U14 - venkovní zápasy náš tým prohrává

31.10.2015 08:22

Úvod sezóny byl pro náš tým velmi krutý. Čekal nás totiž jasný favorit soutěže Sokol Pražský. V dalších dvou zápasech jsme ovšem porazili soupeře z Českých Budějovic a Písku a naznačili, že ještě můžeme bojovat v soutěži a né být jenom lovenou zvěří silnějších týmů.

Basketbalová Škola Praha vs. SOKOL VYŠEHRAD 71:51 (22:17,14:6,25:14,10:14)

ŽL U14: Základní skupina A (4.kolo) - Sobota 24.10. 2015 - 17:30 - Sokol Petrovice

komentář: Příprava na tento zápas neprobíhala přímo ideálně, především po stránce přístupu některých hráčů týmu. Přesto se nám v úvodu celkem dařilo. Bohužel basket se hraje na body což je náš dlouhodobý problém. Prostě jsme nebyli schopni dát koš ani z naprosto jednoduchých pozic. Postupem zápasu nás posílali dolů velké chyby, které nabídli soupeři jednoduché koš. Domácí tým se dostal do vedení uklidnil se a začal hrát čím dál tím lépe. Po změně stran se nám nepovedl ani začátek druhého poločasu a navíc přišlo nezodpovědné vyfaulování hráčů. V tuto chvíli byl soupeř bezesporu lepší a zápas zaslouženě dovedl k vítězství. Pozitivem bylo zlepšení v poslední čtvrtině.

Body Sokol Vyšehrad: Stejskal Šimon 13, Vašek Lukáš 8, Majer Matěj 6, Štolba Josef 6, Hejduk Jakub 5, Bella Miroslav 4, Pospíšil Jan 4, Strnad David 3, Brajanovski Luka 2, Buš Adam 0, Martínek David 0

Trojky: 0

Trestné hody: 22/7

Fauly: 21

 

ŠSK PŘI 3.ZŠ Slaný vs. SOKOL VYŠEHRAD  63:55 (13:17,11:21,20:9,19:8)

ŽL U14 - Základní skupina A (5.kolo) - Neděle 25.10. 2015 - 10:00 - Hala Slaný

Komentář: Přístup k druhému zápasu byl v lecčem o dost lepší. Většina hráčů si uvědomovala pochybení v sobotu a chtěla ho v neděli napravit. Do zápasu jsme vstoupili o dost lépe. Především jsme zvládli soupeře bránit po celém hříšti, což nám dávalo možnost několika lehkých košů. Navíc se dařilo držet taktické pokyny v obraně. Díky sestavě v druhé čtvrtině se nám povedlo vytvořit si 14b náskok, ale tento náskok mohl být ještě větší. Bohužel v druhé půlce se naše hra v obraně takřka rozpadla. Soupeř velmi rychlé stáhl náš náskok a navíc zastavil náš útok. Našim hráčům se nemohla upřít bojovnost. Vyrovnaný stav jsme drželi až do poslední minuty, především vypětím v obraně, protože útočná fáze takřka neexistovala. Celý druhý poločas si vzal do režie podkošový hráč Slaného Zýma, který takřka sám vyhrál zápas (26b za druhou půli) a my jsme společně nenašli recept na jeho obranu. Přesto si myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Přesto je teď potřeba velmi zapracovat na útočné fázy a zkvalitnit celkově přístup k tréninku.

Body Sokol Vyšehrad: Majer Matěj 19, Stejskal Šimon 11, Štolba Josef 7, Pospíšil Jan 6, Svoboda Oliver 5, Vašek Lukáš 4, Hejduk Jakub 2, Buš Adam 1, Bella Miroslav 0, Brajanovski Luka 0, Martínek David 0, Strnad David 0

Trojky: 0

Trestné hody: 31/15

Fauly: 25

 

POSTAVENÍ V TABULCE

Po šesti zápasech držíme průběžně 6.příčku, ale teď musíme do
Vánoc velmi zapracovat abysme tuto pozici udrželi. Již tento týden jsme velmi dobře zatrénovali a příští týden se již budeme připravovat na zápasy proti Klatovům.

 

Ulrych Petr

Zpět

Kontakt

Jan Kefurt

734 322 393

© 2018

Vytvořeno službou Webnode