U14 - Rozlosování kvalifikace o žákovskou ligu 2010/2011

30.06.2010 16:35

Sokol Vyšehrad se v kategorii U14 účastní baráže o žákovskou ligu. Dnes bychom Vás chtěli informovat o programu této kategorie a o jejich možnostech pro postup do této soutěže.

"Náš tým je pravidelným účastníkem žákovské ligy U14. Tato soutěž nám zaručuje zápasy s nejlepšími týmy v republice a tak chceme v této soutěži jednoznačně nastupovat. Prvním krokem k našemu cíly je úspěšná zářijová kvalifikace." (Petr Ulrych Trenér družstva)

FORMÁT žákovské ligy doznal pro tuto sezónu mnoho změn, pojďme si je nejprve trochu přiblížit. Do žákovské ligy bylo tento rok přímo nasazeno hned 12týmů. Z toho bylo 7 týmů, které se zúčastnily finálového turnaje starších minižáků. BK Barest, jako vicemistr starších minižáků, této možnosti nevyužil a do žákovské ligy se nepřihlásil.

"Tento krok se dá v celku chápat. Týmy startující na mistrovství minižáků budou jistě dominantní i v následující žákovské sezóně. I tak je ale tento krok proti otevřenosti této soutěže a každý z nasazených týmů by se do ligy měl dostat přes kvalifikaci" (Petr Ulrych Trenér družstva)

ÚČASTNÍCI MISTROVSTVÍ STARŠÍCH MINIŽÁKŮ

BK Chomutov
Slavia MBA Kroměříž
Jihomoravské basketbalové centrum Brno
BK Synthesia Pardubice
TJ Lokomotiva Plzeň
USK Praha
Baskeťáci TJ Sokol Josefov

Tyto týmy byly doplněny 5 mančafty podle koeficientu úspěšnosti. Tento koeficient byl tvořen podle umístění v minulé sezóně (hráči ročníku 96) a umístění na neoficiální Festvalu starších minižáků.

"Tento krok je jistě kontroverzní. Především z důvodu neznámosti této možnosti přímého nasazení. Tento klíč by měl být znám minimálně před sezónou. Navíc se mi zdá, že nasazovat týmy na základě výsledků hráčů ročníku 1996, kteří tento rok v lize startovat nebudou, je velmi nešťastný. Každopádně až zápasy v lize ukážou, jestli si tyto týmy účast v lize zasloužily." (Petr Ulrych Trenér družstva)

Díky tomuto hodnocení byly přímo nasazeny následující týmy:

NASAZENÍ PODLE KOEFICIENTU ÚSPĚŠNOSTI

BK Prostějov
BA Sparta
BK NH Ostrava
Sršni Sokol Písek
Lions Jindřichův Hradec

Těchto 12 týmů doplní dalších 12 týmů, které vzejdou ze zářijové kvalifikace, konající se o víkendech 11-12.9 (boje ve skupinách) a 18-19.9 (dvojzápas o dodatečný postup). Rozlosování proběhlo 29.6 a Vy si jej můžete nyní prohlédnout. V prvním sloupci je vždy pořadatel, který souboje ve skupinách hostí. Ve skupinách se hraje jednokolově každý s každým. První tým postupuje ze skupiny přímo. Druhý a třetí tým se utkají křížem ve skupinách podle klíče 3B–2A, 3C-2B, 3A-2C, 3E-2D, 3F-2E, 3D-2F v dodatečném dvojzápase doma-venku (v sobotu na palubovce hůře postaveného týmu, v neděli na palubovce lépe postaveného týmu). Body se v těchto zápasech sčítají a do žákovské ligy postupuje tým s pozitivním sórem. Ve 4člených skupinách čtvrtý tým do žákovské ligy automaticky nepostupuje.

Náš tým se utká ve skupině E s týmy Snakes Ostrava BK, SK Žabovřesky a SK UP Olomouc. Síla týmů se dá jenom těžko odhadovat. Pořadatelský tým Snakes bude mít jistě dobře fyzicky připravený tým a na domácí palubovce bude chtít postoupit do žákovské ligy z prvního místa. Ostatní týmy budou moci překvapit a neni o nich zatím moc informací.

"Těžko se hodnotí jestli je skupina lehká nebo těžká pro postup. Já jsem rád, že se v kvalifikaci nesetkáme se silným týmem Sokola Pražského, posíleným o hráče Barestu. Jistě budou nepříjemní domácí, kteří startují v žákovské lize pravidelně. Další nepříjemností, s kterou se budeme muset vypořádat, bude daleká cesta do Ostravy, kterou budeme muset zdolat nejspíš už v pátek před turnajem. Nebude to lehké, ale budeme se snažit na turnaj patřičně připravit a zajistit si žákovskou ligu z prního místa," (Petr Ulrych Trenér družstva)

Skupina Pořadatelé 2. Koš 3. Koš 4. Koš
A TJ Klatovy Sokol Pražský ČEZ Nymburk Basketbal Pečky
B BK Děčín BCM Sluneta Ústí n.L. BS Sparta  
C Slavoj BK Litoměřice BSK Č. Budějovice Kondoří Liberec  
         
D BC Vysočina Sokol Hradec Králové Sokol Karviná B/W Opava

E

Snakes Ostrava

Sokol Vyšehrad

BK SK Žabovřesky

SK UP Olomouc

F BC Kolín Proton Zlín BC Nový Jičín  

 PRAVIDLA pro tento ročník doznala také menších změn. Největší změnou je jistě posunutí trojkového oblouku a menší změna v měření 24s limitu na zakončení. O těchto novinkách budeme komentovat v připravovaném článku a tak je třeba zmínit především omezení nasazování hráčů v utkáních. V této sezóně bude moct hráč v každém utkání nastoupit pouze do dvou z prvních tří čtvrtin zápasu. V praxi to znamená, že v některé z prvních tří čtvrtin bude muset hráč sedět celou čtvrtinu na lavičce. V poslední čtvrtině startují hráči bez omezení Toto pravidlo zabezpečuje nasazení minimálně 8 hráčů do každého zápasu a jeho dopad na hru lze hodnotit až po sezóně. 

"Pravidlo o nasazování hráčů se bude moci pořádně hodnotit až po konci sezóny. Přesto si myslím, že bude vést k větší vyrovnanosti zápasů. Velkou výhodu budou mít týmy s vyrovnaným hráčským kádrem." (Petr Ulrych Trenér družstva)


Tým U14 pro sezónu 2010/2011

Sledujte naše stránky, brzy Vám přineseme detaily o přípravě žáků na kvalifikaci. Držte našim hráčům palce.

 

 

 

Ulrych Petr

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode