotit svůj přínos týmu. Jak se ti dařilo proti nejsilnějším soupeřům?S čím jsi měl největší problémy a v čem si myslíš, že by jsi se měl nejvíce zlepšit?

Důvěry trenéra si velmi vážím a v čase stráveném na hřišti jsem se snažil předvést co nejlepší výkon, ne vždy se mi to povedlo. Proti nejsilnějším týmům se mi hrálo poměrně dobře. V těchto zápasech jsou nedostatky hráče vidět nejvíce. U mě to tuto sezonu byly trestné hody. Jsem si vědom, že na sobě musím ještě hodně zapracovat.

4)      Týmu většinou prospěje mít správnou „chemii“. Myslíš, že jste měli dobrou partu lidí, která táhla za jeden provaz? Jistě jste zažili spoustu srandy. Nevzpomeneš si na nějakou vtipnou historku z průběhu sezóny?

Již od soustředění se z nás stala dobrá parta. Legrace jsme si užili spousty. Na konkrétní historku si nevzpomínám. Za největší vtipálky našeho týmu považuji Honzu Klasnu a Tomáše Fremuta. 

5)      Dokázali jste si během sezóny, že můžete hrát i s těmi nejlepšími soupeři. V čem myslíš, že byla silná stránka vašeho týmu. Čím jste například dokázali zaskočit týmy z předních příček tabulky? 

Před každým silným soupeřem jsme si v šatně řekli, že nemůžeme nic ztratit ale naopak získat. Myslím si, že naše silná stránka jsou rychlé protiútoky a hra jeden na jednoho (např. Chaloupka, Fremut).  

6)      Vašemu týmu U14 končí sezona. Chceš říct něco závěrem? Například poděkovat spoluhráčům , fanouškům a ….?

Chtěl bych poděkovat všem mým spoluhráčům za jejich výkony. Myslím si, že se všichni zlepšili a hlavně doufám, že si tuto sezonu užili. Dále chci poděkovat všem rodičům a všem ostatním, kteří se na nás chodili dívat a fandit nám, neboť času, který nám obětovali, nebylo vůbec málo.

7)      Závěrem se chci zeptat. Během sezóny jsi dostal příležitost i v týmu U16, který celkem smolně spadl do baráže. V baráži jsi dostal ještě větší prostor a nakonec se Vám po dramatickém dvoj utkání s Prostějovem, podařilo nejvyšší soutěž udržet. Jaká byla nálada v týmu po úspěšné kvalifikaci?

To, že jsem mohl hrát v týmu U16, je velká zkušenost. Byla to hra proti fyzicky vyspělejším hráčům. Úspěšná baráž U16 je určitě nejlepší odměnou za celou náročnou letošní sezónu, a to nejen pro mě, ale pro celý tým U16. Takže hurá do extraligy U16 v sezóně 2010/11.

Mockrát děkuji Fandovi za čas, který nám věnoval a za jeho názory na letošní sezónu v lize U14. Současně bych mu chtěl popřát hodně zdraví a píle v trénincích. Ale hlavně hodně úspěchů jak v životě basketbalovém, tak životě studentském a osobním.

 

Ulrych Petr

 

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode